Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Meander Ski Park Oravice

Z przyjemnością piszę dobrą recenzję z wyjazdu do Oravic w Tatrach Zachodnich.

Dzisiaj wyjechałem późno - wahałem się czy jechać dziś na narty z obawy przed ilością luda, ale okazało się, że przynajmniej na Słowacji jeździ się na bieżąco.

Od 10.45 do 13.45 - 3 godzinny karnet w cenie 15.60 Euro kupuje się bez kolejki i płaci czym tam akurat się ma (karta, pln, euro, dolar itd). Sedaczka Dopelmayer z siedzeniami chyba skórzanymi i miękkimi, także można się komfortowo rozkoszować fajnymi widokami Tatr.

Trasa ma chyba około 1200 metrów, początek płaski, na którym można poćwiczyć jazdę na językach, a później przechodzi w typowo czerwoną trasę, która ma dwa warianty. Na tym odcinku trzeba dość mocno popracować, także w sumie dla mnie OK.

Warunki dzisiaj były wzorowe, bez przetarć i kamieni, tak jak na otwarciu tydzień temu. Armaty pracują, ale są ustawione tak, że zaśnieżają następne tereny narciarskie, nie powodują dyskomfortu dla narciarzy.

Zaplecze stanowi dość fajna restauracja z bardzo przyzwoitymi toaletami, obok szkoła narciarska, w której można poćwiczyć z Małgorzatą Tlałką.

No, a potem dla chętnych baseny termalne.

Dodam, że obok powstała stacja Ski Vitanova już działa, ale nie skorzystałem dzisiaj z obawy przed prowizorką pierwszych dni po otwarciu.

Reasumując, cały ten region: Rohace, Meander, Vitanova - staje się całkiem fajną alternatywą dla zatłoczonych czasami ośrodków w Polsce.

Z narciarskim pozdrowieniem:)

[YOUTUBE]r0z_I7BK8Hs[/YOUTUBE]

Edytowane przez Bończa
poprawka ceny karnetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś dzisiaj w Beskidzie Śląskim, ogólnie chce się dowiedzieć ile ludzi i gdzie bo jadę jutro z rodziną i nie wiem gdzie się pakować by polowy dnia w kolejkach nie spędzić ?

Głównie okolice wisły, ustronia, brennej ;)

jeśli jedziesz z rodziną to pewnie nie dasz rady całkiem rano;), a potm to już wszędzie było mase ludzi i w wiśle i istebnej:), ni wiem jak wygląda poniwiec bo może tam by sie dało pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jedziesz z rodziną to pewnie nie dasz rady całkiem rano;), a potm to już wszędzie było mase ludzi i w wiśle i istebnej:), ni wiem jak wygląda poniwiec bo może tam by sie dało pojeździć

ja dziś byłem na nowej osadzie, rano ludzi prawie wogole od 8 dało ostro pojeździć warunki bdb bardzo twardo potem jak juz ludzie sie zjechali do 25 min stania w kolejce więc dojeździłem do tej 15 i pojechałem do domu:) ogolnie ludzi wszędzie dużo bo poprzedłużali sobie wyjazdy sylwestrowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bylem na Czyrnej-Solisko. Wyjezdzic sie naprawde wyjezdzilem - praktycznie w ogole kolejek. Jesli chodzi o golgote - caly czas wyzej chodzily dwie armatki i puchu bylo tam ok. Na poczatku sie jezdzilo swietnie - praktycznie sztruksik. Pozniej sie muldy porobily. Nizej bylo troszke kamykow, ale dalo sie je omijac. Inne stoki juz niestety bardziej pozawalane kamieniami, jedakze tez z malymi kolejkami.O 14 na golgote wchodzilem juz bez kolejki - dobrze, ze dzisiaj wzialem calodzienny, bo sie naprawde wyjezdzilem :)Na zdjatkach moze nie widac - ale jest takie przetarcie. Byly dwa takie miejsca, jednakze jak juz pisalem, dalo sie omijac :)

IMAG0053.jpg

IMAG0055.jpg

IMAG0056.jpg

IMAG0066.jpg

IMAG0053.jpg.11e38d8be58925cea3f3fbc33dd8278d.jpg

IMAG0055.jpg.a018ec4ba89afd521b7d7217e39aaba9.jpg

IMAG0056.jpg.a733a5c9ab69fbe35bb8ac9c78b220bb.jpg

IMAG0066.jpg.33b12e117a809eeed21a2a85562a2ec8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy post, więc Wszystkich witam!

byłem dziś rano na Poniwcu - warunki w miarę dobre, ale z tym "prawdopodobnie najlepsze w ustroniu i okolicy" co piszą na ich www to się raczej nie zgodzę...trasa dosyć równa, twarda, poza okolicami gdzie stoją armatki (3) które cały czas pracowały, jakieś drobne kamyczki/gałęzie/liście były u góry trasy. Kilku spotkanych ludzi mówiło że w porównaniu z soszowem czy stożkiem jest super :eek: aha, do 10:30 praktycznie nie było kolejek

aa, na + ośrodka darmowy parking z dowozem pod wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może byl ktoś dzisiaj w Szczyrku w COS i moze powiedzieć czy wystarczające sa warunki żeby zjeżdżać aż do dolnej kolejki na skrzyczne ?

Mozna pojeździć tylko na górze. Od Jaworzyny w dół trasy są zamknięte. Oczywiście możesz próbować zjechać, ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy na Golgocie w Szczyrku, droga od Szczyrku do Bielska była zakorkowana na amen, aż nie wiem gdzie Ci wszyscy ludzie się pomieścili ale nieważne.

trasa Golgoty popołudniu była dosyć dobrze przygotowana, najlepiej oczywiście jeździło się zaraz po ratraku, kamienie zauważyliśmy dopiero po 5 zjeździe, nie było ich tyle co ostatnio więc nie wiem czy pozbierali czy śnieg przykrył:D. Kolejka na początku całkiem ale potem już chwilę się stało. z tego co wiem to w Czyrnej chodzi tylko jedna trasa a Bieńkulę naśnieżają, szkoda że tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich małych nie było :D a jakbym mu jeszcze kask założył razem z goglami i butami to pewnie by nie chciał już nart przypiąć :D

:D taaaak...

Przedwczoraj widziałem na Katschbergu takie małe coś, co miało wieeeelką kulę na górze, kurtkę do samych kostek, i z tejże kurtki wystawały 4 małe kończynki :D z czego do dwóch dolnych były przymocowane nartki długości mojego buta narciarskiego :D:D... to stworzenie miało 2 latka z groszami i zjeżdżało z jednej z czerwonych tras :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Dziś

Stok przygotowany bardzo dobrze wszędzie równo,chociaż pod parocentymetrową warstwą śniegu w wielu miejscach zmrożony śnieg czyt.lód

Pojechałem specjalnie dzisiaj bo pomyślałem że po Świętach i Nowym Roku będzie mało ludzi,ale niestety jedni kończą inni zaczynają ,czyli nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy było ich naprawdę około mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...