Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenia narciarskie online!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie a oprócz tego ubezpieczenia ski co się wykupuje jakby w razie co (tfu tfu odpukać) popsuł się samochód i trzeba było pomoc wzywać i czy drogie jest takie ubezpieczenie?

Mam też ubezpieczenie Travel Plus firmy Elvia (musiałam wykupić z Neckermanna) ale długie te warunki i jeszcze ich nie przeczytałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie a oprócz tego ubezpieczenia ski co się wykupuje jakby w razie co (tfu tfu odpukać) popsuł się samochód i trzeba było pomoc wzywać i czy drogie jest takie ubezpieczenie?

Mam też ubezpieczenie Travel Plus firmy Elvia (musiałam wykupić z Neckermanna) ale długie te warunki i jeszcze ich nie przeczytałam :D

Ubezpieczenie asistans się wykupuje, ale trzeba wiedzieć że nie każde asistans działa za granicą. Takie szczegóły to już niestety trzeba wystudiować u konkretnego ubezpieczyciela.

Polisa asistans może obejmować nawet pomoc przy takich zdarzeniach jak zatrzaśnięcie kluczyka w samochodzie, czy "zabrakło paliwa" przy czym za paliwo dostarczone trzeba zapłacić.

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Ubezpieczenie asistans się wykupuje, ale trzeba wiedzieć że nie każde asistans działa za granicą. Takie szczegóły to już niestety trzeba wystudiować u konkretnego ubezpieczyciela.

Polisa asistans może obejmować nawet takie zdarzenia jak zatrzaśnięcie kluczyka w samochodzie.

polisa obejmuje holowanie, jakieś pierdoły typu żarówka, czy opona, transport do różnych miejsc (jedne, do celu, inne do warsztatu i hotelu blisko, jeszcze inne do domu), ale już koszty napraw trzeba z własnej opłacić... chyba, że jest takie ubezpieczenie, które obejmuje koszt naprawy... Jeśli jest to polećcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziś zakupiłam co prawda w sposób tradycyjny w Warcie ubezpieczonko składka 50zł od osoby a w niej leczenie szpitalne 20.000 euro, NNW 10.000zł, OC 30.000zł. Sprzęt sobie podarowałam bo na stoku niestety i tak nic nie daje.

Assistance 15 dniowe na auto sobie w warcie podarowałam bo kwota 50e na naprawy i 75e na holowanie wydawały się przymałe (składka 27zł).

Ubezpieczyliśmy autko równiez na 15dni w PTU za 55zł i mamy w tym naprawy (100e), holowanie (220e), zakwaterowanie (150e).

W obu przypadkach ograniczenia związane z wiekiem pojazdu zostały zniesione. Teraz już można jechać. Byle bezpiecznie. Mam nadzieję że te ubezpieczenia się nie przydadzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Dziś zakupiłam co prawda w sposób tradycyjny w Warcie ubezpieczonko składka 50zł od osoby a w niej leczenie szpitalne 20.000 euro, NNW 10.000zł, OC 30.000zł. Sprzęt sobie podarowałam bo na stoku niestety i tak nic nie daje.

Assistance 15 dniowe na auto sobie w warcie podarowałam bo kwota 50e na naprawy i 75e na holowanie wydawały się przymałe (składka 27zł).

Ubezpieczyliśmy autko równiez na 15dni w PTU za 55zł i mamy w tym naprawy (100e), holowanie (220e), zakwaterowanie (150e).

W obu przypadkach ograniczenia związane z wiekiem pojazdu zostały zniesione. Teraz już można jechać. Byle bezpiecznie. Mam nadzieję że te ubezpieczenia się nie przydadzą :D

Przy większości napraw przydaje się to zakwaterowanie :D...

Szkoda, że jeszcze karnetu nie opłacają :D...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyliśmy autko równiez na 15dni w PTU za 55zł i mamy w tym naprawy (100e), holowanie (220e), zakwaterowanie (150e).

W obu przypadkach ograniczenia związane z wiekiem pojazdu zostały zniesione. Teraz już można jechać. Byle bezpiecznie. Mam nadzieję że te ubezpieczenia się nie przydadzą :D

Mnie zabrakło wyobraźni lub też zbyt wielkim zaufaniem obdarzyłem swój pojazd :rolleyes:.

Ale żeby dwa razy i to pod rząd:eek::eek::eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabrakło wyobraźni lub też zbyt wielkim zaufaniem obdarzyłem swój pojazd :rolleyes:.

Ale żeby dwa razy i to pod rząd:eek::eek::eek:.

W każdym razie Figo jak chcesz tym swoim pojazdem dalej jeździć w Alpy na narty to masz se do mojego pojazdu hak założyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berry
Mnie zabrakło wyobraźni lub też zbyt wielkim zaufaniem obdarzyłem swój pojazd :rolleyes:.

Ale żeby dwa razy i to pod rząd:eek::eek::eek:.

ja swój wciąż obdarzam, ale coraz bardziej się rozglądam w poszukiwaniu jakiegoś sensownego ubezpieczenia... W ostatnich tygodniach spotkałem się z kilkoma przypadkami niespodzianki samochodowej w drodze do Austrii lub już na miejscu (Ciebie Figo w to wliczam :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Jako, że jest to temat o ubezpieczeniach, a nie bardzo się orientuję:confused:, odświeżam go z zapytaniem.

-Czy ubezpieczenie na podstawie legitymacji studenckiej członkowskiej ISIC-AZS w którym:

*każda osoba posiadająca legitymację członkowską ISIC-AZS jest ubezpieczona w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków na całym świecie na kwotę 6 500 zł.

*ubezpieczenie zapewnia AXA Polska S.A.

jest również ubezpieczeniem narciarskim o którym jest mowa na forum i jest wymagane za granicami kraju?

-Czy też muszę wykupić dodatkowy pakiet?:

Każdy członek AZS na podstawie ważnej legitymacji ISIC-AZS może wykupić specjalny pakiet ubezpieczeniowy COMPENSY obejmujący:

*koszty leczenia (250 000 zł) zagranicą (z wyłączeniem USA, Kanady, Australii i Japonii)

*następstwa nieszczęśliwych wypadków (25 000 zł) za granicą

Jeśli chcesz za dodatkową opłatą możesz mieć także ubezpieczenie:

*NNW w Polsce oraz uprawianie sportów ekstremalnych i odpowiedzialność cywilna Ubezpieczonego w życiu prywatnym w Polsce i za granicą - dopłata w wysokości 40zł do ceny pakietu.

*na terenie USA, Kanady, Australii i Japonii możesz je dokupić razem z powyższym pakietem – dopłata w wysokości 70 zł do ceny pakietu.

UWAGA!!! Wykupując pakiet ubezpieczeniowy wykupujesz drugie ubezpieczenie w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków.

-A może i to powyższe jest niewystarczające?

Jeśli powyższe cytaty są ofertą reklamową proszę o zlikwidowanie nazwy firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefas to coś nie tak działasz

Ja wstałem w sobotę o 5:50 i pomyślałem, że może jednak na Słowację pojadę. Wlazłem na tą stronę, i zabrałem się za uzupełnianie danych no i zablokowało mnie bo wpisałem godzinę rozpoczęcia ubezpieczenia 7:00 tego samego dnia. zmieniłem na 8:00 i poszło. a o 8:30 przekroczyłem granicę:)

2h to jest minimalny okres nie, 7 dni

cytata: "Podane daty związane z okresem ubezpieczenia są niepoprawne: początek okresu ubezpieczenia nie może być wcześniejszy niż 2 godziny od godziny zawarcia umowy ubezpieczenia."

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prawdę mówiąc od kilku lat korzystam z oferty PZU. Pakiet na 7 dni kosztuje średnio ok 50zł. I w poprzednich latach nieszczęśliwie złożyło się kilka razy, że któryś z moich współziomków był zmuszony z niego skorzystać (włącznie z transportem lotniczym, operacja w AT etc.). Za każdym razem było ok, więc śmiało mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

A ja prawdę mówiąc od kilku lat korzystam z oferty PZU. Pakiet na 7 dni kosztuje średnio ok 50zł. I w poprzednich latach nieszczęśliwie złożyło się kilka razy, że któryś z moich współziomków był zmuszony z niego skorzystać (włącznie z transportem lotniczym, operacja w AT etc.). Za każdym razem było ok, więc śmiało mogę polecić.

Zalecam bardzo dokładne studiowanie szczegółowych warunków ubezpieczenia-w różnych towarzystwach mają bardzo różny zakres wyłączeń.Dla niektórych narty mieszczą się w standartowym ubezpieczeniu,inne uznają je za sport ekstremalny.Zwłaszcza w wypadku udziału w treningach czy imprezach sportowych,nawet amatorskich,trzeba to dokładnie przeczytać-przerabiałem to juz w Austrii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

uwaga na ubezpieczenia !!!

Właśnie wróciłem z ISCHGL'a gdzie pewna Pani doznała urazu na stoku w wyniku zderzenia z innym narciarzem. Niestety była sama na stoku a koleś po zdawkowym "I'm sorry" się oddalił i nikt go nie złapał. Co się później okazało to to, że uległa złamaniu kość strzałkowa i prawdopodobnie nadwyrężone zostało więzadło w kostce. Pani była standardowo ubezpieczona przez biuro podróży. Pierwsza diagnoza lekarska (lekarz z Samnau) brzmiała - operacja natychmiastowa, śruby i dodatkowe płytki. Ubezpieczyciel zażądał dodatkowej opinii lekarskiej z innego szpitala (gdzie prawdopodobnie miał znajomości) i owi lekarze orzekli że operacja jest zbyteczna i wystarczy unieruchomienie na 6 tyg (koszt bucika i diagnozy - 600euro)

Mąż owej Pani wysłał emailem zdjęcia z prześwietlenia do Polskiego lekarza, który przyznał rację pierwszej diagnozie tj. o konieczności śrubowania i płytkowania ponieważ bez tego może wystąpić niedowład stopy. Niemniej jednak stwierdził, iż zabieg ten można wykonać albo tuż po zdarzeniu lub po okresie około 2 tygodni (kiedy kość zacznie się już zrastać). Na te informacje ubezpieczyciel oświadczył iż w takim razie to może sobie sama Pani załatwić już w Polsce poprzez NFZ ponieważ ubezpieczenie dotyczy tylko zabiegów "ratujących życie" poza granicami Polski. CZY TO NIE SKANDAL ???, czytajcie uważnie polisy i nie płaćcie bezsensownego haraczu tym co tylko robią kasę nie informując rzetelnie swoich klientów o zakresie ubezpieczenia a jedynie podając wspaniale wysokie kwoty sum na które rzekomo ubezpieczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...