Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Łańcuchy śniegowe


tomek8-78

Rekomendowane odpowiedzi

Do łańcuchów dołożyłbym jeszcze składaną łopatkę.Nie kosztuje majątku,nie zajmuje wiele miejsca,a czasami jest bezcenna.Parę lat temu zdarzyło mi się wykopywać z metrowej zaspy aby założyć łańcuchy.Od tej pory zawsze wożę łopatkę,choć nigdy więcej nie miałem okazji jej użyć.Samochody różne lecz łopatka ta sama.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łańcuchów dołożyłbym jeszcze składaną łopatkę.Nie kosztuje majątku,nie zajmuje wiele miejsca,a czasami jest bezcenna.Parę lat temu zdarzyło mi się wykopywać z metrowej zaspy aby założyć łańcuchy.Od tej pory zawsze wożę łopatkę,choć nigdy więcej nie miałem okazji jej użyć.Samochody różne lecz łopatka ta sama.

Pozdrawiam

Uwaga o łopatce - bezcenna :D

Wożę przyrząd saperką zwany (z wojska wyniosłem ;) )

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam

Za pierwszym razem założsz pewnie dopiero jak nie bedziesz mógł ruszyć. Później to juz będziesz wiedział kiedy:). Wielu ludzi nie chce wydawać za dużo pieniędzy na łańcuchy bo tylko na raz. A warto to przemyśleć zakup, bo ten jeden raz to może być bardzo ważny.

150 -200 zł za dobry łańcuch to nie jest duży wydatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić łańcuchy, jestem zielony w tym temacie tak więc proszę poradę, mam dwie aukcje:

http://allegro.pl/item847611929_pewag_brenta_xmr_69_lancuchy_sniegowe_prezent.html

http://allegro.pl/item841507555_thule_cb_80_lancuchy_sniegowe_przeciwsniezne.html

Moje pytanie: które lepsze?

Dodam, iż nie będę ich używał często, może raz na 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: które lepsze?

Dodam, iż nie będę ich używał często, może raz na 2-3 lata.

Na pytanie odpowiedź moja jest taka:http://allegro.pl/item841507555_thule_cb_80_lancuchy_sniegowe_przeciwsniezne.html

I znów sugestia którą tu już kilkukrotnie poruszaliśmy.

Jak już kupisz to trenuj zakładanie łańcuchów.

Nie raz jeden, czy dwa.Trenuj również po ciemku bez użycia oświetlenia.

Zakładanie łańcuchów jeśli stanie się koniecznością jest zawsze w niemal ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych.

Gwarantuję Ci ,że bez treningu przy Twojej "zieloności" w tym temacie (jak sam napisałeś)staniesz się czerwony a nawet purpurowy.

Nie tylko ze złości ale i z zimna.

A teraz moje pytanie skąd tak dokładnie wiadomo z jaką częstotliwością na przestrzeni dwóch ,trzech lat będziesz używał łańcuchy?:confused:

Masz jakieś długoterminowe prognozy pogodowe?;):D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja, zawsze zakładanie łańcuchów odbywa sie w bardzo nieprzyjemnych warunkach, gdy zimno, ciemno, pada i do domu daleko:mad: Zapomnieliście dodać, że sie człowiek przy tym dośc mocno ubrudzi, a im mniej ma opanowaną czynność, tym bardziej zmarznie, zsinieje i ubrudzi się , nie będę pisał o wysokim czynniku WQ z tym sie wiążącym wiec warto na such poćwiczyć, a jak ktoś dawno tego nie robił to też bo szybko się zapomina a czytanie instrukcji przy akcji bywa frustrujące:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuchy na koła -Rossignol

Jestem przed zakupem łańcuchów na koła i w stacji gdzie zmieniałem opony zaproponowali mi łańcuchy od Rossiego .

Czy będzie to dobry zakup ,możecie mi coś doradzić ?

No i ile tych łańcuchów ma być 4 czy 2 .

Cieszę się widząc za oknem intensywnie spadający śnieg ,wróży rychłe nartowanie .

Pozdrawiam Wszystkich .

Zaczynam swój sezon narciarski 09/10.

Edytowane przez 77evers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem łańcuchów na koła i w stacji gdzie zmieniałem opony zaproponowali mi łańcuchy od Rossiego .

Czy będzie to dobry zakup ,możecie mi coś doradzić ?

No i ile tych łańcuchów ma być 4 czy 2 .

Cieszę się widząc za oknem intensywnie spadający śnieg ,wróży rychłe nartowanie .

Pozdrawiam Wszystkich .

my juz tu gawarit o łancuszkach http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=87296#post87296

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=1895 tu u Nas tez o tym pisze sie -artykuł na naszej stronie prod."pewag"

Edytowane przez pablo_duch
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, wielkie dzięki za rady, co do używania łańcuchów raz na dwa, trzy lata to jestem tego na 99% pewien, w mojej okolicy nie mam gór, górek, pagórków itp. a i drogowcy w miarę szybko czyszczą ulice ze śniegu, łańcuchy potrzebuję bo jadę w góry i tak sobie pomyślałem, że mogą się przydać jak dobrze sypnie śniegiem, jeszcze raz dziękuję za porady.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...