Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki w Szczyrku a dokładnie na Golgocie jak na ta pogodę i temperature dobre. wiadomo nie ma miodu -śnieg jak cukier:) troche wolny,ale po ratraku jeździło sie fajnie. ludzi jak na lekarstwo.jakoś nie widać tych ferii ludzie chyba w Alpach

jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Szczyrku a dokładnie na Golgocie jak na ta pogodę i temperature dobre. wiadomo nie ma miodu -śnieg jak cukier:) troche wolny,ale po ratraku jeździło sie fajnie. ludzi jak na lekarstwo.jakoś nie widać tych ferii ludzie chyba w Alpach

jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma:)

potwierdzam... Alpy stoja polskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Szczyrku a dokładnie na Golgocie jak na ta pogodę i temperature dobre. wiadomo nie ma miodu -śnieg jak cukier:) troche wolny,ale po ratraku jeździło sie fajnie. ludzi jak na lekarstwo.jakoś nie widać tych ferii ludzie chyba w Alpach

jak się nie ma co się lubi to się lubi co sie ma:)

No to bardzo się cieszę! :D Może w weekend też tłoku nie będzie? :rolleyes: Choć to raczej pobożne życzenia... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie jak co czwartek odwiedzilem Laskowa-Kamionna.

Warunki jak na odwilz bardzo dobre. Stok w miare twardy, a po 18 to juz twardy (temp. spadla ponizej zera). Zadnych przetarc, sporo nawet jeszcze naturalnego sniegu poza trasa.

No i co najwazniejsze praktycznie pusty stok.:D

Gdyby nie mgla to warunki wrecz wysmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czwartkowy wieczór spędziłem w Białce na Kotelnicy i po przeczytaniu relacji Hotroka teraz pluję sobie w brodę :mad: Ludzi kupa, choć jako takich kolejek do wyciągów nie było, szło na bieżąco i to w zasadzie jedyny plus. Stok miękki, śnieg breja, mokry i wolny, muldy praktycznie na całej długości szóstki, o trasie FIS i tej nowej z nr 13 nawet nie wspomnę :eek:. Ostatecznie po prawie godzinnym rekonesansie stwierdziłem że chyba najlepiej pod 6-stką i tam się trochę pomęczyłem, tak pomęczyłem, bo jazdą nie można tego było nazwać. Zagęszczenie początkujących narciarzy ogromne, średnio co 20 metrów ktoś leżał i zbierał porozrzucane zabawki ze stoku, dopero po 21-szej zrobiło się trochę luźniej, ale i tak nie dało się swobodnie jeździć. Do tego wszystkiego mgła!! Widoczność na max 30 mertów. Dodatkowo mgła osadzała się na goglach i podczas jazdy trzeba było kombinować z przecieraniem szybki :(. A w połączeniu z i tak już ograniczoną widocznością, muldami i slalomem pomiędzy wywrotowcami, nie było to komfortowe.

Na wieczorne wypady zdecydowanie lepsza Laskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, wczoraj byłem na veczerne lyżowanie , na VR, ludzi 0, dosłownie kilka aut na parkingu. temperatura na dole jakies +1 na górze moze koło 0. trasa b. dobrze przygotowana (ta przy krześle- tylko tam świecą) jedynie na ostatnim odcinku ( nazwijmy to ścianka) snieg ciezki i konkretnie mokry i w jednym miejscu male przetarcie. Generalnie warunki b. dobre, na przykład w porownaniu ze Szczyrkiem ( byłem w niedziele). Ale jak mróz niezetnie to szybko sie skończy jazda.

pozdr!

Edytowane przez poor
gramatyka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima wrocila do Bad... znaczy temperatury wreszcie ujemne, a odczuwalne z powodu wiatru jeszcze ujemniejsze :D... Od jutra relacje z Nassfeld..

Od jutra sprawdzam to osobiście na miejscu :D:D:D.

Dzięki berry za MMs-a ,choć przez pośrednika ,ale widoczek z tamtych stron zawsze jest miły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra sprawdzam to osobiście na miejscu :D:D:D.

Dzięki berry za MMs-a ,choć przez pośrednika ,ale widoczek z tamtych stron zawsze jest miły.

tylko zaraz po zdjeciu przyszly chmury :D... ale ogolnie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich :)

Mam pytanie, gdzie polecieli byscie aby wybrać sie na narty zeby nauczyć sie jeździć ???? gdzieś na ślasku w Tą niedziele. zeby były dobre warunki miałem jechac do szczyrku ale jak patzre za okno to sam nie wiem czy tam jest jeszcze snieg. prosze o pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harenda

Po wczorajszych i nocnych opadach deszczu, halnym i dodatniej temperaturze w Zakopcu nastąpiła mała panika:D feriowiczów i korek na zakopiance jest już od McDonalds:eek: - wszystkie chcą uciec od razu!

Także z niejaką obawą dałem się ponieść wenie:) dzisiaj rano i poleciałem na Harendę. Obok mnie było jeszcze paru kursowiczów ze Szkoły Narciarskiej Mietka Berezika (polecam) i drużyna speedway Unii Tarnów pod wodzą wielkiej postaci żużla w Polsce Romana Jankowskiego. Miło powspominaliśmy stare czasy walki w Częstochowie, kiedy Roman Jankowski urywał nam punkty, słynąc z atomowych startów:D. Całkiem dobrze chłopaki radzą sobie też na nartach i snowboardach, ale to u nich normalne. Sławek Drabik (Indywidualny Mistrz Polski i Drużynowy Mistrz Świata), jak zjeżdża na desce, to po prostu strach patrzeć eek:.

No ale do rzeczy - warunki dobre ze wskazaniem na bardzo dobre, bacząc na pogodę w nocy (deszcz i dodatnia temp); Śnieg miejscami zmienił kolorek na żółtawy i są też miejscowe przetarcia, ale są też całe połacie bardzo dobrze utrzymanego stoku i dość twardego. Jazda slalomowa bardzo wymagająca - jak już pisałem Harenda zdecydowanie powinna znaleźć się w naszym rankingu trudnych stoków i to na samej górze.

No i ten współczynnik jakości jazdy (10 w skali trudności) do ceny 35 zł (za 3 godz. Karnet) i ilości zjazdów (w moim przypadku 14 razy w 2 godziny) daje kwotę 2,5 zł za zjazd :) - to tak chyba już gdzie indziej niema. A przecież ktoś przyjezdny zrobiłby tych zjazdów znacznie więcej.

Ale to tak mi się pomyślało jeżdżąc na krześle samemu:).

Od godziny 11 tej zaczął padać śnieg, tak więc głowy do góry - zima powraca!

Z narciarskim pozdrowieniem:)

Edytowane przez Bończa
orto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytskich :)

Mam pytanie, gdzie polecieli byscie aby wybrać sie na narty zeby nauczyć sie jeździć ???? gdzieś na ślasku w Tą niedziele. zeby były dobre warunki miałem jechac do szczyrku ale jak patzre za okno to sam nie wiem czy tam jest jeszcze snieg. prosze o pomoc

pozdrawiam

Gdzie by cię tu wysłać - mówisz na Śląsku chcesz się uczyć?

Warunki się mocno pogorszyły, jak pisał szparaa wczoraj o Korbielowie.

Poczekajmy, jak koledzy zjadą z nart, to coś powinni polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Soszowa od 8 jak na dodatnią temperaturkę oki potem robiło się gorzej, za mostkiem przetarcia z paroma kamiorami ale dało się wyminąć koło 11 jak kończył mi się karnet trochę zmuldziło ale ludków było raczej mało i do krzesła ruch na bieżąco, Jak nie lunie to jutro z rana powinno być fajnie.

Co do nauki na śląsku to jak zaczynasz to polecam stoki DSD (bytom sosnowiec) są łatwe dobre warunki i blisko idzie wyskoczyć po pracy i codziennie 2 godzinki pokulać się po stoku :cool::cool:

z góralskim pozdrowieniem pięć złoty:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...