Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nie tylko fun


misia

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie potrzebuje Waszej rady. Obecnie jeżdze na atomikach 9.10 ,typowa krótka narta, fun sprawia mi duzo frajdy, wogóle lubie prędkość.

Ale przydałoby sie tez nartka do jazdy slalomowej, i co mi tutaj radzicie ?

Moze najpierw bym wypozyczyła i spróbowała , ale nie wiem wogóle jaki model?

Pozd

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie potrzebuje Waszej rady. Obecnie jeżdze na atomikach 9.10 ,typowa krótka narta, fun sprawia mi duzo frajdy, wogóle lubie prędkość.

Ale przydałoby sie tez nartka do jazdy slalomowej, i co mi tutaj radzicie ?

Moze najpierw bym wypozyczyła i spróbowała , ale nie wiem wogóle jaki model?

Pozd

A

hi

Na kazdej narcie mozna jezdzic slalomem, na atomic 9.10 tez.

Napisz wiecej co rozumiesz przez swoj fun i czego oczekujesz po nowych nartach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misia,

Jeżeli kupisz sobie slalomkę to bez problemu pojeździsz fun. Oczywiście trzeba uważać na "wybutowanie" ze względu na niska płytę, ale "funować" sią da!

Co do modelu to już trudniejsza sprawa, bo model to wybór bardzo indywidualny. Nie wiem jak jeździsz, ale poleciłbym Ci wypróbowanie tzw. "drugich" slalomek, czyli niższych modeli nart slalomowych. Co do firmy to możesz wybierać w dowolnym brandzie. Może na początek spróbuj Atomica, Salomona, Heada, Fischera lub Rossignola ...no i Dynastara :)

Zacytuję "Panny do wziecia" - możliwości jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrzejski koledzy oczywiscie dobrze mowia, lepiej poprobowac.

W "ciemno" moze wyjsc roznie.

Mozna zacytowac tutaj kolege "Jarka", ktory powiedziel, ze marka narty moze byc rozna byle miala "solidna" budowe sandwich-owa. Tylko taka narta juz daje niezlego kopa. Wyjatek - Volk - ktory nie ma sandwicha a tez kopie i o ktorych nie wspomnial JC.

Mowie oczywiscie o nartach nie-serwisowych.

Poza tym Misa faktycznie jestes enigmatyczna "o sobie" bardzo :D poza tym ze sie pokladasz na sniegu :rolleyes:;)

Takze jakbys chciala mocno uproscic sobie wybor narty to jezeli jestes Dobra bierz model rejsowy drugi z gory (marka wedle kolorystyki) a jak Bardzo Dobra to pierwszy model z gory.

A jak Dobra z plusem lub z ambicjami to zalezy czy chcesz wiekszy komfort miec czy wyzwanie :D;)

Ale zawsze lepiej ciut przepraktykowac temat na poczatek sezonu, bo czasami z narta to jak z ulozeniem konia pod siodlo :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze myślałem że kolega Soczek z 2 letnim stażem narciarskim troszkę się zapędził z udzielaniem tak odważnych wypowiedzi, ale widzę że nie, on po prostu ściągał:D:

Co do modelu to już trudniejsza sprawa, bo model to wybór bardzo indywidualny. Nie wiem jak jeździsz, ale poleciłbym Ci wypróbowanie tzw. "drugich" slalomek, czyli niższych modeli nart slalomowych. Co do firmy to możesz wybierać w dowolnym brandzie. Może na początek spróbuj Atomica, Salomona, Heada, Fischera lub Rossignola ...no i Dynastara :)

Zacytuję "Panny do wziecia" - możliwości jest wiele.

Takze jakbys chciala mocno uproscic sobie wybor narty to jezeli jestes Dobra bierz model rejsowy drugi z gory (marka wedle kolorystyki) a jak Bardzo Dobra to pierwszy model z gory.

A jak Dobra z plusem lub z ambicjami to zalezy czy chcesz wiekszy komfort miec czy wyzwanie :D;)

A nie, jednak się zapędził:D,ale skoro czuje się na siłach udzielać takich porad ....:cool:(to ja....;)... hmhmh...się nazywam...;))

Ja od siebie mogę zaproponować już konkretny model Fischera RX FIRE ma dość radykalne taliowanie 123-66-102, to identyczne taliowanie jakie miał Worldcup SC z sezonu 03/04, promień 11 m, no i ma sandwich-ową konstrukcję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna nartka :)

Popieram SB, tylko no trzeba mieć kondycję ...

Pracuję nad tym, przez wakacje przejechałem 1200 km na rowerku i przed chwilą Witusiowi pokazałem że nie jest tak źle:), chłop był w szoku i nie odważył się tego powielić, ale to była akrobacja na wysokości:D

W takim razie musze je wybróbowac, a jaka długosc nartek proponujecie przy wzroście 170?

Jeśli chodzi o RX FIRE to przy Twoim wzroście 155, tylko przy większych prędkościach możesz nie czuć się zbyt komfortowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję nad tym, przez wakacje przejechałem 1200 km na rowerku i przed chwilą Witusiowi pokazałem że nie jest tak źle:), chłop był w szoku i nie odważył się tego powielić, ale to była akrobacja na wysokości:D

A ja nie mam ani czasu ani zbytnio chęci i tacy jak ja też się zdarzają więc ostrzegam.

Jeśli chodzi o RX FIRE to przy Twoim wzroście 155, tylko przy większych prędkościach możesz nie czuć się zbyt komfortowo...

A ja przy tym wzroście mam 160cm i nie wiem czy dałoby się jeżdzić na jeszcze krótszych tego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzcie mi prosze jeszcze różnice pomiedzy tymi modelami ,

Fischer Rx 2 Fire

Fischer Rx 4 Fire

Fischer Rx 6 Fire

Ten Rx 2 to się różni od tego 4 i 6 ze jest właśnie 2, a nie 4 i 6, ten Rx 4 to znowu się różni od tego 2 i 6 że jest Rx(em) 4, a ten RX 6 ma taką znamienną cechę że nie jest Rx(em) ani 4 ani 2, tylko Rx(em)6, a reasumując wszystkie mają wspólną cechę taką że są ogniste:D, chyba nic nie pokręciłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ciął posta SB, choć mam już taką możliwość :D

Droga misiu, narty te różnią się twardością głównie i tym, że im niższy model, tym dla bardziej początkującego są. Przez co RX2 jest łatwą nartą, RX4 dla średnio zaawansowanych a RX6 dla średnio oraz dla zaawansowanych narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...