Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwsze własne narty


ciaptak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed zakupem Swoich pierwszych nart. Od kilku lat bez progresu gdyż ograniczał mnie ból stóp w butach narciarskich. Praktycznie zero przyjemności z jazdy. Szukam narty nowej lub lekko używanej. Po sztruksie zjadę wszytko z niezła technika, gorzej na rozjeżdżonych stokach. 

1. Płeć - M

2. Wiek - 36

3. Waga - 76

4. Wzrost - 178

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 5-10 dni w sezonie) 

6. Moje umiejętności określam na 6-7. Na równych trasach śmigam carvingowo bez problemu, muldy mnie weryfikują. Off piste mnie nie ciągnie.

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - nowo nabyte head edge lyt 130. Wcześniejsze buty zabijały mi radość z jazdy.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - rozne wypożyczane od znajomych którzy maja serwis. Głównie volkl, bywaly stockle czy scotty

9. Preferuję styl jazdy (krótkim lub średnim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) - ogólnie jak wchodzę na krawędzie to jeżdżę za szybko :) chce zwolnić dlatego raczej narta SL niż GS.

10. Upatrzyłem sobie narty - head e-SL

11. Mój budżet na narty to około - nowe 2500, ale mogą być używki w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić SL od Elana. Super deski. Żwawe, a jak włożysz w nie trochę siły potrafią z porządną energią oddać co trzeba. Bardzo stabilne w skrętach slalomowych, a i w średnich jak wejdziesz na krawędzie to idą jak po szynach. Co ważne, IMO nie trzeba nie wiem jakiej siły żeby bawić się na krawędziach.

Ja na swoich sezon 13/14 każdego dnia na stoku mam banana na gębie. W tym roku też trochę pojeździłem na znajomego Elanowych SL z sezonu 20/21. Nie zauważyłem dużej różnicy. Dalej przyjazna "slalomka" nie męcząca buły. 😉

Gorzej na popołudniowych, styranych stokach... gdzie trochę więcej siły i uwagi trzeba włożyć w jazdę na nich, ale tego tobie tłumaczyć nie muszę jak zachowują się tego typu narty w takich warunkach.  😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grimson napisał:

Proponuje GS 182cm, promień 22-25m. Będziesz Pan zadowolony.

W punkcie 9 napisał:

9. Preferuję styl jazdy (krótkim lub średnim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) - ogólnie jak wchodzę na krawędzie to jeżdżę za szybko :) chce zwolnić dlatego raczej narta SL niż GS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Jak SL to z górnej półki sklepowej to praktycznie każdy SL jest dobry, Head - bardzo dobra narta - jeździłem. Ale spróbuj hybrydy mam SL, Mam GS ale obecnie użytkuję w 90% hybrydę, nie jest SL ani GS ale coś pomiędzy - no i to seria sportowych nart.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Cze

Jak SL to z górnej półki sklepowej to praktycznie każdy SL jest dobry, Head - bardzo dobra narta - jeździłem. Ale spróbuj hybrydy mam SL, Mam GS ale obecnie użytkuję w 90% hybrydę, nie jest SL ani GS ale coś pomiędzy - no i to seria sportowych nart.

pozdrawiam

Zdecydowanie tak - przy czym hybrydy są bardzo różne - sam polecam HEAD e-race Pro, które wolą raczej średnio-długie skręty; jak ktoś jednak woli coś bardziej idącego w SL, to niech celuje w Stockli Laser WRT ST, choć tutaj tanio nie będzie i w założonym budżecie na pewno się nie zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Zdecydowanie tak - przy czym hybrydy są bardzo różne - sam polecam HEAD e-race Pro, które wolą raczej średnio-długie skręty; jak ktoś jednak woli coś bardziej idącego w SL, to niech celuje w Stockli Laser WRT ST, choć tutaj tanio nie będzie i w założonym budżecie na pewno się nie zmieszczą.

Zawsze może tylko 1 nartę stockla kupić - a drugą na przyszły sezon :)

A co do charakterów tych nart - to masz rację - sam też mam e-race pro - stockla bym nie brał bo to SL prawie jest tylko dłuższy, nie mniej jednak fantastyczna narta, mogłem ją kupić nawet w przyzwoitych pieniądzach, ale wybrałem head'a ze względu na chęć dłuższych skrętów. Bo SL wybrałem i druga para nie była mi potrzebna (VRT :) )

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSy kompletnie odpadają. Kiedyś trochę jeździłem ale tak jak pisałem dla mnie to już na dziś za szybko. Technikę „slow line fast” znam i stosuję z tym, że to jednak nie o to mi chodzi. Zdecydowanie chcę postawić na krótsze skręty. Wiem może to dziwny kierunek rozwoju ale tak po prostu mam. Hybrydy rozważam ale max promień skrętu to 14-15m. Znajdę jakieś fajne deski z takimi parametrami? No i jaka długość wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak proponowałem wcześniej polecam Ci Elan SL. Ceny są konkurencyjne do innych nart różnych firm tej klasy, a same SL od Elana bajeczka. 

Jak narty na cały sezon, nawet na wiosenną ciapę to Stockli Laser AX.  Też miałem przyjemność na nich pojeździć w tym roku, jednego dnia na Jaworzynie jak warunki nie były dla slalomki najlepsze. Promień skrętu o ile dobrze pamiętam dla dł. 160cm to było 13m z groszami. Stabilnie pod butem, ładnie cięła w krótszych i średnich łukach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ciaptak napisał:

GSy kompletnie odpadają. Kiedyś trochę jeździłem ale tak jak pisałem dla mnie to już na dziś za szybko. Technikę „slow line fast” znam i stosuję z tym, że to jednak nie o to mi chodzi. Zdecydowanie chcę postawić na krótsze skręty. Wiem może to dziwny kierunek rozwoju ale tak po prostu mam. Hybrydy rozważam ale max promień skrętu to 14-15m. Znajdę jakieś fajne deski z takimi parametrami? No i jaka długość wtedy?

Cze

 

No hybrydy właśnie taki promień mają jaki chcesz - poniżej to juz SL narty.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sstar napisał:

Jak sl to sztekle. Ew. poszukaj komórkę dynastara, jebac biedę.

Są w budżecie będziesz pan master nie zabiją

https://www.zawojski.pl/dynastar-narty-zes-speed-omeglass-master-sl-spx14-id-22405?gclid=CjwKCAiAx8KQBhAGEiwAD3EiP436trR7PYwpHkRXhNqHjVlrF8XKomgQSZedzFghYjcaAjxqhEcJVxoC-T4QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...