Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe Inwestycje na sezon 2008/2009


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odwiedziłem Zawoję - tereny to tam pikne są, ale o inwestycjach ani widu, ani słychu. Słyszałem wcześniej o stoku Mosorny Groń. Trasa ma ok. 1400 metrów długości i sama końcówka (około 300 metrów), która jest widoczna z dołu stacji jest dość ostra. Górnej części nie widać. Krzesła, parking dość obszerny, jakaś knajpka i hotelik na miejscu. Nie jest to nowa inwestycja, ale może komuś te informacje się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Zawoję - tereny to tam pikne są, ale o inwestycjach ani widu, ani słychu. Słyszałem wcześniej o stoku Mosorny Groń. Trasa ma ok. 1400 metrów długości i sama końcówka (około 300 metrów), która jest widoczna z dołu stacji jest dość ostra. Górnej części nie widać. Krzesła, parking dość obszerny, jakaś knajpka i hotelik na miejscu. Nie jest to nowa inwestycja, ale może komuś te informacje się przydadzą.

Górny odcinek trasy dość stromy i dość wąski, środkowa część niemal wypłaszczona od 0, dół tak jak Bończa pisze to padak, stok obsługiwany przez 4 osobową nie wyprzęganą kolej francuskiej formy POMA, brak przynajmniej drugiego wariantu trasy powoduje kumulację wszystkich narciarzy na tej jednej trasie co powoduje jej szybką degradację... byłem parę razy.... ogólnie katastrofa:(

Natomiast jest już miejsce i materiał budowlany na aquapark. Tak więc w sezonie 09/10 będzie już można się "wymoczyć" po nartach.

Na dzień dzisiejszy w sezonie Białkę odwiedza milion narciarzy, a jak powstanie park wodny to z narciarzami przyjedzie drugi milion amatorów kąpieli:D, a jak ci amatorzy kąpieli zamażą się nauczyć nartowania:eek: to kolejka do "szóstki" będzie się kończyła w Nowym Targu na rondzie :D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak każda inwestycja dotyczy każdego z nas w inny sposób.Poniewaz ktoś kto ma blisko do Limanowej w nosie może mieć Oravski Podzamok czy np. Jurgów i odwrotnie.

Figo masz jak najbardziej racje byle zima dopisala bo czesto jest tak, ze w Limanowej sniegu ni ma a w Jurgowie jest i to juz cala sytuacje zmienia.

Shuger skad masz info o Laskowej i czy to pewne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe krzesło w Świeradowie

W Świeradowie hiszpańska firma wybuduje kolejną stację narciarską. Jeśli Hiszpanie zrealizują swoje plany, to Świeradów stanie się jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce.

Hiszpanie mają wybudować wyciąg, tzw. kanapę dla 4 lub 6 osób na górę Świeradowiec oraz hotel dla 400 osób. Na razie gmina podjęła uchwałę o wydzierżawieniu gruntów pod nową stację.

Trasy narciarskie nowej stacji mają być połączone z tymi, które będzie obsługiwała budowana już kolej gondolowa na Stóg Izerski. Zgodę na to wyrażają Lasy Państwowe.

W Sudetach kto żyw, chce budować stacje narciarskie. Łomnica koło Głuszycy, podwałbrzyski Dzikowiec, karkonoskie Kowary... Narty to wielki biznes. Świeradów już to czuje, na razie dzięki cenom nieruchomości.

Budowa nowej stacji narciarskiej w Świeradowie ma być ukończona przed 2013 rokiem.

Autor: Albert Bystroński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie prezentuje Dzikowiec :) powtarzam stok ma 900 metrow a nachylenie 46 stopni :eek:

A gdzie ten Dzikowiec - bo kolo siebie to nie kojarze kompletnie zadnego stoku jw.:cool:

A dla zainteresowanych - jakis czas temu bylo troche rozpisywania sie o wykupieniu Czarnej Gory i o wieeeeeelkich inwestycjach jakie sie tam szykuja.

Gowno prawda i nawet nie widac swiatelka w tunelu :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na temat Laskowej bezpośrednio od właściciela stacji, prawdopodobnie zniknie górny orczyk 450m. i zostanie zamontowany w miejscu orczyka Hutniczego ze względu na większą szybkość i nowoczesność. Dzięki usunięciu orczyka 450m. zostanie znacznie poszerzona górna, wąska część trasy, która była najgorszym fragmentem zjazdu.

Wyjaśnia się już sprawa Kubinskiej Holi - właściciele zdecydowali w tym roku wybugować system naśnieżający dolną trasę zjazdową jak i dośnieżający górną - wybudowany został rezerwuar wody mieszczący 17 tys. m3 z którego woda ma służyć do naśnieżania tras. Budowa kolei krzesełkowej w górnej części została przełożona na przyszły rok.

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Dzikowca i stoku to troche doczytalem lepiej co pisal kolega i troche w sieci tez.

Nie dotyczy to miejscowosci Dzikowiec kolo Nowej Rudy - jak mi sie ubzduralo :D- tylko inwestycji gminy Boguszów-Gorce koło Walbrzycha, inwstycja Dzikowiec, czy tez gorka Dzikowiec, nieistotne.

Zalozenie prac jest wykonawstwo do stycznia 2009.

Z opcja ze moze to ulec skroceniu :eek: Nie wiem za bardzo jak ta "wykonczeniowka" ma wygladac w zimie i to jeszcze z oddaniem "obiektu", ale oby oby, bedziemy czekali i z niecierpliwoscia wygladali.

Acha - sztuczne dosniezanie ma byc wprowadzone jeden sezon pozniej.

Burmistrz gminy wyraza sie "docelowo" (w gre wchodzi rowniez rozbudowa o inne obiekty - infrastrukture sportowo -turystyczna, ze bedzie to tzw. "male Zakopane" w tym rejonie.

Pozostaje marzyc i czekac :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burmistrz gminy wyraza sie "docelowo" (w gre wchodzi rowniez rozbudowa o inne obiekty - infrastrukture sportowo -turystyczna, ze bedzie to tzw. "male Zakopane" w tym rejonie.

To nie znaczy nic innego jak to że będzie zajebista dysproporcja pomiędzy cenami, a tym co można za nie otrzymać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Jurgowie - nowa trasa już jest widoczna - prace trwają.

Niestety nie widziałem żadnych prac na parkingu, gdzie zimą było błoto. No i droga dojazdowa od ronda w Białce do Jurgowa i dalej do granicy - dramat. Byłem na moto - aż mu bezpieczniki powypadały, a mnie plomby :D

A od granicy Słowacji - szeroka i równa droga!

Przy nowej trasie trwa budowa naśnieżania i oświetlenia.

Niestety z drogą dojazdową nie za bardzo da się coś zrobić... wszystko zależy od GDDKiA a ta jakoś nie spieszy się z jej remontem :( Już od paru lat powtarzają że remont będzie w przyszłym roku...

Parking będzie poprawiony przed samą zimą bo na razie grozi mu jeszcze "zmieszanie z błotem" z wykopów które będą prowadzone w jego okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej trasie trwa budowa naśnieżania i oświetlenia.

Niestety z drogą dojazdową nie za bardzo da się coś zrobić... wszystko zależy od GDDKiA a ta jakoś nie spieszy się z jej remontem :( Już od paru lat powtarzają że remont będzie w przyszłym roku...

Parking będzie poprawiony przed samą zimą bo na razie grozi mu jeszcze "zmieszanie z błotem" z wykopów które będą prowadzone w jego okolicy.

Super, w tamtym kierunku są coraz lepsze możliwości nartowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa inwestycja na Goryczkowej

Idę ci ja dzisiaj na Kasprowy (aby trochę zdrówka złapać ;)), pot zalewa mi oczy, walczę tylko ja, drużyna siatkarzy i kickbokserów, a tu nagle rozświetla moje oczy widok świeżych desek w okolicy dolnej stacji wyciągu na Goryczkowej. Z daleka dostrzegłem, że szykują nam rodzaj zagrody (nie wiem, czy jak owiecki będą nas tam trzymać i "golić" na wezwanie?), czy może powstanie rodzaj ogródka kawiarnianego, jak nie przymierzając Cafe de Pari?:D

Tak, czy siak "inwestycja" idzie - będę informował o dalszych postępach, a może tv będzie donosić o tej wiekopomnej chwili?

Pozdrawiam wszystkich znanych wielbicieli Kasprowego:) na tym forum i na całym świecie.

Edytowane przez Bończa
"literówka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jak ładnie sobie radzą z budową

http://www.dzikowiec.pl/index.php?strona=galeria_kat&kat=59

Budowa kolei linowej na stoku Dzikowiec w Boguszowie Gorcach. Kolej używana, krzesełko dwuosobowe, liczba podpór - 10 szt. , dlugość po stoku 779,675 m, róznica poziomów 222,3 m. Zakres prac : od przeglądu i remontu kolei, przez uzupełnienia brakujących elementów i montaż do przekazania do eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...