Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

coś dobrego na kilka sezonów


colin23

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.08.2023 o 10:13, Victor napisał:

Dołóż 400 pln-ów i tu masz volkl’a 72

https://www.jumbosports.com/volkl-deacon-72-3070019746?sqr=Volk

Kolego tu masz nartę diabła-cena rewelacyjna a

tu recenzje narty :…one of the best on piste 

Co więcej komentować 🤷‍♂️ progres i fun aż miło ! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head i Fischer to sklepowe gigantki, chociaż Head ma mały promień, a Deacony to allmountain. Czyli masz dwie grupy nart, przynajmniej z definicji do innego użytku. Pominąwszy fakt, że jeździć można z powodzeniem na wszystkim, to chodzi o to, żeby dobrać coś maksymalnie pasującego do siebie. Jeżeli lubisz szybką jazdę z długimi i średnimi skrętami i masz dostęp do warunków, gdzie taką jazdę możesz uskutecznić, to bierz gigantki, tylko coś tam trzeba już jeździć i trochę siły też trzeba mieć w zanadrzu. Jeżeli poza dobrze przygotowanymi trasami jeździsz po różnych warunkach, różnych śniegach i nie zawsze wkładasz dużo siły w narty, a i czasem poruszasz się na zatłoczonych i zmęczonych stokach, czyli tam, gdzie nie pozwolisz w pełni rozwinąć możliwości GS, to weź Deacony.

Nie ma prostej odpowiedzi.

Edytowane przez waldek71
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, colin23 napisał:

coraz bardziej skłaniam się ku deaconom. a teraz pytanie czym będzie się różnić w praktyce 76 od 74 lub 72?

-72 173cm 125-73-105 r15.4

-74 173cm 125-74-104 r16

pytam bo parametry bardzo podobne a cena w tym samym sklepie 2400vs3200.

 

Jeśli budowa jest ta sama kup tańsze- tego 1 mm nie odczujesz….0.5m też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę zakładać nowego tematu a chciałem jeszxze zapytać o takie narty damskie dla dobrze i długo jeżdżącej damy ale bez szaleństw na stoku. Typowa dobra jazda rekreacyjna cały dzień po czerwonych i czarnych trasach. 

- dynastar e lite 3

- HEAD Real Joy SLR Joy Pro

Völkl FLAIR 76

wg. opisu pierwsza dla zaawansowanej lub średniozaawansowanej, drugie średniozaawansowanej a trzecie dla średnio i początkującej narciarki. tyle że nie ufam tym opisom więc pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 19:48, colin23 napisał:

nie chcę zakładać nowego tematu a chciałem jeszxze zapytać o takie narty damskie dla dobrze i długo jeżdżącej damy ale bez szaleństw na stoku. Typowa dobra jazda rekreacyjna cały dzień po czerwonych i czarnych trasach. 

- dynastar e lite 3

- HEAD Real Joy SLR Joy Pro

Völkl FLAIR 76

wg. opisu pierwsza dla zaawansowanej lub średniozaawansowanej, drugie średniozaawansowanej a trzecie dla średnio i początkującej narciarki. tyle że nie ufam tym opisom więc pytam. 

Moja żona jeździ na volki flair … co prawda jezdzi krótko i słabo więc nie będzie tutaj punktem odniesienia ale szukajac dla niej desek naczytałem sie  dużo dobrego … żona @Jeeb chyba też na nich jezdzi a pewnie jeździ dobrze - Jan chwalił.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 16:04, colin23 napisał:

coraz bardziej skłaniam się ku deaconom. a teraz pytanie czym będzie się różnić w praktyce 76 od 74 lub 72?

-72 173cm 125-73-105 r15.4

-74 173cm 125-74-104 r16

pytam bo parametry bardzo podobne a cena w tym samym sklepie 2400vs3200.

 

Kurcze - jak chcesz coś kupić na kilka sezonów, to szczerze mówiąc ja bym polecił jakieś testy sprzętu albo dobra wypożyczalnie i przejeździć ile par sie da; miałem juz tak, ze na papierze dobrałem sobie jakieś deski a potem udało sie gdzieś je wypróbować i były różne „rozczarowania”. Kiedyś byłem napalony na pewien model stockli, okazało sie, ze mieli cała kolekcje tej firmy w wypożyczalni na Tuxie. Przez dwa dni przetestowałem kilka par - te które na papierze wydawało mi sie, ze bedą idealne dla mnie, akurat jakoś najmniej mi odpowiadały - choć szata graficzna była najfajniejsza w kolekcji 🙂

Miałem tez tak, ze czasem do jazdy trafiły mi sie jakies narty zupełnie niespodziewane i zaskoczyły mnie mega in plus. 

Moim zdaniem każdy ma trochę inne oczekiwania, odczucia, umiejętności i dlatego warto samemu sie przekonać. Oczywiście na takie testy i zabawy trzeba poczekać do zimy albo wybrać sie na lodowiec...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...