Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kryzys


Rekomendowane odpowiedzi

Tej zimy wyjazdy narciarskie zapowiadają się skromniejsze niż rok temu-podaje "Dziennik".

Zamiast wyjazdu w Dolomity lub Alpy wielu Polaków wybiera tańsze polskie oraz czeskie kurorty.W gazecie podają,ze w zeszłym roku połowa z 3,5 mln turystów wyjechała za granicę.Według prognoz na ten rok nawet 70% polskich turystów spędzi zimowy urlop nad Wisłą.

W samym Zakopanem Biuro Informacji Turystycznej jest zasypywane pytaniami o nocleg w okresie zimowym,natomiast biura podróży skarżą się na mniejsze zainteresownie wyjazdami do kurortów alpejskich,obecnie jest obniżka cen na wyjazdy w okresie sylwestrowym. Wszystkiemu oczywiście jest winny kryzys gospodarczy.Ostatnio czytałem,że Francuzi również rezygnują z wyjazdów w swoje Alpy,albo je skracają do kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Wczoraj w TVN24 były wypowiedzi górali z zakopanego ze cen nie zmniejszą bo mniej turystów a zarobić musza. No jak kryzys idzie to ja już na 100% nie dam rady pojechać w polskie góry :( Sorrki nie stać mnie na takie ceny jakie są u nas :(. A w przeliczeniu na przejechany ( a nie przestany w kolejkach do wyciągów) kilometr, to już zupełnie nie ma kalkulacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

ach ci francuzi, dobrze że skracają

Ostatnio czytałem,że Francuzi również rezygnują z wyjazdów w swoje Alpy,albo je skracają do kilku dni.

to moża kolejka do kolejki na Cime Caron będzie trochę krótsza.

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zimy wyjazdy narciarskie zapowiadają się skromniejsze niż rok temu-podaje "Dziennik".

Zamiast wyjazdu w Dolomity lub Alpy wielu Polaków wybiera tańsze polskie oraz czeskie kurorty.W gazecie podają,ze w zeszłym roku połowa z 3,5 mln turystów wyjechała za granicę.Według prognoz na ten rok nawet 70% polskich turystów spędzi zimowy urlop nad Wisłą.

W samym Zakopanem Biuro Informacji Turystycznej jest zasypywane pytaniami o nocleg w okresie zimowym,natomiast biura podróży skarżą się na mniejsze zainteresownie wyjazdami do kurortów alpejskich,obecnie jest obniżka cen na wyjazdy w okresie sylwestrowym.

:DJak głosi stara maksyma:

-Czemuś biedny?

-Boś głupi.

-Czemuś głupi?

-Boś biedny.

Oj (przepraszam) głupi ten naród.

Liczyć nie umie ,czy ki .......czort.

I tu należałoby scatmana zacytować

Wczoraj w TVN24 były wypowiedzi górali z zakopanego ze cen nie zmniejszą bo mniej turystów a zarobić musza. No jak kryzys idzie to ja już na 100% nie dam rady pojechać w polskie góry :( Sorrki nie stać mnie na takie ceny jakie są u nas :(. A w przeliczeniu na przejechany ( a nie przestany w kolejkach do wyciągów) kilometr, to już zupełnie nie ma kalkulacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ile są karnety w Austrii...słyszałam, że można je nabyć po promocyjnych cenach, jak to wygląda?

Najpierw .....Dobry, abo Witojcie;) jak kto woli.

A tu odp. przykładowa:

http://www.skiamade.com/de/winter/skiregionen/fee/saison.htm

Na skionline są wszystkie info na ten temat.

Tylko szukaj,szukaj,szukaj i....pytaj

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zimy wyjazdy narciarskie zapowiadają się skromniejsze niż rok temu-podaje "Dziennik".

Zamiast wyjazdu w Dolomity lub Alpy wielu Polaków wybiera tańsze polskie oraz czeskie kurorty.W gazecie podają,ze w zeszłym roku połowa z 3,5 mln turystów wyjechała za granicę.Według prognoz na ten rok nawet 70% polskich turystów spędzi zimowy urlop nad Wisłą.

W samym Zakopanem Biuro Informacji Turystycznej jest zasypywane pytaniami o nocleg w okresie zimowym,natomiast biura podróży skarżą się na mniejsze zainteresownie wyjazdami do kurortów alpejskich,obecnie jest obniżka cen na wyjazdy w okresie sylwestrowym. Wszystkiemu oczywiście jest winny kryzys gospodarczy.Ostatnio czytałem,że Francuzi również rezygnują z wyjazdów w swoje Alpy,albo je skracają do kilku dni.

Czytałem ten artykuł zaraz po publikacji i ... moim zdaniem osoba, która to napisała niewiele wie o wyjazdach na narty!!!

Autor pisze, że Polacy wybierają polskie i czeskie kurorty. O ile się orientuję to ilość narciarzy wyjeżdżających na narty do Czech ma się nijak do tych wyjeżdżających na Słowację. Wnioskuję, że autor nie wie o tym!

Następna sprawa. Autor podaje za miejsce docelowe Zakopane. A czy tam jeszcze ktoś się zmieści w sezonie? A po czym będą jeździć?

Proponuję zrobić małe wyliczenie:

Polska Zakopane - Kasprowy:

cena karnetów na 6 dni - 588 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 300 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2688

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - 5

długość tras narciarskich - 12 km

Austria Bad Kleinkirchheim

cena karnetów na 6 dni - 648 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 250 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2398

dojazd z W-wy - 700 PLN

ilość wyciągów - 36

długość tras narciarskich - 104 km

I teraz niech każdy wybiera!

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł zaraz po publikacji i ... moim zdaniem osoba, która to napisała niewiele wie o wyjazdach na narty!!!

Autor pisze, że Polacy wybierają polskie i czeskie kurorty. O ile się orientuję to ilość narciarzy wyjeżdżających na narty do Czech ma się nijak do tych wyjeżdżających na Słowację. Wnioskuję, że autor nie wie o tym!

Następna sprawa. Autor podaje za miejsce docelowe Zakopane. A czy tam jeszcze ktoś się zmieści w sezonie? A po czym będą jeździć?

Proponuję zrobić małe wyliczenie:

Polska Zakopane - Kasprowy:

cena karnetów na 6 dni - 588 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 300 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2688

dojazd z W-wy - 200 PLN

ilość wyciągów - 5

długość tras narciarskich - 12 km

Austria Bad Kleinkirchheim

cena karnetów na 6 dni - 648 PLN

cena noclegu *** z wyżywieniem za dobę - 250 PLN

koszt pobytu na 7 dni - 2398

dojazd z W-wy - 700 PLN

ilość wyciągów - 36

długość tras narciarskich - 104 km

I teraz niech każdy wybiera!

ja od dawna mówię, że jedyną rzeczą, która wychodzi drożej przy wyjeździe do takiej Austrii jest koszt dojazdu... A i ten można zniwelować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dawna mówię, że jedyną rzeczą, która wychodzi drożej przy wyjeździe do takiej Austrii jest koszt dojazdu... A i ten można zniwelować...

Z buta masz na myśli :confused::P.

Oczywiście,że koszt dojazdu jest większy, ale istnieje w końcu komunikacja zbiorowa.Mam na myśli wyjazd przez biuro podróży autokarem i to w przypadku jednej czy dwóch osób.Bo w czwórkę to właściwie taniej wyjdzie własnym samochodem.

Biura podróży odliczają ok.200-250 zł.za rezygnację z autokaru czyli tyle co koszt dojazdu do Zakopca.

Przy 4 osobach mamy paliwo i winietki na dojazd w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie, ale...bierzecie pod uwagę koszt tygodniowy, a ja na przykład nie jestem w stanie jechać na tydzień tylko góra na dwa dni. A mieszkam na południu Polski i w najbliższe góry mam 100km, na Podhale 180km. Co będzie korzystniejsze? Wydaje mi się, że jednak Polska.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...Dla Was z wawy opłaca się, dla mnie już nie bardzo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z buta masz na myśli :confused::P.

Oczywiście,że koszt dojazdu jest większy, ale istnieje w końcu komunikacja zbiorowa.Mam na myśli wyjazd przez biuro podróży autokarem i to w przypadku jednej czy dwóch osób.Bo w czwórkę to właściwie taniej wyjdzie własnym samochodem.

Biura podróży odliczają ok.200-250 zł.za rezygnację z autokaru czyli tyle co koszt dojazdu do Zakopca.

Przy 4 osobach mamy paliwo i winietki na dojazd w Alpy.

no właśnie wychodzi, że 4 osoby w samochodzie, to jest najkorzystniejsza opcja... biura podróży zawsze dla mnie odpadały (raz wybrałem się z biurem z Krakowa na dzień na Słowację... to był ostatni raz)... Mój dużopalący samochód zużył mi ostatnio na trasie Flattach - Warszawa (Bielsko po drodze wzdłuż i wszerz) paliwa za ok. 100 Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie, ale...bierzecie pod uwagę koszt tygodniowy, a ja na przykład nie jestem w stanie jechać na tydzień tylko góra na dwa dni. A mieszkam na południu Polski i w najbliższe góry mam 100km, na Podhale 180km. Co będzie korzystniejsze? Wydaje mi się, że jednak Polska.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...Dla Was z wawy opłaca się, dla mnie już nie bardzo.:)

ale tu większośc wypowiadających się jest z południa:D:D (ja chwilowo nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...Dla Was z wawy opłaca się, dla mnie już nie bardzo.:)

Po pierwsze ja jestem z Bielska i do gór mam 3 km! I zaraz się odezwą koledzy, którzy Ci przytoczą kilka wyjazdów do Austrii na weekend!

Po drugie masz bliżej w Alpy niż Ci z Warszawy!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja jestem z Bielska i do gór mam 3 km! I zaraz się odezwą koledzy, którzy Ci przytoczą kilka wyjazdów do Austrii na weekend!

Po drugie masz bliżej w Alpy niż Ci z Warszawy!!! :D

to przytaczam przykładowo:D:

wyjazd w środę wieczorem, przyjazd w czwartek rano i wtedy jazda na stok...

z którego schodzisz w niedzielę między 14 a 16 i o 6 rano jesteś w Warszawie, więc na południu k.3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...