Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak przygotować narty w domu??


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przygotować narty w domu mając pełen sprzęt imadła pilniki itd?? kompetentni niech napiszą po kroku jak to robić by każdy mogł kiedyś spróbować zrobić to samemu.

Ale o co dokładnie Ci chodzi? Bo można o tym pisać i pisać. Myślisz o bieżącym przygotowaniu? Czy o grubszej robocie, łataniu dziur, robieniu ślizgu, wyprowadzaniu krawędzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcji na necie jest bardzo duzo, szczegolnie polecam filmy SWIXa, dodam tylko od siebie taki maly patencik domowy :rolleyes: zeby nie syfic parafina to ja robie tak: smaruje najpierw na zimno, bardzo dokladnie miejsce kolo miejsca, potem przejezdzam zelazkiem - czyli normalne smarowanie na goraco; jak narty dobrze ostygna to wtedy od razu szczotka (od razu to znaczy z pominieciem cykliny). Dzieki temu zuzywam malo smaru i nie musze cyklinowac, a jak wiadomo wiorki z cykliny elektryzuja sie i trydno sie je sprzata, po szczotce zostaje tylko taki proszek ktory jest znacznie latwiej sprzatnac :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem po prostu żeby ten temat był całkowicie poświęcony przygotowaniu nart i takim gruntownym i takim "kosmetycznym":)

Mozna by tu pisac przede wszystkim to czego nie ma w ogolno dostepnych instrukcjach.

np. ja poleruje krawedzie kamieniem ceramicznym bez katownika trzymam go tylko w rece, trzeba miec troche wprawy ale efekt jest lepszy - sprawdzone pod lupa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ja poleruje krawedzie kamieniem ceramicznym bez katownika trzymam go tylko w rece, trzeba miec troche wprawy ale efekt jest lepszy - sprawdzone pod lupa :D

tzn. taką osełką do ostrzenia noży?:eek: A co z kątami krawędzi? Czy tylko takim kamieniem zbierasz grad, czy coś więcej nim robisz? Niesamowite!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. taką osełką do ostrzenia noży?:eek: A co z kątami krawędzi? Czy tylko takim kamieniem zbierasz grad, czy coś więcej nim robisz? Niesamowite!

nie kumam czy jaja se robisz czy na serio, zakladam ze na serio wiec odpowiem:

polerowanie to ostatnia czynnosc, po wyrownaniu i naostrzeniu krawedzi, o zadnej oselce do ostrzenia nozy nie bylo mowy :eek: :eek: , polerowac trzeba drobnym kamieniem specjalnym do krawedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi o to chodzi co pisze Jarek , takie domowe sposoby a nie linki :)

Domowym sposobem to można sobie dziurę w spodniach zaszyć, a nie narty ostrzyć.

Są pewne zasady, które musisz przestrzegać i tyle! Oczywiście możesz sobie, swoje narty, robić po swojemu to Twoja sprawa, ale jak chcesz mieć dobrze przygotowaną nartę to trzeba to zrobić porządnie!

Ostatnio będąc z Dagmarą Krzyżyńską w Austrii miałem okazję podpatrzyć i pouczyć się jak ostrzyć narty, które wydawało mi się, że są naostrzone. I wierz mi nie było mowy o domowych sposobach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotować narty w domu mając pełen sprzęt imadła pilniki itd?? kompetentni niech napiszą po kroku jak to robić by każdy mogł kiedyś spróbować zrobić to samemu.

:D:D:D

Bugajson bo Sławek podał mi swego czasu swojego meila, w temacie przyjechania i obejrzenia jak sobie radzi w tym temacie.

Pogadaj z nim, może byśmy we dwóch pojechali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie głupi pomysł jest powiem ci,:) tylko czy sie zgodzi 2 szczeniaków w świat wprowadzić i zdradzić nam swoje techniki oto jest pytanie:P

nie no a serio mowiąc to bardzo dobry pomysł tylko jak narazie jestem przybity ksiązkami do podłogi bo mi się sesja zaraz rozkręci:D jeżeli SB by sie zgodzil a sesja poszła zgodnie z planem to 12 lutego jestem free i możemy pojechać do szanownego Pana Sławomira:)

najlepiej niech sam nam powie czy nas przygarnie do instruktarzu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc z Dagmarą Krzyżyńską w Austrii miałem okazję podpatrzyć i pouczyć się jak ostrzyć narty, które wydawało mi się, że są naostrzone. I wierz mi nie było mowy o domowych sposobach!

... no coz te informacje pewnie nie sa przeznaczone dla nas, a moze jednak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
.... Ostatnio będąc z Dagmarą Krzyżyńską w Austrii miałem okazję podpatrzyć i pouczyć się jak ostrzyć narty, które wydawało mi się, że są naostrzone. I wierz mi nie było mowy o domowych sposobach!

JC moze uchylilbys rabka tajemnicy, moze chociaz jeden knif pls. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że do tego co robiła Dagmara z nartami, trzeba mieć raczej DOŚĆ DROGI OSPRZĘT (imadła, ostrzałki, raszple).

... mam maly arsenalik :rolleyes: i raczej radze sobie z tym dobrze ale chetnie dowiedzialbym sie jakichś ciekawych/nowych rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Rozumiem, że do tego co robiła Dagmara z nartami, trzeba mieć raczej DOŚĆ DROGI OSPRZĘT (imadła, ostrzałki, raszple).

Też sam sobie robię narty i wolę "drogi osprzęt" niż serwisy ,suma sumarum i tak wyjdziesz do przodu,na serwisie tylko strukturkę.

Dziwi mnie że ty Bobic sam nie robisz chyba że dalej trzymasz jakiegoś serwismana pod ręką.

Ostrzenie i smarownie to kolejna przyjemność płynąca z narciarstwa a najlepiej w paroma kumplami i dobrym drinkiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Dziwi mnie że ty Bobic sam nie robisz chyba że dalej trzymasz jakiegoś serwismana pod ręką.

Skąd ta teza Dzadku Mrozie ? :)

Sam ostrzę, mam narzędzie i imadełko.

Ale powiem Ci szczerze, że ostrzę sam od może dwóch lat. Wcześniej mnie to nie kręciło. A teraz to najlepsza sprawa samemu przygotować nartki.

Co się tyczy ostrzenia i drinkowania, to będąc kiedyś w Spindlerowym, mieszkała z nami kadra na PE Turków, dokładniej Turczynek. I taka jedna laska, codziennie przy ryku (bo muzyką tego nie można było nazwać) ostrzyła sobie deseczki przed kolejnymi zawodami.

Myśmy też wzięli przykład i kolega pod koniec ostrzenia chyba 10 pary nart, ledwo stał na nogach :D

Oj, wtedy się działo.

Co się tyczy serwismana, to mam jednego właściwego w Szczyrku, któremu oczywiście płacę za usługę biletami Narodowego Banku Polskiego.

No i w stolicy też jest dwóch dobrych - na Szczęśliwicach oraz Pod Skocznią.

ALE OSOBIŚCIE TO ZACHĘCAM DO SAMODZIELNEGO PRZYGOTOWYWANIA NART. JEST FRAJDA !

Edytowane przez bobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...