Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
impa55ible

Progressor F19 czy F18?

Recommended Posts

Witam,

Jaką długość nart powinienem wybrać posiadając 177 cm wzrostu przy wadze 95.

Rozważam zakup Fischer Progressor F18 lub F19.

Właśnie dostałem F19 170 cm - w moim odczuciu są za długie i ciut za twarde ale dopiero zacząłem się interesować sprzętem bardziej na poważnie więc nie jestem w stanie obiektywnie ocenić.

Do tej pory jeździłem na modelu

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,head,worldcup-i-race-gs-cp-13,976.html o długości 160 - od razu mówie że zdarzało mi sie być na nartach 2-3 razy w sezonie, stąd też zużycie sprzętu było znikome i nie widziałem potrzeby zmiany- dopiero ostatnio sie zaraziłem i w miare możliwości bywam na stoku średnio co dwa tygodnie w trakcie sezonu.

Szukam nart które wybaczą błędy przy muldach a z drugiej strony będą miały w sobie dużo dynamiczności bo lubie szybką jazdę.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

• Confused 3

Na pewno nie są za długie, przy tej wadze za twarde też być nie powinny. No chyba, że z umiejętnościami naprawdę cienko, ale to jest tylko gdybanie...

Nie jestem pewnien, co masz na myśli pisząc o błędach przy muldach. Jeśli chodziłoby o bezproblemowe przebijanie się przez osypy śnieżne przy szybkiej jeździe, to większa twardość i długość powinna działać raczej na korzyść. Napisz dokładniej co Ci teraz nie wychodzi na tych Progressorach. Nie masz nad nimi kontroli?  

170 nie są za długie

Masz za krótkie GSy z półki wyżej niż Progressor a mówisz że progressory są za twarde.

Nie trzyma mi się to wszystko kupy. Lubisz jeździć szybko ale szukasz miękkich nart na muldy.

9 hours ago, impa55ible said:

Wg tego linku narty z sezonu 2005/2005 (bardzo stare w zasadzie) były najkrótsze 170cm, a Ty piszesz, że masz łyżwy 160cm. Gdzieś jest błąd :)

Progressor F19 o długości 170cm na pewno nie jest dla Ciebie za długi.

• Like 3
  • Haha 1

Z tego co widzę to chyba właśnie źródłem moich problemów na muldach była za mała długość. Dzięki za wszystkie porady, w takim razie nie będę wymieniał nart na krótszą parę. 

3 hours ago, WojtekM said:

Wg tego linku narty z sezonu 2005/2005 (bardzo stare w zasadzie) były najkrótsze 170cm, a Ty piszesz, że masz łyżwy 160cm. Gdzieś jest błąd :)

Znalazłem ten model, w Juniorkach. Te narty kupiłem dawno temu i w ogóle nie jeździłem - myślę że przesiadając się na Progressory moje dotychczasowe problemy znikną.

Swoje umiejętności określiłbym jako końcówka średnio-zaawansowanego stylu jazdy, staram się jeździć przede wszystkim na krawędziach także skorzystam z porad wszystkich i zostawie sobie 170cm.

Dzięki!

• Like 2

Cześć:

A ja nie gdybam tylko zwracam radzę nie szukać przyczyn tam gdzie ich nie ma.  Źródłem problemów na muldach jest sztywna jazda a z kolei jej przyczyna jest brak zrozumienia o co chodzi w jeździe. Tu z kolei kluczem jest zdanie: "staram się jeździć przede wszystkim na krawędziach".

Pozdrowienia

• Like 2

Jak widać długa przede mną jeszcze droga. Poza  (prawdopodobnie celną ) koretką moich wypocin czy w temacie długości oraz modelu mógłby się kolega wypowiedzieć? 

Pozdrawiam

Jak chcesz poradzić sobie z muldami nie jak zawodnik, ale nadal jak mistrz i to na dowolnym sprzęcie (i bez krawędzi ;) ), to obejrzyj ten film.

• Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By stee77
      Moi drodzy po przeszukania miliony stron postanowiłem zalączyc swojego posta i bardzo proszę eksperta o pomoc. Jestem miłośnikiem narciarstwa i śmigam dobre 20 lat. Moje oststanie narty to atomic GS doubledeck 179 cm, niestety już się wysluzyly i po ostatnim sezonie nie nadają się do jazdy. W związku z czym stanąłem przed wyborem kupna now8ych nart - po wielu godzinach przemyśleń, analizowania różnych ofert zdecydowałem się na narty ww. (Fisher RC4 World Cup RC rocznik 2018/2019) - dobre narty, nagradzane i zajmujące tompową pozycje w rankingu ski online na którym głównie bazowalem. Moje pytanie do Was - jaka długość wybrać. Zastanawiam się nad 175 a 180 cm. Najchętniej brałbym 180 jednak wyczytałem że 175 posiadają idealne taliowanie. Bardzo Was proszę o radę.
      Co robić?? 
      Mam 178 cm - waga 75kg
    • By Guciek
      1. Płeć - Mężczyzna
      2. Wiek - 18
      3. Waga - 80kg
      4. Wzrost - 173cm
      5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( ~15dni w sezonie)
      6. Moje umiejętności określam na 7
      7. Moje buty to - Jakieś no-name'y
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - jakieś stare carvingi rossignole.
      9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - można powiedzieć że wszystko po trochu.
      10. Upatrzyłem sobie narty - rossingol sprayer
      11. Mój budżet na narty to około - 500zł. I ok. 500zł buty.(zdaje sobię sprawę że to śmieszna kwota)
      Teraz dodam coś od siebie,aktualnie śmigałem na nartach Rossingol (modelu nie znam,leżą gdzieś w szopie,bynajmniej zwykłe tanie carvingi) i chciałbym kupić swój pierwszy sprzęt, dotychczas używałem sprzętu w wypożyczalni bądź owe rossingole i buty no-name od taty Lubię śmigać na muldach,czasami też wpadnę wypożyczonymi nartkami na snow park,po za trasę nie wyjeźdzam ale mam to w planach,nie potrafię się zdecydować w jaki rodzaj nart celować,czy typowe carvingi czy może freeridowe dechy gdybym kupił narty freeride to moja aktywność na stoku by wyglądała następująco 80% przygotowana trasa 10% snowpark 10% puszek,nigdy nie miałem nart freeridowych na nogach a zbliża się sezon i chciałbym się w nie zaopatrzyć,niestety nie jestem pewien co do słuszności wyboru tego typu nart,chciałbym coś twintip i na szerokiej desce ale nie wiem jak się to będzie zachowywało na przygotowanej trasie,podczas zakrętów.Nie wiem również jaką długość nart w tym przypadku wybrać,czekam na waszę opinie i zalecenia.
      Sprzę może być używany.
      Pozdrawiam!
    • By Dawid S
      Witam,
      mierzę 182cm, ważę 80kg, mam 21 lat, stopień zaawansowania oceniam na 7/10. Szukam nart jak najbardziej uniwersalnych nadających się na każde warunki na stoku, bardzo sporadycznych pojedyńczych wypadów poza trasę do jazdy całodziennej, nie męczącej. Nie przepadam za dużymi prędkościami za to bardzo lubię płynne przechodzenie z krawędzi na krawędź (rzadko używam ześlizgu).
      Wstępnie zdecydowałem się na Salomony XDR 80 Ti. Czy jest to dobry wybór dla mnie?
      Zastanawiam się też jaką długość tych nart wybrać. Biorąc pod uwagę że nie zależy mi na szybkiej jeździe wydawało mi się ze 169cm powinny być ok jednak im dłużej o tym myślę tym bardziej zaczynam się zastanawiać nad 176cm.
      Proszę o pomoc
    • By krzysio1226
      Cześć! Jak wiecie zima zbliża się coraz większymi krokami. I oto staje przed problemem za który nie wiem jak się zabrać. Otóż w zeszłym roku uszkodziłem skistop(przynajmniej tak mi się wydaje),  nie odpadł jednak jest luźny i "goni".  I teraz pytanie czy jest możliwość wymiany tylko tego elementu? Oraz czy robią takie rzeczy w serwisach narciarskich? Z góry dzięki za informację!  
    • By hermanisko
      Drodzy Forumowicze,
      Zacząłem się interesować tematem skitourów w kontekście rozpoczęcia swojej przygody z tą dyscypliną. Z tego powodu na pierwszy ogień chciałbym dobrać dla siebie buty, resztę sprzętu będę wypożyczał, żeby się zorientować co mi najlepiej "leży". Jako, że będą to moje pierwsze takie buty, chciałbym kupić coś ekonomicznego. Po przeglądnięciu ofert sklepów wytypowałem kilka modeli, i tu moja prośba do doświadczonych kolegów, pomóżcie dobrać coś nowicjuszowi. Szukam czegoś wygodnego do podchodzenia, dłuższych wypraw turowych, co również będzie się dobrze sprawdzało do późniejszych zjazdów offpiste, ewentualnie do stawiania pierwszych kroków we freeridzie. Jednak większy nacisk kładę na toury. Propozycje:
      - Dynafit Radical
      -Atomic Hawx ultra XTD 100 - czytałem, że to bardzo uniwersalny but, wybrałem model o flexie 100, ponieważ niższy flex będzie wygodniejszy do podchodzenia? (mam 189cm, 86kg)
      -Scarpa Maestrale RS
      -Atomic Backland NC

Proszę o wyrozumiałość i dzięki za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam :)

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...