Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

A co z Funem???????


Raceman

Rekomendowane odpowiedzi

eeee ja to robilem z profilu aluminiowego pustego , lekkie i proste w modelowaniu pozatyum prosto wkrecic "to" w deche a pozniej do tego wiazanie - to wlasnie w srodku jest puste i wyglada wlasnie [] tak :) - tylko z przodu i z tylu trzeba profil "zagiac" zeby nie zbieralo sniegu do srodka i dziala git polecam, wlasnie z tego zrobilem sobie kowadła na 110mm gdzies to jeszcze mam jak ktos by chcial jak poszukam zrobie zdjecie bo mam pare wersji tego :) moze kogos zainspiruje do przerobek :)

ale to jak wroce pojutrze z krynicy z warsztatow fun - niestety bede tylko w 1 dzien buuuuu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ - Marcin tak to wygląda ceownik a kątownik mniej więcej tak L

a to jakby pleckami połączyć ][ to by był dwuteownik a jak szerokostopowy to nazywa się HAB i właściwie ten dopiero nadaje się na płytę pod wiązanie:D

W gwoli ścisłości ten dwuteownik szerokostopowy to HEB,

HEA to grubościenny

a o HAB'ie nie słyszałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtc

Dzięki uprzejmości Tomka Kurdziela z redakcji NTN miałem juz okazje przetestowac nartki RTC powiem krótko Rewelka! Po teście zdecydowałem sie sie na zakup tych nart model 58 czyli 158cm,Cena to około 930 euro wraz z wiązaniami salomona i profesjonalną płytą Hangla.

Już w poniedziałek odbieram nartki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtc

Narta mimo swojej długości jedyne 158cm,zachowuje sie bardzo stabilnie, nie straszne jej żadne nierówności terenu, doskonale trzyma w skręcie,jest to zasługą bardzo płaskich nosków jak i piętki dzięki czemu powierzchnia podparcia jest znacznie większa, co w rzeczywistości daje efekt jak narta o długości około 165cm ,Promień skrętu wynosi 13m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
hej jarku, temat rzeka , kurde obiecuje sobie ze napisze kiedys artykul o tym ale ciegle nie ma czasu swoja droga rozwijalem kiedys mocno ten watek na innym konkurencyjnym forum wiec nie bardzo moge podawac linka (z szacunku do regulaminu i JC) ... ale ... wlasnie taka "ksiazkowa" kompensacja zostala stworzona po to zebys napierdzielał caly dzien i nie czul zmeczenia, co kryje sie juz w samym slowie kompensowac czyli rownowazyc - a chodzi i sily dzialajace na narciarza w trakcje jazdy a dokladnie sile odsrodkowa i naprawde dziala latwo i szybko nie przychodzi przestawienie sie na ta technike dlatego jest malo popularna (no i zalecana razczej na perfekcyjnie przygotowane stoki z czym nie zawsze mamy do czynienia ), jednak przy "ostrym" funie wchodzimy w temat "turbo kompensacji" i tu fakt nogi potrafia wejsc do d..... po paru mocnych kopnieciach kompensacyjnych.

.. czy chodzi o wyprostowanie zewnetrznej nogi w celu wspomozenia przejecia sily odsrodkowej przez uklad kostny ? (w jezdzie na bramkach tez sie to stosuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czy chodzi o wyprostowanie zewnetrznej nogi w celu wspomozenia przejecia sily odsrodkowej przez uklad kostny ? (w jezdzie na bramkach tez sie to stosuje)

wyprostowanie obu nóg równomiernie obciążonych ale nie w celu przyjęcia siły odśrodkowej ale w celu jej zrównoważenia > wejście w skręt w niskiej pozycji , zakrawędziowanie i powolne prostowanie , przecięcie lini spadku stoku i powrót do niskiej pozycji , przekładka nart i zabawa od początku - takie odwrotne NW

teraz tak myśle i pogadałem sobie z chirurgiem w pokoju obok to ten fun naprawde ostro daje po stawach nexcom używasz jakiś stabilizatorów czy cuś zeby zadbać o kolana dokładniej ścięgna??

czy ja wiem ... nie ... powiem Ci szczerze że jestem po weekendzie w Krynicy gdzie miały być Warsztaty FUN ale w związku z warunkami 3 dni katowaliśmy śmig i powiem Ci ze po tych 3 dniach mi tak kolana napier____ jak nigdy nawet po tygodniu funowania , kompensacja jakoś tak bardziej naturalna mi sie wydaje i mniej "niszcząca" stawy ściegna itp. Póki co stabilizatorów brak - thanks gooooooood....

i tu przykład potwierdzający twoje wbijanie postów przeczytaj sobie pierwsze 2 strony skoro cie to zaiteresowało to poszukaj jak nie ma to pytaj, sory panie administratorze ale

"naszym chłopakom brakuje luzu..." :)

odezwał sie admin nr 1 na świecie nie przeczytałem i co? boli cie to?? jakos wrazenia twoja gadanina nie robi patrz sobie lepiej na to co ty piszesz i 3 kroki w bok ode mnie

sory reszte za OT

luz luz luz ....

Dziękuję Panowie za solidną wyczerpującą dyskusję na temat fana.

pzdr Marcin

ps. Mam nadzieję że już niedługo pofanujemy kiedys razem...

"lets fuuuuun..."

możemy także pofanować inaczej np przy browarku:D zycze mega szybkiego powrotu do zdrowia

przy browarze nie jest tak fun jak przy kompie ;) zdrówka zdrówka Wszystkim razem i każdemu z osobna i fun4all ...

ps. sorki za spóźnione posty ale praca praca i smutek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...