Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Wolne ręce" podczas picia napojów


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Deuter

Ja używam zestawu Deutera - plecak, bukłak i thermo bag

Szczególnie thermo bag jest przydatny w zimie, bo przez dłuższy czas można mieć ciepły napój, no i nie zamarznie nam zawartość!!!

Polecam też plecak, który ma "na wyposażeniu" żółwia!

Więcej o plecaku możecie przeczytać tu: http://www.skionline.pl/sprzet/?ids=&co=testy&id_newsa=1096&sezon=07/08

deuter-cammel-thermobad.jpg

deuter-camell-back.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "lamerskie" pytanie:

- odkryłem w mojej kurtce kieszeń na plecach, po wewnętrznej stronie. Czy ta kiszeń służy właśnie do przewożenia bukłaka, czy ma jakieś inne przeznaczenie w kurtkach narciarskich (żółw lub jakiś ochraniacz)?

No nie widziałem kurtki z miejscem na bukłak! Ale może nie wiele widziałe :)

Prawdopodobnie jest to kieszeń z przeznaczeniem na gogle, rękawiczki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem teraz bukłak (1,5 l) w tą kieszeń i siedzi jakby była zaprojektowana pod niego. Po założeniu wężyk idealnie pasuje, a na plecach czuć tylko mięciutkie zgrubienie. Także nawet, jeśli ma inne przeznaczenie, to będzie dobrze służyć do przewożenia bukłaka.

I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie: dwa dni jeździłem popijając wodę podczas przerw w jeździe. Zmęczenie mięśni jest wyraźnie mniejsze - pamiętam, jak po nartach wpadałem do domu odwodniony i rzucałem się na picie. Teraz to nie istnieje i regeneracja przebiega szybciej. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem teraz bukłak (1,5 l) w tą kieszeń i siedzi jakby była zaprojektowana pod niego. Po założeniu wężyk idealnie pasuje, a na plecach czuć tylko mięciutkie zgrubienie. Także nawet, jeśli ma inne przeznaczenie, to będzie dobrze służyć do przewożenia bukłaka.

I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie: dwa dni jeździłem popijając wodę podczas przerw w jeździe. Zmęczenie mięśni jest wyraźnie mniejsze - pamiętam, jak po nartach wpadałem do domu odwodniony i rzucałem się na picie. Teraz to nie istnieje i regeneracja przebiega szybciej. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

no to żeby wogole było ok to pamiętaj że uzupełnianie płynów elektrolitów powinno być co ok 30 min więc nie czekaj do czasu kiedy suszy w ustach- to juz zapóźno proces odwadniania sie zaczoł, więc co ok 20 min 100ml płynu no może troche więcej jak kto chce 100ml to minimum- tak stosują kolarze (min i ja) i tak samo staram się pić na stoku, a na stok mam ze soba zawsze pas nerkowy z bidonem :P, chociaz do FRancji go zapomniałem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę bardzo profesjonalne podejście do tematu. Jeżdżąc na rowerze zawsze dbałem o odpowiednie nawodnianie choć jestem znany wśród znajomych że przejadę 30 km na 0,25 l :P . Nigdy jakoś nie czułem aż takiej potrzeby ciągłego picia podczas jazdy na nartach. Właściwie takie porządne tankowanie robie tylko podczas przerwy w połowie dnia i mi to wystarcza. Chyba że mi się tak tylko wydaje i mój organizm potrzebuje więcej płynów :confused:

Bugi czy to naprawdę aż takie ważne i powinienem się zaopatrzyć system nawadniający ? (ta nazwa kojarzy mi się z podlewaniem roślin w ogrodzie:D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Cię może przekonać, to wiedz o tym, że ja zobaczyłem po raz pierwszy ten system u któregoś z zawodników alpejczyków i to mnie zainspirowało, aby sprawdzić co to jest. Nie tylko teksty (skądinąd słuszne) ze stron producentów i dystrybutorów, ale logika podpowiada, aby zastanowić się nad tym. Ja już sprawdziłem to w realu i po prostu bardzo się sprawdziło. Przedtem też myślałem, że to może przesada, abym ja, amator używał takiego systemu. Teraz wiem, że to nie jest na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambro to jak nie chcesz systemu nawadniającego to przyjmij że to system uzupełniający płyny w organizmie:)

a co do roweru też kiedyś robiłem tak jak ty jeden bidon 0,5l i 50km tylko sproboj kiedyś zrobić taką trase z 2 bidonami i jednym ,z takim tętnem 75% A na drugi dzień zobacz czy coś nie boli :) i daj znac:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ambro to jak nie chcesz systemu nawadniającego to przyjmij że to system uzupełniający płyny w organizmie:)

a co do roweru też kiedyś robiłem tak jak ty jeden bidon 0,5l i 50km tylko sproboj kiedyś zrobić taką trasę z 2 bidonami i jednym ,z takim tętnem 75% A na drugi dzień zobacz czy coś nie boli i daj znac:D

Ja akurat trenowałem kolarstwo górskie wiec forma zawsze była dobra no i nigdy nie odpuszczałem - zawsze pełen "gaz". No ale sprobuje tylko może zamiast dwóch bidonów (których nie chce mi sie wozić :P) będe kończył trasę w sklepie ;) Jakby co często jeżdżę na morzem więc woda jest pod ręką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały taki zestawik mam itd. ale teraz jak już nie trenuję jak kiedyś i jeżdżę nadal dużo ale rekreacyjnie aż tak mi nie zależy i wystarcza mi bidon z wodą mineralną (bo jestem przeciwnikiem g***a typu Powerade itp.) a w połowie trasy ze znajomymi robimy postój w kawiarni albo na obiadek :)

Może na zbliżający się wyjazd do Solden wezmę ten sprzęt nawadniający i zobaczę jak się z tym czuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "lamerskie" pytanie:

- odkryłem w mojej kurtce kieszeń na plecach, po wewnętrznej stronie. Czy ta kiszeń służy właśnie do przewożenia bukłaka, czy ma jakieś inne przeznaczenie w kurtkach narciarskich (żółw lub jakiś ochraniacz)?

Widziałem kurtki, do których można było dokupić "firmowe" ochraniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "lamerskie" pytanie:

- odkryłem w mojej kurtce kieszeń na plecach, po wewnętrznej stronie. Czy ta kiszeń służy właśnie do przewożenia bukłaka, czy ma jakieś inne przeznaczenie w kurtkach narciarskich (żółw lub jakiś ochraniacz)?

ja też mam coś takiego, raczej nie na gogle czy rękawiczki bo na to mam kieszonke od środka a do tej na plecach to nie ma żadnego dojścia od zewnątrz, a na żłówia to raczej za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...