Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsze stacje narciarskie na Słowacji


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon za pasem:) , u nas niestety ze stacjami narciarskimi słabiutko (ilość/jakość) - praktycznie zero nowych spektakularnych inwestycji:( .Za to u naszych południowych sąsiadów jest sporo miejsc , gdzie można fajnie pojeździć. Co prawda od stycznia będzie tam królowało euro , ale i tak pewnie nie zabraknie Polaków na słowackich stokach. Proponuję , żebyście podawali miejsca , gdzie Wam się wyjatkowo dobrze jeździło , lub też polecacie je z jakichś innych powodów:eek:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok - wiem przynudzam, na świeta wielkiej nocy jeżdrzę zawsze na wiosenne narty na Rohacze - stok kiepski ale za to jak się rankiem troszke podrepta to można pojeździć pozatrasowo i to zdrowo (Salatyn,Banikowska Przełęcz na dwie strony, Rohacze, Wołowiec itd), nawet w majowy weekend nieźle sie jeszcze da pośmigać tylko trzeba uważac bo niby nie wolno (poza Żarską Doliną ale to południowa strona). Nieźle jest też tam koło Żyliny i fajnie w Małej Fatrze - piękne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nic nowego- Chopok i Tatrzańska Łomnica - 10dni z sezonu, wspólny karnet- wszystkie wykorzystane, głównie luty- marzec, gdy już nie wieje mocno, jest ciepło, a dzień jest długi:)

w przeliczeniu wychodzi mi 40 zł na jeden dzień za karnet- w przedsprzedaży, zniżka studencka, 10 albo 15 dni w sezonie. Kłopot w tym, że trzeba wszystkie wykorzystać, ale to zawsze się można z kimś podzielić, np. kuzynem, znajomym, itp.

no i nowe inwestycje w łomnicy robią wrażenie/będą robić wrażenie:)

Edytowane przez playmaker86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dość ciekawa górka Mućol koło Kubina . Cały czas inwestują w nowe wyciągi, naśnieżanie, warto tam zajżeć.

Race - chyba chodzi ci o górę Mincol 1393 m n.p.m., a ośrodek to Kubinska Hola

Faktycznie bardzo fajna stacja , zwłaszcza górne trasy , powyżej krzesła.Jest tam chyba najdłuższy w tej części Europy orczyk:).

Ja zaś polecam m.in. ośrodek Ski Zabava Hrustin , niedaleko (ok. 30km) przejścia w Korbielowie. Mała kameralna stacja, bardzo fajna na rodzinne nartowanie.Jedyny minus to dość ekstremalny dojazd :eek:, zwłaszcza ostatnie 2km. No chyba , że Słowacy coś w tym roku zrobili z tą drogą:rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegów - Kubinska Hola to bardzo fajna górka z szerokimi trasami . Niestety nie ma tam ich zbyt wiele - ale taki urok i już . Jest w zasadzie jedna ale porządna oraz kilka dobudówek

.Jest tam chyba najdłuższy w tej części Europy orczyk:).

o tak, to prawda :D orczyk ten nazwałem Szalonym Koniem ,średnio 2 chętnych na 10 spadało z niego na pierwszych metrach:) Za to pędzi pod górę jak szatan

Były plany zamiany tego orczyka na kanapę w tym roku ale raczej nie wypalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopokiem byłem trochę zawiedzony- spodziewałem sie czegoś więcej. Może miał na to wpływ fakt, ze gdy powiało to natychmiast zamykali całą górę powyżej lasu przez co powstawał niezły tłok na jeszcze-czynnych trasach .

Nie byłem jeszcze w Ruzemboroku i Donovaly ale mam nadzieję to nadrobić przy okazji jakiegoś weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Zdiarze - zniknęła duża połać lasu, na prawo od obecnie istniejących wyciągów. Myślę, że w przyszłym sezonie powstanie tam dość długa trasa - także u stóp Hawrania będzie można nieźle pośmigać.

We wczorajszym TELEXPRES ie podawali,że w/w inwestycja będzie zagrożeniem również dla polskiej części ekosystemu Tatr :mad::(.

Baranie łby.

Tzn. Alp już powinno nie być.Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Zdiarze - zniknęła duża połać lasu, na prawo od obecnie istniejących wyciągów. Myślę, że w przyszłym sezonie powstanie tam dość długa trasa - także u stóp Hawrania będzie można nieźle pośmigać.

Bończa :) Fotki poprosimy :)

Ale rozumiem że to nadal na strednicy? Tylko tam po prawej stronie gdzie wcześniej były niby trasy dla biegaczy ?

Czy to w Bachledovej Dolinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...