Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Matrei in Osttirol - Grossglockner Resort Kals-Matrei


francuz

Rekomendowane odpowiedzi

Familie Gratz

A-9981 Kals am Grossglockner Grossdorf55

Tel: +43/4876-8405 Fax: Zusatzzahl 85

Około 100 m od gondoli w Kals cena 50 e za 4 os apartament.

Mihumor już tam jedzie i to nawet też w styczniu :D

Czy to tam:

http://www.tirolerhof-kals.at/

Kiedy rezerwowałeś?

A w jakiej cenie skipass

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdradzic koszta w tym okresie zakwaterowania?

Ceny ofert (okolice - do 20km od Innerkrems, lecz nie w samej miejscowości) układały się od 30/osobę w pokoju dwuosobowym (ze śniadaniem) do ponad 100 za apartament. Mowa tu o cenach w tygodniu noworocznym.

Nie wiadomo tylko co były warte bo potem kontakt się urywał.

Fajny namiar podał SB, tylko ja niestety byłam nieco ograniczony w wyborze.

Przede wszystkim kwatera ma być położona w miarę nisko (stąd Matrei a nie Kals - okolice ale nie samo Innerkrems).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich w nowym roku.

Po spędzeniu 7 dni w ośrodku GG mogę rozwiać wątpliwości, (które sam zgłaszałem), co do umiejscowienia i długości nowej kanapy Goldried II.

Źródłem wszystkich wątpliwości było powierzenie wykonania map ośrodka artyście a nie kartografowi. To, co pokazują strony internetowe, mapa przed stacją gondoli, oraz papierowe mapki podręczne, to artystyczne wizje ośrodka (w każdym wymienionym przypadku różniące się szczegółami), nie mające wiele wspólnego z faktycznym ukształtowaniem terenu czy umiejscowieniem obiektów.

Wracając jednak do nowej 6-osobowej podgrzewanej kanapy to dolną stację ma ona dokładnie w tym samym miejscu, co stara 2 osobowa, (którą zastąpiła). Zmieniła się natomiast nieco lokalizacja górnej stacji tej kolejki. Jest obecnie położona nieco wyżej. W zeszłym roku, wysiadając ze starego krzesełka trzeba było jeszcze zjechać do orczyka Landen I oraz podciągnąć się nim, żeby dostać się do górnej stacji gondoli. Obecnie obie górne stacje są na tym samym poziomie.

Dodatkowo nowa kanapa porusza się dwukrotnie szybciej jak starszy (4 osobowy) Happeck.

Ta kanapa to jedyna zmiana, jaką zaobserwowałem po stronie Matrei w porównaniu z rokiem ubiegłym – no może tylko nieco więcej ludzi. Nie drastycznie, ale jak się dowiedziałem od pewnej austryjaczki jest to od kilku już lat wyraźnie zauważalny trend. Naszych rodaków też było nieco więcej – nie było dnia bym nie usłyszał swojskiej mowy (jak nie na stoku to w markecie).

Jeśli chodzi o „snow park”, o który ktoś się dopytywał to, choć cała górna część ośrodka wygląda w sposób naturalny jak jeden wielki snow park to, tego z ‘prawdziwego zdarzenia’ nie widziałem. Być może, że nie starczyło im śniegu na jego wykonanie. Co prawda na trasach po stronie Matrei śniegu nie brakowało, to zupełni inaczej przedstawiała się sytuacja po stronie Kals.

Tu spotkał mnie spory zawód. Wzdłuż wyciągów przygotowany był tylko jeden wariant trasy, w większości wąski, oblodzony i nieciekawy. Co najciekawsze fragmenty/warianty 17 były nieprzygotowane. Właściwie w górnej części tylko szeroka „patelnia” poniżej górnej stacji krzesła Blauspitz była dobrze przygotowana i można tam było poszaleć.

Sytuację ratowała dobrze przygotowana czarna 18 (na niektórych wariantach mapy jest czerwona). Była jeszcze 20 (chyba też dobrze przygotowana), ale ta prowadzi pod gondolę Kals 1, więc powrót na górę mało ciekawy.

Na szczęście po tej stronie góry było znacznie mniej ludzi, co pozwalało na większą swobodę w wyborze stylu jazdy.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże odmienny to obraz całego ośrodka od tego jaki mam przed oczyma z mojego tam pobytu.

Pomimo,że było to po 1 kwietnia warunki śniegowe były o niebo lepsze od powyższego opisu.

Choć w Kals dolne odcinki były miękkie a do Matrei dało się zjechać jedynie kolejką to cała reszta tras prezentowała się pysznie.

A teraz przełom roku już Styczeń a śniegu brak.:(:o:mad:

------------

Przejrzałem fotki.

Wygląda,że śniegu jest dosyć a gregre pisze,że nie przygotowane.

Co jest q....a grane???Uczą się od naszych czy ki pieron.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większościom tras które były przygotowane nie mogę nic zarzucić - twarde, równe - dało się poszaleć do bólu.Niestety wyraźna ubogość tras po stronie Kals wskazuje na niedobory śniegu.Na poparcie - zeszłoroczne zdjęcie odcinka na który liczyłem w konfrontacji do tegorocznego jego wyglądu (zdjęcie słabe bo brakło słońca).

brak śniegu.JPG

57da80fd884ab_brakniegu.JPG.8b759f99bdfaf4eb822cc9edc4881a06.JPG

Edytowane przez gregre0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dole na razie tylko 40 cm śniegu niestety

Głowa do góry!

Łączki na dole w Kals są przygotowane.;)

Ja narzekałem (marudzę pewnie za bardzo rozpieszczony) na ubogość wariantów tras w strefie środkowej.

W sobotę spadły temperatury więc może coś dorobią.

Zawsze masz gondolę i skok na drugą stronę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
w tym roku 12/02-19-02/2011 Matrei Tyrol Wschodni. Pozdrawiam:)

Witam!

Byłem 4 lata temu w Matrei i nie chcę zniechęcać, ale de facto to jedna góra z paroma wyciągami. Po dwóch dniach się znudzi. Reszta to przejazdy po parenaście km. dziennie i wtedy możesz pozwiedzać cały rejon. O ile pamiętam jeden skpass jest na cały rejon. Dopłata tylko za lodowiec Molltal. Przez tydzień można pojeździć, ale nastaw się na dojeżdżanie w różne miejsca. Na pewno ciekawiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem 4 lata temu w Matrei i nie chcę zniechęcać, ale de facto to jedna góra z paroma wyciągami. Po dwóch dniach się znudzi....

Oj, od tamtej pory to w Matrei się sporo zmieniło, a nawet bardzo sporo. Przede wszystkim z Kals wybudowano 3,5 km gondolę na szczyt Kimaross 2621, dzięki temu uzyskano połączenie z Matrei, a w zeszłym roku wymieniono stare wolne krzesło Goldried II na nowe 6 os. Mapka połączonego regionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za newsa.:confused:

Czyli tylko u nas dno z inwestycjami.:( Jak byłem nie było połączenia na drugą strone i trzeba było objeżdżać autkiem.

Mało tego, teraz patrzę na tą interaktywną mapkę i widzę że ona pokazuje że trasa w Matrei nr 1 jest czynna i że można nią przyjechać pod gondolę, a ajk byłem tam to była zaznaczona na mapce jako projekt. No ale to że jest na mapce to nie znaczy że jest w realu, tak było z krzesłem Goldried II, że na mapce była już szóstka, a w realu tarasiła se jeszcze stara dwójka:eek:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Byłem 4 lata temu w Matrei i nie chcę zniechęcać, ale de facto to jedna góra z paroma wyciągami. Po dwóch dniach się znudzi. Reszta to przejazdy po parenaście km. dziennie i wtedy możesz pozwiedzać cały rejon. O ile pamiętam jeden skpass jest na cały rejon. Dopłata tylko za lodowiec Molltal. Przez tydzień można pojeździć, ale nastaw się na dojeżdżanie w różne miejsca. Na pewno ciekawiej.

Pozdrawiam

Skoro już ożywiłeś wątek sprzed roku ;) to uzupełnię to, że o ile wiem, od jakiś 2 lat zmieniło się o tyle, że Matrei zostało połączone wyciągami z Kals - jest tego teraz 2x więc w kupie (tak pi razy oko) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ożywiłeś wątek sprzed roku ;) to uzupełnię to, że o ile wiem, od jakiś 2 lat zmieniło się o tyle, że Matrei zostało połączone wyciągami z Kals - jest tego teraz 2x więc w kupie (tak pi razy oko) :)

No nieprawdopodobne:rolleyes:

:D:D:D

Gajowy, czytaj dokładnie co piszemy cały wieczór, a i 2 lata temu też:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieprawdopodobne:rolleyes:

:D:D:D

Gajowy, czytaj dokładnie co piszemy cały wieczór, a i 2 lata temu też:)

Cały wieczór?! :)) Przez ponad godzinę raptem, czyli akurat tyle ile minęło między tym kiedy zauważyłem jego posta, otwarłem, ....potem zrobiłem to i owo, i tamto też - i wtedy dopiero odpowiedziałem :)

Cóż, miałem tempo żółwia a w międzyczasie się pojawiło parę postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...