Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bramki na A23 we Włoszech


Sportego360

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Nikt nie odpowiada to sam podpowiem, bo sprawdziłem. 👌

Otóż, nie ma. Jak ktoś będzie w Karyntii i zapragnie odwiedzić Włoch by uchwycić trochę włoskiego klimatu to podpowiem, że spokojnie od Villach może jechać autostradą do Tarvisio i nie ma żadnych bramek na autostradzie.

A czy warto się tam udać? Dobre pytanie, bo jeśli chodzi o trasy i wyciągi, no to jak dla mnie słabiutko. Chyba nigdzie nie widziałem tylu taśmowych łączników pomiędzy trasami.

Po za tym, jeden wyciąg jest zarezerwowany na wyłączność i cały stok zajęty przez zawodników. 

Uwaga brak kas przy środkowym wyciągu - tez pełniącego role łącznika i tez częściowo zajętego przez szkółkę narciarska :).

Ale jest też ogromny plus. Na szczycie znajduje się bardzo małe, klimatyczne miasteczko, kilka domów i kościół z 1360 roku.

Klimat gwarantują tez małe restauracje i tarasy z widokiem na Alpy Julijskie :). Tu, też znajduje się najlepsza, długa trasa zjazdowa obsługiwana przez gondole.

image.png.dbe293f239eccb9918ba0a9613227cc2.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - w Tarvisio mieści się liceum sportowe Bachmann, w którym m.in. narciarstwo alpejskie trenują nie tylko Włosi:

https://www.facebook.com/bachmann.tarvisio/?hc_location=ufi

Wśród uczących się i trenujących tam dzieciaków pojawiają się także Polacy - uczy się tam m.in. Maja Chyla, która niedawno zdobyła medale Mistrzostw Polski (złoto w GS i brąz w SL), a która także we Włoszech odnosi sukcesy:

https://dziennikpolski24.pl/narciarstwo-alpejskie-maja-chyla-yeti-krakow-zlota-medalistka-mistrzostw-polski-to-moj-najwiekszy-sukces-w-karierze/ar/c2-14803672 

Uczy się tam także Igor Kaczmarek, który do niedawna dość często lokował się na podium MPP (Młodzieżowy Puchar Polski), a teraz zamienił stoki polski na włoskie. Widzę, że młodsza siostra Igora - Pipi - już na ostatnich zawodach w Kluszkowcach - 4 starty, 4 pierwsze miejsca w ten weekend - też jeździła w gumie z napisem "BCH", więc być może i ona jest przymierzana pod przyszłą naukę we Włoszech. 

Kto wie, może jak nie możemy wychować dzieciaków u nas, to może "z ziemi włoskiej do Polski" się uda.

Jeden z wychowanków tej placówki Mattia Casse w tym sezonie był kilka razy w TOP10 PŚ w super gigancie - zdaje się najlepsza lokata to 5-te miejsce.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sportego360 napisał:

A czy warto się tam udać? Dobre pytanie, bo jeśli chodzi o trasy i wyciągi, no to jak dla mnie słabiutko. Chyba nigdzie nie widziałem tylu taśmowych łączników pomiędzy trasami.

Po za tym, jeden wyciąg jest zarezerwowany na wyłączność i cały stok zajęty przez zawodników. 

Uwaga brak kas przy środkowym wyciągu - tez pełniącego role łącznika i tez częściowo zajętego przez szkółkę narciarska :).

Ale jest też ogromny plus. Na szczycie znajduje się bardzo małe, klimatyczne miasteczko, kilka domów i kościół z 1360 roku.

Klimat gwarantują tez małe restauracje i tarasy z widokiem na Alpy Julijskie :). Tu, też znajduje się najlepsza, długa trasa zjazdowa obsługiwana przez gondole.

 

Jeździłeś może przy okazji w Sella Nevea?

Miałem się tam wybrać (Tarvisio i Sella Nevea) pod koniec stycznia 2017 ale było bardzo słabo ze śniegiem i otwarciem tras więc wyjazd odwołałem tydzień przed.
Może kiedyś uda się tam pojeździć, ośrodki małe ale nieraz takie są fajne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, pawelb91 said:

Jeździłeś może przy okazji w Sella Nevea?

Niestety nie.

Widzę, że to tuż przy granicy ze Słowenia i chyba wyciągi łączą się na górze. Ciekawe czy jeden karnet obowiązuje?

14 minutes ago, pawelb91 said:

ośrodki małe ale nieraz takie są fajne

Zgadzam się i też chętnie w nich jeżdżę ale podstawą jest przemyślany układ wyciągów, który pozwala na szybkie poruszanie się między wyciągami. 

A tu w Tarvisio w ośrodku Monte Lussari mi tego zabrakło :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sportego360 napisał:

Niestety nie.

Widzę, że to tuż przy granicy ze Słowenia i chyba wyciągi łączą się na górze. Ciekawe czy jeden karnet obowiązuje?

Tak, pełna nazwa to Sella Nevea - Bovec Kanin. Kilka lat połączenie nie działało bo po stronie Słoweńskiej uszkodzony był wyciąg. Wszystko już naprawione i wznowili działanie chyba od zeszłego sezonu. 

Na jednym skipassie można jeździć w:
Piancavallo, Forni di Sopra - Sauris, Zoncolan, Tarvisio, Sella Nevea - Bovec, Sappada
https://www.promotur.org/

Chyba że jest jeszcze jakiś inny na samo Tarvisio.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...