Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fassa??


Alex_Gda

Rekomendowane odpowiedzi

Najkrócej mówiąc - strzał w dziesiątkę (rewelacja) !!!! bardzo dobry dojazd z płd. Polski - autostrada prawie do końca, jesteśmy w dobrym punkcie (centralnym - DOLOMITI SUPERSKI) czyli blisko do np. Alleghe, Pso S. Pellegrino czy na lodowiec nie mówiąc o Val di Fiemme czy nawet S. Christina - ja poza lutym jadę praktycznie w ciemno i zawsze sie tam jakiś w miarę tani kąt znajdzie... jeśli chcesz pisz na GG - może uda mi sie pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem niedawno:

W pobliżu jest Val Di Fassa i kupując karnet Dolomiti Superski również można pojeździć w kilku ośrodkach:Alpe Lusija z znakomitymi niebiskimi trasami do szlifowania umiejętności, Passo San Pellegrino z trasą FIS do giganta, Col Margarita z kolejką kabinową wielkości autobusu gdzie liny są rozciągnięte pomiędzy dolną stacją 1900m npm a górną 2500m npm bez żadnych podpór.

Dojazd Cieszyn-Salzburg-Innsbruck-Przełencz Brenner-Bolzano zjazd za Bolzano na Val Di Fieme(brązowe tablice z nazwami dlin) z cieszyna ok 1050 km.

Ze skibusami problem, jeżdżą dość żadko, opcja mieszkać na(obok) stoku nie istnieje- z wad to tyle reszta super...super....super:)

Choć ludzie w hotelu z Polski co tam przyjechali autokarem pomstowali:mad: że ostatni raz w styczniu na narty pojechali bo było zimno(co rano -14 w Moenie 1400 mnpm). A ja tam wolę żeby było zimno niż pływające marcowe trasy:eek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny region i dobry punkt wypadowy do innych osrodków (Val Gardena, Arabba/Marmolada) zarówno na nartach jak i samochodem. W tym sezonie pierwszy raz będę jechał w styczniu. Samochód praktycznie obowiązkowy i zawsze masz możliwość pojechać pod inny wyciąg jak robi się gdzieś kolejka do kolejki (Campitello/Canazei) bo wybrałeś się troche za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tez jestem zainteresowany informacjami, gdyz najprawdopodobniej w tym sezonie padnie na Canazei, a nie bylem w tym rejonie nigdy. Jak jest z komunikacją na nartach? Do jak rozległego osrodka jest dostep bezposrednio z miejscowosci? Czy jest np. połaczenie z Val Gardena? Z mapek to wszystko nie bardzo wynika...

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życu w Alpach widziałem parking płatny to było właśnie w Canazei, i rano kolejka do kolejki, wygląda groźnie ale idze szybko, a jeśli z kwatery musisz i tak podjechać do centrum Canazei to lepiej jest wyjechać na Piani Fratace(tak się chyba to pisze) 1700 m jest tam duży bezpłatny parking i z tamtąd bez kolejki startują 2 gondole w różnych kierunakch. To miejsce daje dostęp do popularnej Sellarondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten płatny parking byłby naprawdę jednorazowy.. :)

SB ma racje.. z Pian Frataces jest chyba najlepszy start na trasy SELLA RONDA..

przynajmniej od strony Canazei.. :)

SELLA RONDA daje połaczenie do ARABBA, VAL GARDENA, ALTA BADIA

patrz tylko na komunikaty czy w danym dniu jest przejezdna..

możesz również przez ARABBA dostać sie na MARMOLADA..

całkiem sympatyczna wycieczka.. a sama trasa z MARMOLADA tez niczego sobie..

pamiętaj że sama SELLA RONDA to taki deptak...

szybko robią się dziury i tłoczno bardzo..

jako komunikacja spoko.. ale najlepiej jezdzić gdzieś z boku...

omijajac głowne szlaki oznaczone na zielono i pomarańczowo..

kiedy sie wybierasz..??

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy sie wybierasz..??

pozdr

siwy

Niestety dopiero pod koniec marca - taki kompromis wypracowany dla grupy. Mam nadzieję, że bedzie jeszcze po czy jezdzic. Wieloletnie doświadczenia podpowiadaja mi jednak, ze we czwartek zawsze pada:) Dziękuję za wiele przydatnych informacji. 3E to na szczescie nie majątek...

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozza di Fassa z nocnym jezdzeniem na Alochu.

Aloch nie tylko nocą!

W dzień zazwyczaj odbywają się tam treningi i część stoku jest zamknięta, ale nie cały.

Jak wyżej kiepska pogoda to tu można spokojnie pojeździć.

Można też wyciągnąć od obsługi, kiedy nie będzie treningu, przyjeżdżasz i pełen wypas – na całym stoku max 10 osób.

Vigo di Fassa i trasa Alberto Tomby.

No, trasa Tomby to najlepszą to ma nazwę. Tak poza tym to tylko kawałek czarnej traski – niestety czasem kiepsko przygotowanej.

Wolę już Piavac w Trevalli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech spotykałem płatne parkingi. Opłata właśnie gdzieś koło 3 EUR.

Natomiast w Austrii nigdy nie spotkałem płatnego parkingu.

:(

POTWIERDZAM - jeszcze nie norma ale można się zdziwić ALTA BADIA (Corvara, La Villa, S.Cassiano) oraz Val Gardena niestety również płatne!!!! w S.Christina 1 parking za darmo obok wyciągu na MONTE PANA (niby tylko dla wyjeżdżających tym wyciągiem) - chyba jako bonus bo trochę przypomina ten na Skrzyczne...

Na MONTE PANA można też wyjechać samochodem ale nie zwróciłem uwagi czy się tam za parking płaci...

Dla mnie to o tyle istotne że zazwyczaj nie pomieszkuje w głównych ośrodkach ze względów finansowych... sporadycznie się zdarzało

w tym sezonie chyba sobie DOLOMITY odpuszczę :( :(

oczywiście nie ze względu na płatne parkingi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...