Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
darekas

Wybór nart dla córki

Recommended Posts

Proszę o poradę jakie narty z aktualnie dostępnych modeli wybrać dla córki.

21 lat jeździ dobrze ale nie na krawędziach. 

Wzrost 178cm Waga 73kg

Poszukuje narty uniwersalnej do jazdy całodniowej na przygotowanych stokach.

Czy jest może jakiś odpowiednik narty Fischer Progressor F18 ale w wersji dla kobiet. 

Podrzucie jakieś pomysły.  Dzięki

https://www.skionline.pl/worldskitest/18-19,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html

https://www.skionline.pl/worldskitest/17-18,testy,narty-high-performance-kobiety,3.html

Tylko niezbyt rozumiem: "jeździ dobrze ale nie na krawędziach"?

Nie wiem jaki masz budżet, ale z nowych Fischerów chyba te można dostać niekoniecznie jakoś bardzo drogo: https://www.fischersports.com/pl_pl/my-turn-68-slr-pro-898?c=442&number=P15019.9002972405983

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Fischer My Curv niestety są zbyt drogie.

Fischer My Turn-68 SLR PRO można znaleźć w promocyjnej cenie i jest to ciekawa opcja.

Zaciekawiły mnie jeszcze Fischer My Turn 74 Womentrack

W sumie to nie wiem czyn się równią od Turn 68 SLR Pro poza niższą wagą i karbonowymi wstawkami 

Znalazłem sklep gdzie Turn 74 Womewntrack są tylko 180 zł  droższe od Turn 68 Pro z tego samego sezonu

To może warto trochę dopłacić

Córka do tej pory jeździła na Atomic Cloud 9 kupione 5 lat temu. 

10 minut temu, WojtekM napisał:

A dlaczego szukasz nart kobiecych? Córka chce mieć malowanie kobiece? 

W sumie to czekałem na takie pytanie.

W pierwszy poście chciałem zapytać czy po prostu nie kupić Fischer Progressor F18 ale już teraz ma 2 pary nart Fischer Progressor F18. Chyba nie chce mieć w rodzinie 3 pary tej samej narty. 

W takim razie jakie narty unisex szukać dla córki?

12 minut temu, WojtekM napisał:

Powiedz jeszcze co nie tak jest z tymi Cloud 9 i w jakiej je ma długości i ile chcesz wydać. 

Cloud 9 163cm chce przekazać żonie z nadzieją że w końcu nauczy się jeździć na nartach :) Teraz żona ma stare narty sprzed 14 lat. 

Tylko dlatego potrzebuje kupić coś dla córki 

Max to 1500-1600zł

Z kobiecych nart w tym budżecie znajdziesz np Dynastar Intense 10 (167cm), czy też nawet może Fischer My Curv (171cm). 

A jeżeli nie muszą być kobiece, a nie chcesz kolelnych F18, to spokonie kupisz  .... F19 (170cm).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By JC
      Miniaturowe Maso Corto, to jeden z ulubionych ośrodków narciarskich Polaków, położony w Południowym Tyrolu w Północnych Włoszech. Położone na końcu doliny Schnalstal / Val Senales Kurzras, taka jest niemieckojęzyczna nazwa miejscowości, otoczone jest wysokimi górami, z których wiele wznosi się ponad 3500 m n.p.m. Zapraszam na narciarską wycieczkę po trasach lodowca Hochjoch okraszonych wspaniałymi widokami i jeszcze lepszymi warunkami narciarskimi.

• By gorpaw
      Bardzo Was prosze o podpowiedź dot. zakupu nart gdyż mam mętlik w głowie o tak dużego wyboru używanych nart. Budżet 500 - 600 zł
      Wzrost : 164 cm 
      Waga 50 km
      Umiejętności 6  (siedem sezonów na nartach )

• By MichalR
      Drodzy,
      W obliczu tragedii jaka wydarzyła się w Szczyrku i która dotyka naszą narciarską społeczność, chciałbym zapalić świeczkę. Niech odpoczywają w pokoju. 🕯️
      MR

• By JC
      Przed Tobą drugi dzień mojego pobytu w Sulden / Solda Południowym Tyrolu. Pogoda dopisała, miałem możliwość pokazania Tobie całego uroku, tego małego ośrodka narciarskiego, położonego u stóp najwyższej góry Południowego Tyrolu - Orltera. Zobacz jakie były warunki narciarskie, jakie widoki można podziwić z wysokości 3200 m. KONKURS - do wygrania dwa zestawy: czapka + rękawiczki z logo Południowego Tyrolu, szczegóły we vlogu!

• By zaj
      1. Płeć - M
      2. Wiek - 40
      3. Waga - 86
      4. Wzrost - 183
      5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (8-12. dni w sezonie)
      6. Moje umiejętności określam na 7-8/10
      (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)
      7. Moje buty to - nie pamiętam modelu, flex 130
      8. Teraz jeżdżę na nartach/model - od kilkunastu lat wypożyczam/pożyczam
      9. Preferuję styl jazdy zarówno długim jak i krótkim skrętem, dynamiczną, każdy skręt to przygoda, więc trzeba wybrać dobrą technikę aby zrobić go jak najlepiej. Dzień narciarski najlepiej zacząć z pierwszymi wyciągami i być ostatnim, który schodzi ze stoku. 
      Jazda po stokach przygotowanych, ale jak to w życiu - raz hektary dziewiczego sztruksu, raz mokre muldy (dlatego nie preferuję wiosny), innym razem równa puchowa pierzynka albo śnieżyca przy -20  
      10. Upatrzyłem sobie narty - VOLKL DEACON 76 2020  
      tzn byłem w sklepie i sprzedawca tak o nich świetnie opowiadał, że zapragnąłem je mieć... Poza tym nie robiłem żadnego researchu na rynku
      11. Mój budżet na narty to około - 2000-3000 PLN, zależnie od okazji
      Opis: teraz się zacznie, uwielbiam jazdę na nartach, ale od kilkunastu lat korzystam z wypożyczalni, w większości przypadków dawało to dobry efekt, w mniejszości gorszy. zawsze brałem co Austriacka lub Włoska wypożyczalnie dawała, czasem w trakcie turnusu zmieniłem nartę raz czy dwa razy. Efekt jest taki, że pamiętam kilka razy wspaniałe doświadczenia z tą samą nartą na różnych stokach i w różnych warunkach, ale pozostałem zupełnym ignorantem jeśli chodzi o typy, nazwy, rodzaje i charakterystykę. Sklepy i producenci mają swój przekaz, doświadczeni forumowicze swój. Gubię się w tym 
      No więc chciałbym narty, które nadawać się będą i na rano i po południu, na dłuższy skręt szerokim lodowcowym stokiem jak i krótszy na ściance czy między muldami. Pamiętam, że któreś z nart dawało się tak świetnie wyczuć, że dawały radę i w długim carvingu i przy dynamicznym przycinaniu skręt w skręt, wystarczyło mocniej przycisnąć krawędź albo wbić ciężar w przód/środek/tył narty aby dobrze prowadziła się w danych warunkach. za każdym wypożyczeniem technikę odkrywałem w ciągu 1-2 pierwszych dni jazdy, potem, przy dobrej narcie, wszystko wychodziło już coraz bardziej intuicyjnie.  kiedyś jeździłem na obozy z instruktorami, od kilkunastu lat już nie, obserwuję innych narciarzy, oglądam filmiki na youtube. Zawsze staram się dostosować technikę do warunków na stoku, potrzebuję nart, nie ma zwożenia, nie ma straconych zakrętów.
      W roku za zwyczaj mam jeden wyjazd, czasem dwa, w zeszłym udało mi sie jeździć 12 dni, ale zawsze to jest duże przeżycie, przygotowania siłowe, kondycyjne, mentalne, tak więc narta także powinna być jak najlepsza. niestety jak słyszę opinię o narcie, że ta jest bardziej "slalomka" a tamta bardziej "all-mountain" tu rocker a tam camber - to tracę rezon. Nawet elokwentny pan ze sklepu, który chciał mi te narty sprzedać, cały czas wchodził w żargon. Nie podejmę decyzji po kategorii a po sprawdzeniu do jakich warunków są dane narty
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...