Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe stacje Czarna Góra i Jurgów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jadąc na FIS Carving Cup do Białki Tatrzańskiej wstąpiłem po drodze do Czarnej Góry i Jurgowa, aby zobaczyć nowe stację narciarskie wybudowane przed tym sezonem.

Wszędzie wiosna, ale muszę pochwalić Jurgów, bo warunki na trasach były bardzo dobre, a ludzi bardzo, bardzo mało!

Na stronie zamieściłem galerie:

Jurgów - http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=462&g_numer_zdj=1

Czarna Góra Koziniec - http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=463&g_numer_zdj=1

A tu: http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=461&g_numer_zdj=1 kilka zdjęć z Białki Tatrzańskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc na FIS Carving Cup do Białki Tatrzańskiej wstąpiłem po drodze do Czarnej Góry i Jurgowa, aby zobaczyć nowe stację narciarskie wybudowane przed tym sezonem.

Wszędzie wiosna, ale muszę pochwalić Jurgów, bo warunki na trasach były bardzo dobre, a ludzi bardzo, bardzo mało!

Na stronie zamieściłem galerie:

Jurgów - http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=462&g_numer_zdj=1

Czarna Góra Koziniec - http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=463&g_numer_zdj=1

A tu: http://www.skionline.pl/galerie/?ids=&co=&g_rodzaj=&g_co=galeria&g_id=461&g_numer_zdj=1 kilka zdjęć z Białki Tatrzańskiej

No tak. Tam u Was snieg robia, az milo. Po bokach brak a na trasie wyglada jakby metrowa warstwa conajmniej. Jakie tam sa wysokosci? Czy sa jakies mapy warstwicowe tych terenow na internecie?

Pozdr., RK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
Dzięki za info, fotki super , szczególnie fajnie wyglada Jurgów.

Nie wiem jak tam trafić, czy możesz posłużyć za GPS :D

Dzięki.

Do Jurgowa trafic jest banalnie prosto. Jadąc od strony Bukowiny w stronę Białki wjeżdżamy na rondo i zjeżdżamy pierwszym zjazdem w prawo, analogicznie jadąc z drugiej strony czyli od strony Białki wjeżdżając na rondo mijamy zjazd na Bukowinę i opuszczamy rondo na drugim zjeździe. Jadąc dalej widzimy po lewej stronie w oddali stok na Czarnej Górze "Koziniec" (zjazd w lewo) a my skręcamy w prawo i dalej śmigamy samochodem jakieś 3 km (niestety po sporych dziurach w jezdni) i nie sposób tego stoku w Jurgowie przeoczyc bowiem jest tuz przy drodze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, fotki super , szczególnie fajnie wyglada Jurgów.

Nie wiem jak tam trafić, czy możesz posłużyć za GPS :D

Dzięki.

Jurgów: 49°20'10.07"N 20° 8'25.18"E

Białka Tatrzańska: 49°23'21.03"N 20° 5'48.52"E

Czarna Góra: 49°23'4.48"N 20° 7'52.29"E

Koziniec, Zakopane: 49°17'15.91"N 19°58'18.56"E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie super wydaje się byc Czarna Góra, patrząc na nią z nowej trasy na górze w Białce miałem wrażenie, że stok jest nie do końca wykorzystany, perspektywa pokazuje, że i trasę i wyciąg można jeszcze dwukrotnie przedłużyc do góry w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj w Jurgowie na stoku Hawrań.

Miejsce jest bardzo urokliwe, panorama Tatr z wyciągu krzesełkowego jest imponująca: Murań, Hawrań, Stary, Mnich na Morskim Okiem itd - po prostu poezja. I to wszystko w kompletnej ciszy leśnej. Wyciąg TatraPoma (chyba 4 osobowy, nie pamiętam, bo sam jeździłem cały czas), parking bezpłatny(błoto), knajpka góralska na dole, miejsce widokowe do siedzenia na wysokości 1000 metrów.

Trasa przygotowana i twarda (rano i do południa nie było słońca) i bardzo mało ludzi. Warunki śniegowe dobre (przetarcia miejscami, ale spokojnie można je było ominąć).

Plany zarządu w niedalekiej przyszłości - trasa FIS, ok. 700 metrów na lewo od krzesła oraz drugie dłuższe krzesło.

Następna dobra stacja na Podhalu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm, bardzo zachęcający ten Jurgów, muszę się tam wreszcie wybrać.

No właśnie, w nast sob wybieram się z narzeczoną na narty i zastanawiam się czy Jurgów nie jest dla niej za trudny. Na mapkach widać, że to w większej części trasy czerwone, ale z mapkami bywa różnie. Kobitka jeździ tak może na poziomie -3 (od 1 do 10), więc początkująca, która już ma za sobą parę wyjazdów. No i właśnie boję się czy nie będzie dla niej zbyt stromo i tym samym za trudno :|

Jakbyście porównali Jurgów do Białki albo Małego Cichego? Bo tam sobie radzi całkiem nieźle.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj w Jurgowie na stoku Hawrań.

Miejsce jest bardzo urokliwe, panorama Tatr z wyciągu krzesełkowego jest imponująca: Murań, Hawrań, Stary, Mnich na Morskim Okiem itd - po prostu poezja. I to wszystko w kompletnej ciszy leśnej. Wyciąg TatraPoma (chyba 4 osobowy, nie pamiętam, bo sam jeździłem cały czas), parking bezpłatny(błoto), knajpka góralska na dole, miejsce widokowe do siedzenia na wysokości 1000 metrów.

Trasa przygotowana i twarda (rano i do południa nie było słońca) i bardzo mało ludzi. Warunki śniegowe dobre (przetarcia miejscami, ale spokojnie można je było ominąć).

Plany zarządu w niedalekiej przyszłości - trasa FIS, ok. 700 metrów na lewo od krzesła oraz drugie dłuższe krzesło.

Następna dobra stacja na Podhalu!

Zawsze kibicuję takim ośrodkom, ludzie pokazują, że jak się chce to można.:)

100 "Białek", "Jurgowów" na Podhalu załatwiłoby sprawę rekreacyjnej jazdy bez kolejki do kolejki na tym terenie.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołożę swoje dwa grosze.... Byłem w niedzielę 30.03.2008

Ok godziny 9 podjechałem do białki pod wyciągi i .... nawet nie wysiadłem z samochodu, do 6-stki była już kolejka na min 10 minut!! Tak na rzut okiem oceniam warunki na dobre, śniegu jeszcze dużo...

Czarna góra, niestety już nie chodzi. Prawie wszystko im spłynęło :(

Jurgów, mmmmm, poezja :) Ludzi praktycznie wogóle nie było, kolejek do wyciągów brak. Chodził orczyk i krzesełko. Trasa przygotowana dobrze, rano nawet bardzo dobrze, twarda i zmrożona. Ok godziny 11-tej na samej górze i mniej więcej w połowie długości trasy przy orczyku zaczęło robić się trochę miękko. Do 12 jazda super. Potem już dałem sobie spokój bo robiła się breja. W sumie wcale nie dziwne bo jak przed 13-tą wróciłem do auta to na termometrze było 15' C a na niebie piękne słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jacku znowu mi wyświetliło tylko pół posta, jak próbuję edytować i dokleić to się nie da...)

cd....

....Krzesełko, faktycznie mogłoby ciut szybciej jechać, jednak piękne widoki na tatry w zupełności to rekompensują. Wczoraj widoczność była idealna i naprawdę było na co popatrzeć :) Na orczyku też mała atrakcja, tuż przy wyciągu ustawiona była trasa slalomu po której śmigali kadrowicze i dziciaki.

Podsumowując ośrodek oceniam bardzo pozytywnie i z pewnością jeszcze się tam pojawię. Mam tylko taką cichą nadzieję że "białkowicze" szybko się o nim nie dowiedzą :P

W tym miejcu chciałbym jeszcze podziękować Bończy za sugestię by odwiedzić właśnie Jurgów :)

P.S. żeby nie było aż tak kolorowo, to jeszcze dwa słowa o minusach ośrodka: okropne błoto na parkingu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Bończa to je harla harla?:) tzn dejwidson? czy mnie wzrok myli?:), pal licho o trasie poka motura:D ja choruje na takiego od dawna no ale rodzice...niestety jeszcze mają cos do powiedzenia:( lepiej opowiedz o tym sprzecie bo na trasie to ja tylko trawe widze i ze szeroka polana:P

ale zeby nie OT to powiem ze ta trasa ciekawie wygląda z dołu, ciekawe jak to będzie w praniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jurgowie nowa trasa już gotowa - trochę ją widać na filmie. Parking wysypany kamieniem i utwardzony. Stacja gotowa do sezonu.

Z tego co widzę na filmie to widac tą istniejącą już trasę nic nowego tam nie zauważyłem:confused:, a byłem tam parę razy w poprzednim sezonie na nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...