Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

W ubiegłym sezonie kupiłem buty TECNICA  MACH1 MV 120. 

Na początku były dopasowane. Jeździłem w nich w cienkiej skarpecie. 

Po roku dopinam wszystkie klamry na maksa a i tak wyczuwam luz podczas jazdy. 

Czy wystarczy kupić grubsze skarpety? 

Czy zakup wkładki coś pomoże na mój problem. 

Edited by sleddogs

32 minuty temu, sleddogs napisał:

Dobrze podparta stopa to węższa stopa :) Jak teraz masz luz do z dobrą wkładką będzie tylko gorzej :/ 

2 godziny temu, sleddogs napisał:

W ubiegłym sezonie kupiłem buty TECNICA  MACH1 MV 120. 

Na początku były dopasowane. Jeździłem w nich w cienkiej skarpecie. 

Po roku dopinam wszystkie klamry na maksa a i tak wyczuwam luz podczas jazdy. 

Czy wystarczy kupić grubsze skarpety? 

Miałem podobny problem choć wystąpił gdzieś po trzech latach użytkowania. Zrobiłem wtedy indywidualne wkładki Sidas. Bardzo to pomogło (może nie 100% ale tak 80%).

Pozdro

Wiesiek

• Thanks 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Niedziela
      Witam, 
      Na nartach jeżdzę dosyć dobrze, lecz zafascynowałem się freestylem. Komplet nart do zjeżdżania mam, ale chciałbym kupić jakieś freestylowe. Mam dosyć mocno ograniczony budżet i zależy mi żeby wyszła w miarę przystępna cena. Znalazłem narty Völkl Revolt 95, tylko nie wiem czy warto je kupować - to moje pierwsze pytanie. Drugie jest takie czy jeżeli mam buty Rossignol Alltrack 110, to czy będzie miała sens jazda w nich na freestyle (zaczynam narazie z tym przygodę, więc czy na start będą miały sens) i czy będą pasowały do podanych wyżej nart. (próbowałem czytać o tym na różnych forach i buty mają flex 110 więc to chyba na plus). I ostatnie pytanie jakie wiązania miały by sens (w miarę możliwości budżetowe) bo domyślam się, że takie zwykłe zjazdowe, z poprzedniego kompletu nie wystarczą. I jaki rozmiar nart przy wzroście 180 i wadze 60? 
      Chciałbym na tych nartach nauczyć się skakania z hopek, i grindowania, ew czasem freeride po lesie.
    • By oflife
      Hej, na wstępie dodam, że nigdy nie chodziłam wcześniej po górach. Mój chłopak jest miłośnikiem górskich wypraw i zgodziłam się, że w następne lato pojedziemy w góry na wakacje. Chciałabym dobrać odpowiednie obuwie na wysokie temperatury. Na pewno nie będziemy chodzić w wysokie partie gór i trudne miejsca, tylko raczej spacerowe szlaki i leśne wędrówki. Myślicie, że sandały to dobry wybór? Ostatnio znalazłam stronę z szerokim wyborem obuwia  i wpadły mi w oko takie sandałki . Czy któraś z was może korzystała z podobnego obuwia i rozwieje moje wątpliwości, czy mogę bez obaw używać takich sandałów w górach?
    • By Bumer
      Wiele wątków zawartych na tym forum dotyczy wyboru nart. Ludzie proszą o porady, chcą poznać opinie innych uzytkowników, potwierdzić swój wybór czy choćby zapytać o jakość sprzętu który zamierzają kupic. Niektórzy zadają bardzo szczegółowe pytania dotyczące parametrów sprzętu, inni nie mają zielonego pojęcia o co pytają. Tu podzieliłbym narciarzy na kilka grup.
      1. Kompletny laik
      2. Zaawansowany szukający opinii i ewentualnego wsparcia lub potwwierdzenia swoich wyborów
      3.Zaawansowany potrzebujący sprzętu szczególnego np do sportu
      4. Szpaner niewiele umiejący i niewiele rozumiejący co to narciarstwo
      Prosze Was o rozwijanie tego tematu. W obecnym czasie kiedy może nam się nudzić, może cos  przydatnego i mądrego wymyslimy. 
    • By Bumer
      Jak porządnie zabezpieczyć swój sprzęt narciarski aby w jak najlepszym stanie przetrwał do nowego sezonu? Czym zabezpieczać ślizgi, krawędzie? Czy kurtki, spodnie, rękawice także jakoś specjalnie traktujecie?  Co z butami?
    • By nikdob
      Czołem, pomocy!
      Patrzę sobie na buty, szukam czegoś do tzw. freetouringu (flex załóżmy 100 i więcej) ale żeby było kompatybilne nie tylko z pinowymi ale także z "klasycznymi" wiązaniami (Np. Warden MNC). No i są normy:
      ISO 5355 - jasna sprawa, klasyczne narciarskie
      ISO 9523 - niby "tourowe", ułatwiające chodzenie ale chyba nie do końca - czy but spełniający tę normę będzie z założenia miał także dziury na piny?
      I dochodzą wiązania: ISO 13992  - czy to oznaczenie sugeruje, że wiązanie jest pinowe z przodu a z tyłu trzyma piętę buta ISO 9523 tak jak alpejskie (nie na 2 piny)?
       Producenci butów tak średnio to wszystko wyjaśniają niestety  I stosują swoje nazwy 
      Widziałem np. takie: https://www.top-narty.pl/alltrack-pro-110-lt.htm
      Ale też do "niższych" modeli Alltrack Rossignol sprzedaje podeszwy WTR: "WTR są zgodne z ISO 9523 oraz kompatybilne z wiązaniami tourowymi ISO 13992"  Czy to oznacza, że będą miały dziury na piny? Na obrazku oczywiście nie widać: https://www.rossignol.com/int-pl/rossignol-alltrack-wtr-rock-sole-w-archp-accessories-tech-equipment-rvflza0-0000tu-2018-2019.html
      Salomon piszę np. o swoich QST PRO 130 tak: "Touring ISO 9523 The touring pads are premounted and inter-compatible with touring bindings ISO 13992 and standard tech bindings. The alpine pads are available in the box and inter-compatible with alpine bindings ISO 9462." - czyli można teś wymienić podeszwy, co mi się podoba bo żona będzie mniej marudziła na ilość nart
      Dynafit BEAST mają tylko napisane "Master Step" i tyle. Więc nie wiadomo z czym będą kompatybilne (na pewno z wiązaniami Dynafit
      Obrazek z kompatybilnością poniżej oczywiście znam
      @MarioJ - może miałbyś chwilkę na podpowiedź? ten wątek niżej przejrzałem:  ale przez 3 lata może coś się zmieniło/wyklarowało. 

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...