Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenia narciarskie online!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

A nie zapomniałeś wpisać jednego zera. Bo 3000 EUR to starczy akurat na odpalenie silnika w śmigłowcu. Poza tym sprawdzcie ogólne warunki, gdyż np. koszty ratownictwa to w większości przypadków 10-20% sumy ubezpieczenia KL.

oczywiście, że zabyłem, fuck, brak sprawdznia kosztowało mnie 15 zł - poprzednio więcej płaciłem i wydawało mi się, że cena jest ok :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie stresujcie mnie !!!!

Skorzystałem z oferty JC

Myślałem, że dla nas ma najlepszą ;)

Panowie!!!

Może wyjaśnię, bo pewnie nie jesteście tego świadomi, że:

większość towarzystw ubezpieczeniowych to pośrednicy sprzedający ofertę turystyczną szwajcarskiej firmy Elvia!!! Dotyczy to m.in Allianz! Jeżeli Wam się coś stanie to sprawę przejmuje Elvia, a nie Allianz!!!

Elvia jest liderem na runku ubezpieczeń turystycznych i ma najlepszy serwis!!!

Ubezpieczenia te i serwis nie mają nic wspólnego z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, zdrowotnymi, na życie itd!!!

Ja miałem do czynienia z ubezpieczycielem mającym własny serwis i ... tragedia była.

A co do obsługi po ubezpieczeniu w Allianz, to mój kolega będąc ostatnio w Bormio miał kraksę i problemy z barkiem. Po jednym telefonie miał podstawiony transport do szpitala, prześwietlenie, obsługę medyczną i transport do miejsca zakwaterowania ... na szczęście skończyło się na potłuczeniach!

I jeszcze przykład polisy jaką ja zawsze zawieram jadąc na tydzień - czyli płacę na 8 dni:

Koszty leczenia (KL)30 000 € Assistance (ASS)

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) 2 500 €

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody na osobie (OC/O) 20 000 €

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody na rzeczy (OC/R) 2 000 €

Cena polisy 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku trzeba tez przypomnieć, że w razie braku ubezpieczenia pokrywasz wszystkie koszty- to oczywiste tylko te ceny dla naszej rzeczywistości nie sa oczywiste i tak np dzien w szpitalu we włoszech (łożko i opieka pielęgniarki) 1 tyś euro,

także ja tez za każdym razem zawieram ubezpieczenie,w tym roku jadąc co francji wykupilem tygodniowe ubezpieczenie za....50zł (cena ze znizką 20% bo <26 lat)

KL mam na 20 tyś euro NW mam 7000PLN

BP mam na 800zl

SR(sprzęt sport) 3000zł

OCo (odp cywilna za szkody na os) 5tyś euro

OCrz (za szkody na rzeczy) 2500euro

także chyba nie jest tak źle :)

a polisa z firmy signal iduna, wychodzi na to ze ta firma nie jest przedstawicielem- chyba na ich stronie nic o tym nie pisszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a polisa z firmy signal iduna, wychodzi na to ze ta firma nie jest przedstawicielem- chyba na ich stronie nic o tym nie pisszu

I tu się mylisz! Powiem więcej Ci co mówią, że Warta jest lepsza, PZU, Hestia, Compensa i .... wile innych tez nie wiedzą, że ubezpieczają się w Elvia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ? wychodzi na to że nie ważne gdzie kupisz bo wiadomo że elvia :), chociaz jak widzisz, są różne opcje a pośrednicy tez widnują swoje ceny,ciekawy jestem ile takie ubezpieczenie bezpośrednio w firmie elvia kosztuje,w sensie jak bym sie chciał poza pośrednikiem ubezpieczyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty leczenia (KL)30 000 € Assistance (ASS)

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) 2 500 €

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody na osobie (OC/O) 20 000 €

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody na rzeczy (OC/R) 2 000 €

Cena polisy 60 zł

Czytałem OWU Allianzdirect - i nie ma nic na temat kosztów ratownictwa.

W KL (kosztach leczenia) jest wymieniony transport między placówkami

medycznymi, na zabiegi ambulatoryjne, do kwatery lub/i do kraju jeżeli tak zalecił lekarz ubezpieczyciela po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Generalnie ten transport sumuje się z kosztem leczenia do sumy ubezpieczenia KL. Po przekroczeniu tej kwoty kończy się odpowiedzialność ubezpieczyciela.

Nie ma jednak nic na temat kosztów transportu stok->szpital.

Czyli np. helikopterka.

Ktoś wie jak to w praktyce wygląda ?

PiVi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM :)

włączając się do dyskusji .. a że polisę ubezpieczeniową z ostatniego wyjazdu i owu mam przed sobą ;) więc podaję jak to wygląda w pzu:

polisa WOJAŻER

8 dni

1) koszty leczenia z Assistance (wariant Lux - czyli wraz z pomocą prawną, transportem osób bliskich do poszkodowanego, opieką nad niepełnoletnimi dziećmi w przyp. hospitalizacji poszkodowanego itp..) - 50.000 EURO

2) Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) - 4.000 EURO

3) Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody na osobie - 50.000 EURO

4) Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym za szkody rzeczowe - 5.000 EURO

cena polisy = 70,00 zł .. biorąc pod uwagę wyższe sumy ubezpieczenia (w porównaniu do polisy JC) to koszt ubezp. w pzu nie wyższy a i zakres nie gorszy ... :)

co do kosztów ratownictwa : owu pzu przewiduje: 1) pokrycie kosztów poszukiwania (do równowartosci 5 000 E), 2) pokrycie kosztów ratownictwa (tez do 5 000 E) - oprócz oczywiście kosztow transportu poszkodowanego

co do tematu helikoptera .. owu zapewniają transport medyczny np. z miejsca wypadku ..

warto aby też zawsze zapoznac sie z owu - aby zapobiec późniejszym narzekaniom ze to ubezpieczyciel jest zły i niedobry :cool: bo nam nie chce czegoś pokryć. owu pzu : w razie zdarzenia nalezy (cyt: "ubezpieczony zobowiązany jest") skontaktowac sie z centrum alarmowym

pozdrawiam wszystkich i udanego świętowania !!!

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM :)

włączając się do dyskusji .. a że polisę ubezpieczeniową z ostatniego wyjazdu i owu mam przed sobą ;) więc podaję jak to wygląda w pzu:

zpieczony zobowiązany jest skontaktowac sie z centrum alarmowym

pozdrawiam wszystkich i udanego świętowania !!!

Beata

Beata, ale tak czy tak to też jest Elvia!!!

We wtorek skontaktuję się z Allianzem i wypytam o informację dot. narciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie neguję że to tez nie elvia !

co do skontaktowania się z centrum alarmowym - owu precyzuje jeszcze ze jeżeli z przyczyn niezaleznych od siebie nie dokonano zgloszenia - to aby miec gwarancje pokrycia lub zwrotu kosztów - nalezy to zrobić w ciagu 5 dni od daty zdarzenia.

a dodatkowo kolejne paragrafy owu ... pomijają ww. 5dniowy termin gdy nie dokonalismy zgloszenia z powodu zdarzenia losowego lub siły wyższej ..

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jednak jest kontakt z centrum alarmowym i wtedy nie będzie problemu

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sam także postanowiłem sprawdzić temat "u źródła" i skierowałem

zapytanie do Allianzdirect nt. kosztów ratownictwa + transportu ze stoku.

Poniżej odpowiedź ubezpieczyciela.

Pewnie komuś się przyda :)

PiVi

Szanowny Panie

Ogólne warunki ubezpieczenia w podróży Globtroter Direct faktycznie nie precyzują kwestii odpowiedzialności w zakresie pokrycia kosztów transportu Ubezpieczonego z miejsca zdarzenia ubezpieczeniowego do najbliższej placówki medycznej w ubezpieczeniu kosztów leczenia.

Jest to nieścisłość.

Ubezpieczenie gwarantuje pokrycie kosztów tego transportu do wysokości sumy ubezpieczenia z tytułu ubezpieczenia kosztów leczenia.

Dodatkowo ubezpieczenie pokrywa również koszty związane z poszukiwaniem i ratownictwem ubezpieczonego w górach do wysokości 5500 euro dla każdej z ww. usług.

Z poważaniem

(...)

TU Allianz Polska S.A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ponad 3 mln koron, czyli ok. 400 tys. zł winni są polscy turyści Słowakom

Godzina użycia śmigłowca LPR Słowacja może kosztować do 3600 euro. – Polscy turyści mogliby tę pomoc mieć za darmo, bez żadnych problemów – podkreśla Sylvia Galajda, rzeczniczka prasowa Air-Transport Europe z Popradu. – Najczęściej jednak nie wiedzą, że mają taką możliwość. Dlatego też 1 grudnia do Zakopanego przyjadą przedstawiciele słowackiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy będą przekonywać – za pośrednictwem mediów – polskich turystów do ubezpieczenia się przed wyjazdem na narty, do aquaparków czy w słowackie góry.

– Wystarczy mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, by w naszym kraju, jak zresztą na terenie całej Unii Europejskiej, uzyskać darmową pomoc medyczną, również ze strony naszego LPR – radzi Sylvia Galajda. – Niestety, Polacy bardzo często mają przy sobie jedynie prywatne ubezpieczenie, ale zazwyczaj nie jest ono na tyle wysokie, aby pokrywało koszty akcji na przykład z użyciem śmigłowca. I potem zaczynają się kłopoty.

Europejską Kartę można uzyskać bardzo łatwo, nawet w ciągu jednego dnia, składając wniosek w oddziale wojewódzkim lub delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia. Mają do niej prawo wszyscy, którzy są ubezpieczeni w NFZ. Polski turysta może też wykupić przed wyjazdem na Słowację zwykłe ubezpieczenie górskie.

źródło: GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina użycia śmigłowca LPR Słowacja może kosztować do 3600 euro. – Polscy turyści mogliby tę pomoc mieć za darmo, bez żadnych problemów – podkreśla Sylvia Galajda, rzeczniczka prasowa Air-Transport Europe z Popradu. – Najczęściej jednak nie wiedzą, że mają taką możliwość. Dlatego też 1 grudnia do Zakopanego przyjadą przedstawiciele słowackiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy będą przekonywać – za pośrednictwem mediów – polskich turystów do ubezpieczenia się przed wyjazdem na narty, do aquaparków czy w słowackie góry.

– Wystarczy mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, by w naszym kraju, jak zresztą na terenie całej Unii Europejskiej, uzyskać darmową pomoc medyczną, również ze strony naszego LPR – radzi Sylvia Galajda. – Niestety, Polacy bardzo często mają przy sobie jedynie prywatne ubezpieczenie, ale zazwyczaj nie jest ono na tyle wysokie, aby pokrywało koszty akcji na przykład z użyciem śmigłowca. I potem zaczynają się kłopoty.

Europejską Kartę można uzyskać bardzo łatwo, nawet w ciągu jednego dnia, składając wniosek w oddziale wojewódzkim lub delegaturze Narodowego Funduszu Zdrowia. Mają do niej prawo wszyscy, którzy są ubezpieczeni w NFZ. Polski turysta może też wykupić przed wyjazdem na Słowację zwykłe ubezpieczenie górskie.

źródło: GK

Bardzo dobrze,że odświeżyłeś ten temat.Jest jak najbardziej aktualny i nadzwyczaj ważny.

Tłumaczcie proszę z polskiego na nasze te zawiłości prawne tego typu ubezpieczeń.

Bo ja z powyższych linijek tekstu wnioskuję,że wystarczy mieć Europejską Kartę.A ubezpieczenie dodatkowe można ale nie trzeba sobie kupić.

Nie myślcie tylko,że chcę zaoszczędzić 30/50/czy 60 złotych.Zawsze kupuję ubezpieczenie.....

ale nigdy nic z tego nie wiem :eek: tzn. co mi przysługuje a co nie

szczęśliwym zbiegiem okoliczności nie musiałem nigdy z takowego ubezpieczenia korzystać.I oby tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak, jesteś ubezpieczony w nfz mozesz wyrobić, sa tez ubezpieczeni prywatnie- przecież to normalne:)

ale no słowacy cos pitolą głupoty,bo ubezpieczenia takie jak np mowi figo są dośc wysokie do 20 tyś E (łącznie) takze ja tam nie wiem o co tym słowakom chodzi

średnie ubezp to jest 5 tyś E na opieke medyczną ale teraz pyt czy smigłowiec to też opieka medyczna czy środek transportu do szpitala :P jeden kij mam euro 26 i zawsze dodatkowo kupuje ubezpieczenie w Hesti na narty i obym z niego nie musiał korzystac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejska Karta ma jedną podstawową wadę - nie obejmuje transportu ubezpieczonego do kraju - i tu na pewno nezbędne jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia. Inny problem jest taki, że wydają ją w oddziałach NFZ, których nie jest za dużo. Mieszkając np. w Bielsku lub okolicach, można wszystko załatwić w Bielsku, ale np. jak ktoś mieszka w Kętach to właściwym oddziałem NFZ jest Kraków (oczywiście można złożyć wniosek listownie oraz otrzymac kartę za pośrednictwem poczty). We wniosku należy wskazać planowany termin wyjazdu i powrotu - po co? Co mam wpisać, jeżeli mam zamiar raz na tydzień, raz na dwa tygodnie pojechać na Słowację na jeden dzień? Wydawane karty mają poza tym, moim zdaniem, dość krótki termin ważności (2, 3 miesiące), mogło by to być co najmniej pół roku, aby przy okazji każdego wyjazdu turystycznego nie latać co chwila do NFZ, jedynie dla dzieci można wyrobić kartę, o kilkuletnim terminie ważności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta karta może rozwiązać temat ubezpieczenia na Słowacji, skoro sami Słowacy tak mówią. Na razie dzisiaj nie udało mi się połączyć z NFZ regionalnym.

Informacje na temat Karty:

Czy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, która bezpłatnie przysługuje nam z NFZ zagwarantuje wystarczającą ochronę podczas aktywnego uprawiania narciarstwa czy snowboardu na stokach Europy? Na co możemy liczyć, jako obywatele Unii Europejskiej? Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w niniejszym artykule.

Co to jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Jest dokumentem uprawniającym do korzystania z usług medycznych we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz na terenie Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Karta jest wydawana bezpłatnie w regionalnych oddziałach NFZ. Każdy, kto przedstawi ważny dowód opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne w Polsce, otrzyma kartę bez specjalnego zachodu. Wniosek jest dostępny w oddziałach NFZ oraz na stronie internetowej www.nfz.gov.pl/ue lub www.nfz.gov.pl/ekuz.

Główne wady Karty

Po pierwsze, Karta upoważnia do świadczeń zdrowotnych na takich samych prawach, jakie mają obywatele danego kraju. W związku z tym może zaskoczyć nas fakt, że w niektórych krajach będziemy musieli zapłacić za usługi medyczne, które w Polsce są całkowicie bezpłatne, np. wydanie recepty, czy wizyta u lekarza internisty, opłaty za pobyt w szpitalu.

Po drugie, Karta nie obejmuje transportu ubezpieczonego do kraju. Jest to bardzo ważne w razie wypadku, ponieważ zazwyczaj zagraniczny szpital leczy pacjenta do momentu, aż osiągnie on stan umożliwiający jego samodzielny powrót do kraju.

Nie chcemy dodatkowo płacić za ubezpieczenie

Choć NFZ zaleca, aby na czas wyjazdów zagranicznych ubezpieczyć się prywatnie, Karta jest często jedynym zabezpieczeniem na wypadek kłopotów ze zdrowiem za granicą – powód? Nie chcemy dodatkowo płacić za polisę. Zanim wygłosimy taki pogląd, sprawdźmy, ile tak naprawdę będzie nas kosztowało ubezpieczenie – odpowiedź może nas zaskoczyć. Kilka złotych dziennie za pełną ochronę na stoku podczas aktywnego uprawiania sportów zimowych to naprawdę nie dużo.

Czy Karta wystarczy narciarzowi?

Nie. Liczy się tu nie tylko fakt, że bez dodatkowego ubezpieczenia będziemy musieli zapłacić za to, za co normalnie płaci każdy Austriak, Szwajcar, czy Włoch, udając się do lekarza, czy leżąc w szpitalu. Ważne jest to, że wyjeżdżając na narty jesteśmy narażeni na szczególny rodzaj niebezpieczeństwa. Najpoważniejsze zdarzenia to:

* wypadek na stoku, który może wiązać się z długim pobytem w zagranicznym szpitalu, koniecznością przewiezienia do kraju i nieść za sobą trwały uszczerbek na zdrowiu wymagający długotrwałej rehabilitacji;

* wypadek lub zaginięcie w wysokich górach wymagające interwencji służb ratownictwa górskiego (możliwe użycie śmigłowca ratunkowego) – bez ubezpieczenia kosztami w wysokości nawet kilkunastu tysięcy euro jest obciążany poszkodowany;

* spowodowanie wypadku na stoku, który skutkuje tym, że z naszej winy trafia do szpitala inny użytkownik stoku - ten może nas pozwać o odszkodowanie za zniszczony sprzęt narciarski lub za utratę zdrowia – odszkodowania mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy euro.

Od wyżej wymienionych i nie tylko tych zdarzeń, a raczej konsekwencji finansowych z nimi związanymi chronią polisy ubezpieczeniowe, których zakupienie przed wyjazdem na narty czy snowboard należy traktować niemal na równi z dobrym dostrojeniem wiązań.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do wydanej przez NFZ ulotki "Zimowy urlop w krajach UE": http://www.nfz-katowice.pl/download/ULOTKA-urlop-UE_5-1-08.pdf

Informacje w niej zawarte odnośnie transportu sanitarnego na Słowacji:

"w przypadku transportu zrealizowanego przez górskie służby ratownicze (Horská služba) musisz ponieść jego koszty we własnym zakresie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Informacja dla zainteresowanych ubezpieczeniami narciarskimi przez internet. Można się ubezpieczać przez naszą stronę: http://www.skionline.pl/ubezpieczenia

Figo ostatnio się ubezpieczał przez internet i raz tylko musiał odejść od laptopa co by go nie uszkodzić:eek:, ale udało się mu to więc chyba nie takie skomplikowane.

Płaci się kartą płatniczą/kredytową i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieczysław Ficner

Ubezpieczenie

Wyjeżdżasz na narty za granicę ? Potrzebujesz ubezpieczenia Wojażer !

Zabezpieczy Cię w przypadku wypadku, zachorowania. Ubezpieczeniem objęte jest leczenie, pomoc lekarska, akcja poszukiwawcza, ratownictwo, niezbędne leki itp.

Ubezpieczenie można rozszerzyć o Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków oraz Odpowiedzialność Cywilną.

Na terenie Wrocławia nasz przedstawiciel przyjedzie do Państwa, by przedstawić szczegóły.

Pozdrawiam

Mieczysław Ficner

Tel. 602 25 44 90

www.pzu.wroclaw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...