Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Tak...w jednym z najbardziej nizinnych, lesistych i bagiennych krajów Europy odpalono właśnie armatki śnieżne.

Niech ten temat będzie odskocznią w czekaniu na zimę, ale tak, na Białorusi naprawdę można poćwiczyć jazdę na nartach zjazdowych i snowboardzie.

 

https://belsat.eu/pl/news/nizinna-bialorus-rozpoczela-sezon-zjazdowy/?fbclid=IwAR2f1BD0g1G7zr9bzqT262QiFGOE1Wy0bH6Nv8-i3K-yN-fqA18u6aVXGnk

"Kompleks narciarstwa zjazdowego Łahojsk ogłosił dziś początek sezonu.

 

Dzięki sztucznemu naśnieżaniu działa już stok nr 4 i trasy szkoleniowe. Na stronie ośrodka można obserwować armatki naśnieżające stoki.

Produkcja śniegu trwa też w Siliczach, drugim i ostatnim kompleksie narciarstwa zjazdowego na Białorusi. Jak dowiedział się korespondent Biełsatu, tutaj start sezonu jest zaplanowany najwcześniej na przyszły weekend.

Koszt białego szaleństwa w Łahojsku jest taki sam, jak przed rokiem, a w Siliczach nawet mniejszy. Komplet narciarski można wypożyczyć na godzinę za 10 rubli (19 złotych), a na cały dzień za 23 ruble (44 złote). W weekendy jest drożej – godzina kosztuje 13 rubli (25 złotych), a cały dzień 27 rubli (51 złotych).

W białoruskich kompleksach narciarskich korzystanie z wyciągów liczone jest w godzinach. W Siliczach można kupić karnet maksymalnie trzygodzinni, który w dni powszednie kosztuje 21 rubli (40 złotych), a w weekendy 32 rubli (61 złotych). W Łahojsku taki sam karnet kosztuje 20 rubli (38 złotych) w tygodniu i 30 rubli (57 złotych) w weekend.

Dla Białorusinów alternatywą są stoki Polski i Ukrainy. Za te same 32 ruble (60 złotych) można szusować po stokach w Zakopanem tylko dwie godziny. Z kolei w tej cenie ukraiński Bukowel oferuje trzy i pół godziny jazdy.

Jednak nizinna Białoruś to przede wszystkim kraina narciarstwa biegowego, biathlonu, łyżwiarstwa i hokeja, którego klubem szczyci się każde duże miasto."

 

A tak wygląda ON Łahojsk:

454121956_Screenshot_2019-11-26.thumb.jpg.fe6e58cc3a11b7c9a5d574e6b79db8e7.jpg

 

Oprócz tego, kilka mniejszych wyciągów znajdziemy w innych miejscowościach, nie wspomnianych w artykule.

Tak wygląda mały wyciąg narciarski w poleskim mieście Mozyrz,usytuowany na stoku w dolinie rzeki Prypeć.

 

 • Like 7
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By mifilim
   Może się komuś przyda do planowania wyjazdu.

  • By Gerald
   Pod koniec maja 2017 roku, padł pomysł zorganizowania kilkudniowego wypadu kajakowego. Spośród rzek, cieków wodnych i kanałów o tajemniczo brzmiących nazwach (Brda, Wda, Wisła itp.), padło na Czarną Hańczę, Kanał Augustowski oraz Niemen. Cel jawił się jasno - narty w maju na Litwie -  wypożyczamy kajak w Polsce, płyniemy ok 150 km do położonych na Litwie Druskiennik gdzie czeka kryty stok narciarski. Nigdy takiego wcześniej na oczy nie widziałem. Do pokonania są dwie rzeki, i kanał, kilka śluz, i dwie kontrole graniczne. Płyniemy przez trzy państwa - Polskę, Białoruś i Litwę. Jeździmy na nartach w jednym.
    
   Krótki dzienniki kapitana:
    
   W piątek 26 marca, w okolicy mostu Wigierskiej Kolei Wąskotorowej, kursowy kajak rel. Wysoki Most (rz. Czarna Hańcza) - Druskienniki (Wielkie Księstwo Litewskie). W oczekiwaniu na skomunikowanie z pociągiem do st. Płociczno, przepuszczono inną jednostkę pływającą, która 30 minut później uległa zdarzeniu polegającym na odwróceniu się jej o około kilkadziesiąt stopni względem tafli wody, i wypadnięciem jednego z członków załogi. Ów członek zagadując nas wcześniej podczas mijania, nie chciał uwierzyć, że czekamy na pociąg.
   W sobotę 27 maja, około godziny 17:15 (+75 minut opóźnienia), na piętnastą śluzę kanału Augustowskiego - Śluzę Kurzyniec - będącą jednocześnie przejściem granicznym z tą bielszą częścią Rusi, dotarł kursowy kajak relacji Wysoki Most (rz. Czarna Hańcza) - Druskienniki (Wielkie Księstwo Litewskie). Załoga jednostki pływającej w liczbie osób dwie, została odprawiona przez służby graniczne i celne Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Białorusi w około 15 minut. Służby graniczne poinformowały kapitana jednostki, że jakakolwiek wcześniejsza odprawa wodna graniczna, miała miejsce dwa dni wcześniej.
   28 czerwca (niedziela). Czerwona Łada 2102 "Żyguli", spoglądała w kierunku siedemnastej śluzy Kanału Augustowskiego - śluzy Dąbrówka. Była piękna pogoda, i załoga rejsowego kajaku, postanowiła zrobić przerwę na zwiedzanie okolicznej miejscowości Sopoćkinie.
   29 czerwca (poniedziałek). Załoga przed wypłynięciem, udała się na zwiedzanie największej - osiemnastej śluzy Kanału Augustowskiego - czterokomorowej Śluzy Niemnowo. Okazało się że do otwarcia obwoźnego sklepu pozostały jeszcze dwa dni (około 50 godzin).
   29 maja 2017 r. Wszystko co dobre, szybko się kończy. Na Białorusko-litewskim wodnym przejściu granicznym szybka odprawa, oraz spóźnione życzenia z okazji Dnia Pogranicznika.
   30 maja 2017. r. Narty na Litwie - żeby się wam zimno zrobiło przy oglądaniu.
    
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...