Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ruszam do Soelden!


szparaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro ok 10-10:30 ruszam do Soelden:) Jeszcze rano o 8:30 pisze egzamin no ale cóż w koncu sesja:mad: haha juz widze o czym bede myslał na tym egzaminie ale może jakims cudem zdam:) Może mi ktoś podpowie co w Soelden warto zrobić? Napewno wybiore się do Aqua Dome, słyszałem ze warto sie wybrać też na jeden dzieć do OBERGURGL/HOCHGURGL ze tam tez są ciekawe stoki - był tam ktoś? I jest tam jeszcze jakieś night ski show fajne to? Po powrocie relacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim:) juz jestem spakowany, cos sie tam próbowałem jeszcze pouczyć;) jutro z rana egzamin a potem 920km do celu!! wracam w sobote w nocy i od razu mam w sobote kolejny egzamin o 12:00:D no ale na narty trza jechac!:) Również bawcie się dobrze!! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soelden jest bajka, jeden z moich faworytów wśród ośrodków.

Napewno warto podskoczyć do ober/hoch gurgl bo też fajne stoki.

Jedynie co to namieszane jest tam z karnetami. Wiem, że jest jakiś, np 4 dni jeździsz w soelden a jedyn w gurgl czy coś w tym stylu.

My jako, że nie należymy do rannych ptaszków to karnet kupowaliśmy codziennie (tak było taniej) i nie mieliśmy problemu gdzie jeździmy.

Do aqua dome oczywiście obowiązkowo. Najfajniej jak jest gwiaździsta noc, leżysz sobie na jednym z pięter na zewnątrz i oglądasz szczyty górskie oświetlone księżycem przy muzyczce relaksującej. Rewelacja!

Życia nocnego nie prowadziliśmy w Soelden bo mieszkaliśmy w Huben i tam uprawialiśmy domówki, ale parę fajnie wyglądających apresski barów widziałem ;)

Wiem, że nieładnie, ale zazdroszczę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary ale ci zazdroszczę, jak ja chciałbym tam być. Co do imprez to co sobotę jest na Giggijoch Soelden Party z muzyka na żywo. Ku....a mać, czemu muszę mieszkać tu gdzie mieszkam (1400 km do Soelden).

Miłego szusowania - najlepiej na ściance na Rettenbachu.

Oczywiście napisz coś po powrocie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Soelden!

Wszystko co dobre szybko sie konczy! Polecam wszystkim Soelden!! Rewelacyjny ośrodek!! Jedyny minus jakiego można się doszukać to problem z wyjechanim na górę! W zasadzie prowadzą tam dwie gondole i trzeba sobie poczekać w kolejce na wyjazd srednio ok 30min! Ale to może przez to ze austriacy zaczęli ferie i w zaszadzie było dosc dużo ludzi! Trasy szerooookie i idealnie przygotowane, można było nawet popołudniu znalezc "sztruksik" ale i była tez trasa gdzie po0jawiały sie muldy:] Pięć dni jezdzenia - pięć dni słoneczka i żadnej chmurki:D Warto tam zaliczyć "Night Ski Show" fajna ciekawa imprezka z pokazami różnego rodzaju tańca, pokazami narciarskimi które były organizowane przez jedną ze szkółek które tam są, no i oczywiście można w tym czasie nartować:) Aqua Dome! Kolejna rzecz którą warto zaliczyć:) Szczególnie pogobał mi się basen "kielich" z muzyką którą było słychac pod wodą:)

http://picasaweb.google.com/KrzysiekkF/Soelden?authkey=7OhiXhAOJcw

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soelden

Do opowieści Szpary mogę jeszcze tylko dorzucić iż cała infrastuktura ośrodka tj. knajpy, "wyciągi", trasy i inne atrakcje na stoku (trasy do slalomu z mierzeniem czasu przejazdu i prędkości; night ski show i inne) - jest super zorganizowana!

Potwierdzam, iż ośrodek jest rewelacyjny - jak dla mnie "największym plusem" wyjazdu - oprócz oczywiscie śniegu i super przygotowanych tras ;-) było świecące od rana słońce, tak że mimo temp -10, -12`C.. nie odczuwaliśmy mrozu.. Dobry też jest dojazd z PL - w zasadzie całą droge jedzie sie autostradą, jedynie ostatnie 40 km to drogi lokalne (cała trasę: 907 km - pokonaliśmy w 10 godzin (!!) - wliczając w to obowiązkową przerwę na zakupy z Znojmo... ;)

Pozdrawiam!

i zachęcam do obejrzenia zdjęć /link od Szparaa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku a napisałbyś jeszcze ile kosztował Cie 6 dniowy karnet ?? Fotki na 6 :) sporo tego :D !

ceny karnetu :

5 dni = 180,00 E

6 dni = 205,50 E

7 dni = 228,50 E

Jakby ktoś jechał z dziećmi (rocznik: 94-00) to odpowiednio:

98,50 E // 111,00 E// 121,50 E

dodatkowko impreza "Night Ski Show" - 9,50 Euro ...

Wszystkie info znajdziesz też na stonie: www.soelden.com

Pozdrawiam :)

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to drogo jak cholera:mad:

Generalnie Soelden jest drogie, ale to co za to otrzymujesz również oprócz nart jest tego warte. Tam ludzie się naprawdę bawią. Każda mała nawet knajpka, każdy barek, jest tam muzola i miejsce do zabawy. A cosobotnie Soelden Party na 2200 metrach przy muzyce na żywo to naprawdę cóś fajnego.

Polecam.

W tym sezonie już tam nie pojadę, ale zbieramy ekipę na wyjazd w listopadowe święta (męski wyjazd). Jak tylko masz ochotę zapraszamy. 3-4 dni nartowania wychodzi 1200-1400 zł ze wszystkim (dojazd spanie żarcie imprezy). I kobity nie marudzą, że tędy nie zjadę albo coś na podobę, że za szybko i na mnie nie poczekasz.:D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre szybko sie konczy! Polecam wszystkim Soelden!! Rewelacyjny ośrodek!! Jedyny minus jakiego można się doszukać to problem z wyjechanim na górę! W zasadzie prowadzą tam dwie gondole i trzeba sobie poczekać w kolejce na wyjazd srednio ok 30min! Ale to może przez to ze austriacy zaczęli ferie i w zaszadzie było dosc dużo ludzi! Trasy szerooookie i idealnie przygotowane, można było nawet popołudniu znalezc "sztruksik" ale i była tez trasa gdzie po0jawiały sie muldy:] Pięć dni jezdzenia - pięć dni słoneczka i żadnej chmurki:D Warto tam zaliczyć "Night Ski Show" fajna ciekawa imprezka z pokazami różnego rodzaju tańca, pokazami narciarskimi które były organizowane przez jedną ze szkółek które tam są, no i oczywiście można w tym czasie nartować:) Aqua Dome! Kolejna rzecz którą warto zaliczyć:) Szczególnie pogobał mi się basen "kielich" z muzyką którą było słychac pod wodą:)

http://picasaweb.google.com/KrzysiekkF/Soelden?authkey=7OhiXhAOJcw

Pozdrawiam!

Łza się w oku kręci jak oglądałem te fotki. Naprawdę piękne zdjęcia.

W listopadzie jak dożyję to jadę tam na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Soelden jest drogie, ale to co za to otrzymujesz również oprócz nart jest tego warte. Tam ludzie się naprawdę bawią. Każda mała nawet knajpka, każdy barek, jest tam muzola i miejsce do zabawy. A cosobotnie Soelden Party na 2200 metrach przy muzyce na żywo to naprawdę cóś fajnego.

Polecam.

W tym sezonie już tam nie pojadę, ale zbieramy ekipę na wyjazd w listopadowe święta (męski wyjazd). Jak tylko masz ochotę zapraszamy. 3-4 dni nartowania wychodzi 1200-1400 zł ze wszystkim (dojazd spanie żarcie imprezy). I kobity nie marudzą, że tędy nie zjadę albo coś na podobę, że za szybko i na mnie nie poczekasz.:D

Pozdrawiam.

W Soelden nie byłem, ale jak na razie to zapodałeś mi dość argumentów żeby tam na razie nie jechać, czyli głośne pełne knajpy i jeszcze do tego nie daj boże tańce:eek: kto i po co cosik takiego wymyślił jak taniec:confused:.

Ja akurat jadę na narty i nic po za równymi szerokimi i pustymi trasami, szybkimi i wygodnymi wyciągami nie jest mi do szczęścia potrzebne.

Podziwiam Cię że już teraz wiesz że w listopadzie będziesz w Soelden ja w tym sezonie na pewno jeszsze przynajmniej raz w Alpach wyląduję ale gdzie to jeden daibeł raczy wiedzieć 3-4 dni przed wyjazdem to co dość czasu na decyzję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Soelden nie byłem, ale jak na razie to zapodałeś mi dość argumentów żeby tam na razie nie jechać, czyli głośne pełne knajpy i jeszcze do tego nie daj boże tańce:eek: kto i po co cosik takiego wymyślił jak taniec:confused:.

Ja akurat jadę na narty i nic po za równymi szerokimi i pustymi trasami, szybkimi i wygodnymi wyciągami nie jest mi do szczęścia potrzebne.

Podziwiam Cię że już teraz wiesz że w listopadzie będziesz w Soelden ja w tym sezonie na pewno jeszsze przynajmniej raz w Alpach wyląduję ale gdzie to jeden daibeł raczy wiedzieć 3-4 dni przed wyjazdem to co dość czasu na decyzję:)

No jeśli chodzi o trasy i wyciągi to masz tam ekstraklasę. Wieczorami to ty po nartach chyba tylko książki czytasz. Chociaż nie byłbym tego taki pewien, takiego świętoszka nie udawaj bo tą fotkę to chyba ty zrobiłeś::D

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=159&c=member&imageuser=4315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o trasy i wyciągi to masz tam ekstraklasę. Wieczorami to ty po nartach chyba tylko książki czytasz. Chociaż nie byłbym tego taki pewien, takiego świętoszka nie udawaj bo tą fotkę to chyba ty zrobiłeś:

To że w trasach jest extraklasa to nie podlega dyskusji, ale mnie chodzi o to że taki ośrodek jak Soelden ma również extrarenomę a co za tym idzie fool obłożenie i na trasach brakuje pełnej swobody co uniemożliwia beztroską jazdę- a głównie po to tam jadę i za ten komfort to mogę wieczorem nawet książki czytać:eek:.

Tak masz rację fotka zrobiona moimi ręcami w Ischgl i to jak do tej pory najgorszy ośrodek narciarski jaki było mi dane odwiedzić, powód:zgęszczenie na trasach ala białczańskie.

ischgl_043_small_.jpg

Choć muszę przyznać że ta fotka bije rekordy oglądalności- nie znalazłem innej co by miała więcej odsłon:D, chłopaki no...no.. co jesze w necie tak chętnie oglądacie:D

I potem z powodu tego Pubu rano mam problem moich kompanów z łużka zgonić- a to nie po mojemu ja chcę być przy lifcie zanim ruszy, bo tak lubię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w trasach jest extraklasa to nie podlega dyskusji, ale mnie chodzi o to że taki ośrodek jak Soelden ma również extrarenomę a co za tym idzie fool obłożenie i na trasach brakuje pełnej swobody co uniemożliwia beztroską jazdę- a głównie po to tam jadę i za ten komfort to mogę wieczorem nawet książki czytać:.

Tak masz rację fotka zrobiona moimi ręcami w Ischgl i to jak do tej pory najgorszy ośrodek narciarski jaki było mi dane odwiedzić, powód:zgęszczenie na trasach ala białczańskie.

ischgl_043_small_.jpg

Choć muszę przyznać że ta fotka bije rekordy oglądalności- nie znalazłem innej co by miała więcej odsłon:D, chłopaki no...no.. co jesze w necie tak chętnie oglądacie:D

I potem z powodu tego Pubu rano mam problem moich kompanów z łużka zgonić- a to nie po mojemu ja chcę być przy lifcie zanim ruszy, bo tak lubię!!

Ino, ze ja w Soelden byłem na przełomie listopada i grudnia. Bardzo mało ludzi dlatego może tak mi pasowało (więc tym bardziej w listopadzie możesz z nami jechać:D ). Bo teraz jak byłem w Gastein to i czasem do wyciągu na 10 min kolejki i na trasach kupa ludzi w rezultacie Soelden-Gastein 1-0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie, raczej będę chciał pojechać na jakieś przedsezonowe szusy ale z względów zawodowych może to być w listopadzie w grudniu dopiero na święta, fajnie by było jak by ruszył tak jak w tym sezonie Schladminger Tauern już w ostatnich dniach października, a tam w listopadzie to nie będzie mało ludzi tylko nie będzie ich wcale, a może to wyglądać tak:

schladming-sb-002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie, raczej będę chciał pojechać na jakieś przedsezonowe szusy ale z względów zawodowych może to być w listopadzie w grudniu dopiero na święta, fajnie by było jak by ruszył tak jak w tym sezonie Schladminger Tauern już w ostatnich dniach października, a tam w listopadzie to nie będzie mało ludzi tylko nie będzie ich wcale, a może to wyglądać tak:

schladming-sb-002.jpg

toż to zbłądzić można albo całkiem zgubić

aż strach się bać

do nikogo gęby otworzyć

jakże tam żyć na takim pustkowiu:D:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były trasy gdzie naprawdę było dużo ludzi ale tragedii nie było:) a były też trasy takie jak ta powyżej:) Tylko trzebabyło się postarać zeby zjechać na nartach a nie na dupce bo taki betonik byl;) Jedna laska to całą sciankę przejechała siedząć bokeim na stoki i ratowała się nartami ale nic jej to nie dało, zachamowała na wypłaszczeniu. Śmiesznie wyglądała;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...