Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Odzież z membranani


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byłem w fabryce Gore Texu w Niemczech na pytanie jak prać usłyszałem jedną odpowiedź: w taki sposób jak jest napisane na metce!!!

Ja piorę odzież z membraną w temp. do 50 C, w pralce z dodatkiem specjalnych środków piorących. W tym wypadku to preparaty Toko z serii Takes Care.

Do prania dodaję Soft Shell Wash, a jak odzież wyschnie spryskuję od zewnątrz Soft Shell Proof.

Nie używam proszków do prania!

Uwaga! Odzieży nie wolno suszyć na kaloryferze lub przy źródłach ciepła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konserwacja odzieży z membraną

Ja swoją kurtkę z membraną gore bez ocieplenia piorę zawsze w Nikwax-sie Tech Wash temperatura wg. zaleceń producenta (30 lub 40 stopni), program dla prania delikatnego, bez wirowania. Potem kurtkę można zaimpregnować preparatem Nikwax-a Tx.Direct Wash-In (kurtkę impregnujemy w pralce) lub wersją w spraju Tx.Direct Spray-On. Impregnację wykonują co 2-3 prania. Suszę rozwieszoną po uprzednim obcieknięciu wody.

Z tego co wiem kurtki membanowe z ociepleniem można prać w pralce, bez wirowania, program dla prania delikatnego, temp.: 30 lub 40 stopni, a najlepiej tak jak na wszywce, która jest na kurtce, preparat Nikwax Tech Wash, a potem impregnować w Nikwax Softshell Proof. Wszyscy zalecają, aby odzieży technicznej z membranami gore-tex itp., windstopper czy softshell nie wirować.

Osobiście ja po przemoczeniu kurtki czy spodni na stoku nigdy nie suszę na kaloryferze, najlepiej rozwiesić na wieszaku w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Nie wolno używać proszków, ponieważ materiał (membrana) to miliony malutkich lejków a proszek pomimo że wygląda na rozpuszczony w wodzie, tak naprawdę jest jednak kleisty i zatyka te "lejki" przez co membrana przestaje być membraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie piorę w ogóle - gdy zaczyna przemakać- sprzedaję.

W latach bez nadwagi sporo łazikowałem po górach i za każdym razem, gdy kurtka była przemoknięta, oznaczało to, że pora na jej wymianę.

Nigdy nie udało mi się, doprowadzić jej "nieprzemakalności" do stanu firmowego, specyfikami od Toko czy od Nikwaxa.

To samo dotyczy się butów z membranami. Tylko te na śmietnik wystawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co z membrana to w rekach piore. Pralka jest niby bezpieczna ale....

Do prania cos delikatnego, moze byc Nikwax lub Toko. Z tym ze pranie w tego typu srodkach jest mniej skuteczne niz spryskanie wypranej juz odziezy.

Wazne Odziez trzeba dobrze wyplukac co by sie mikropory nie pozatykaly bo wtedy to tak jakbysmy cerate na siebie zalozyli.

Niepranie tez nie jest dobrym rozwiazaniem. Z jednej strony nie ryzykujemy uszkodzenia membrany ale (pomijajac walory estetyczno-zapachowe) z drugiej strony sol z naszego potu tez zatyka pory i skutecznosc membrany drastycznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

To ja trochę z innej beczki :

a no se wymyśliłem rękawiczki w kolorze biało-czarnym reusch race tec

no i oczywiście się nieco przykurzyły .

Na metce producent nie zaleca prania !!!

tylko taki symbol " rączka na spinaczu " nie jest przekreślona !!!

ale nigdzie nie mogę znaleźć co to oznacza

w pralniach chemicznych nikt nie chce się podjąć czyszczenia

Czy może macie jakieś pomysły na czyszczenie takich wynalazków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzież techniczna w pralce wg wskazań na metce, następnie środek do impregnacji i odzież jak nowa...i nie ma problemu z przemakaniem...

jeśli są miejsca szczególnie zabrudzone to w wodzie rozpuszczam trochę szarego jelenia i takim roztworem ścierką usuwam zabrudzenie

dla osób o dużej potliwości proponuje dobór ostatniej warstwy ( kurtki) bez podszewki a temperaturę regulować ewentualnie 2 warstwą.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nadal mnie nurtuje ten symbol " rączka na spinaczu "

nie chciałbym pogorszyć parametrów technicznych tych rękawiczek

jak dla mnie są rewelacyjne .

Zadzwoń do Larixu w Buczkowicach oni są polskim przedstawicielem Reuscha, no i są nastawieni pozytywnie na detalicznego klienta;), na pewno ochoczo odpowiedzą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Organizator

NOWOŚĆ! Specjalistyczny płyn do prania odzieży sportowej!

Pewnie nie raz zastanawialiście się, w czym uprać odzież sportową. Pranie w zwykłych środkach zazwyczaj niszczy tkaniny funkcyjne i jest zabronione. Jest jednak rozwiązanie - nowy Bil Sport Active, specjalistyczny płyn do prania odzieży sportowej!

Bil Sport Active powstał z myślą o osobach aktywnie uprawiających różne dyscypliny sportu, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Usuwa zabrudzenia jak zwykłe proszki, ale ma jedną podstawową zaletę - nie niszczy struktury tkanin funkcyjnych: oddychających, wiatroszczelnych, membranowych, poliestrowych i innych. Dlatego doskonale sprawdza się w praniu i pielęgnacji ciuchów sportowych. Posiada też tzw. neutralizator zapachów, co wyjątkowo przydaje się w przypadku osób regularnie uprawiających sport :)

Produkt uzyskał rekomendację czołowych producentów odzieży sportowej: Brubeck, Tico, Active Wear, Grupa Ventus, DiSport, 2Skin oraz Legea. Bil Sport Active dostępny jest w małych saszetkach oraz butelkach 0,5l. Kupić można go w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju, a także w sklepie internetowym Reerun.pl i w sprzedaży wysyłkowej firmy Libella, prowadzonej za pośrednictwem serwisu Allegro.

Więcej informacji znajdziecie na www.facebook.com/CzystySport oraz www.bilsportactive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak prac, panie...?

Pozwolilem sobie na odkopanie watku, poniewaz mam kilka pytan, na ktore nigdzie nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi.

Otoz planuje sam uprac kurtke (dotad korzystalem z uslug pralni: 40,- +10,- za impregnat co trzecie pranie) i potrzebuje rad doswiadczonych osob, ktore kurtki z membrana piora regularnie, a nie udalo im sie jeszcze zadnej zniszczyc.:) Zakupilem saszetke 90 ml plynu 4F TEXTILE+ za cale 6 PLN (producentem jest Libella, wiec jest to pewnie BIL ACTIVE SPORT) i przeczytalem niemal wszystko co znalazlem w sieci nt eksploatacji odziezy technicznej. Aby przystapic do dziela musze jeszcze wiedziec czy:

1. Prac na lewa czy prawa strone?

2. Plyn wlac do szufladki czy bezposrednio do bebna?

3. Wlac cala saszetke? (piore sama kurtke, a wg opisu saszetka jest przeznaczona na 2,5 kg wsadu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas prałem tak jak wszystko co w domu, pralka-płyn do prania i 1200 obrotów. Po 3 latach nie zauważyłem jakiegoś spadku wartości. Spodnie mam czarne więc prałem tylko 3x. Kurtkę częściej bo zdarza mi się chodzić w mroźne dni a smród po fajach niestety jest nie zawsze do ominięcia:/

Niby lejesz do pralki odpowiednie płyny i to powinno być Ok. Powinno ale chyba nie jest. Ktoś z was rozebrał pralkę celem wyczyszczenia? Ja tak! To czego doświadczyłem-zobaczyłem:eek: spowodowało że pralkę używam nie dłużej niż 4 lata. Nawet przepuszczanie w odpowiednich detergentach oczyszczających co 3 miesiące nic nie dało. Syf jaki się osadza na całej linii przepływu proszku lub płynu spowodował że swoja robotę czyszczenia pralki olałem wystawiając sprawna pralkę na Allegro!:sorrow:

DLATEGO: Jeśli już zakupię nowe wdzianko za kilka tyś zł to na pewno pranie w ŁAPKACH!!! Długo będzie schło ale wiem że nic nie zostanie zmieszane razem ze specjalnym płynem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę komuś wyprać, mam w tej kwestii spore osiągnięcia, pierwsze takie miałem w wieku 16 lat, wyprałem w automacie w opcji gotowanie 2 częściowy kombinezon na narty, gdzie kurtka była czerwona z popielatymi wstawkami, a spodnie popielate, po praniu popielate części zrobiły się jasno-mdło różowe, czerwony blado czerwony, a białe elementy plastikowe(klipsy od szelek) również różowe:eek:.

Najświeższe osiągnięcie mam z przed 3 tygodni, ale to się do prasy nie nadaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę komuś wyprać, mam w tej kwestii spore osiągnięcia, pierwsze takie miałem w wieku 16 lat, wyprałem w automacie w opcji gotowanie 2 częściowy kombinezon na narty, gdzie kurtka była czerwona z popielatymi wstawkami, a spodnie popielate, po praniu popielate części zrobiły się jasno-mdło różowe, czerwony blado czerwony, a białe elementy plastikowe(klipsy od szelek) również różowe:eek:.

Najświeższe osiągnięcie mam z przed 3 tygodni, ale to się do prasy nie nadaje....

Jak prac, panie...?

:wink:

Nie ukrywam, że bez kursu obsługi jaki odbyłem u żony, to niewiele miałbym do powiedzenia na ten temat.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...