Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy raz na narty...


Magma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postanowilam w tym roku w koncu wybrac sie na narty. Nigdy wczesniej nie mialam nart na nogach i boje sie, ze jestem juz za stara na takie rzeczy. Poradzcie mi prosze, czy lepiej jest probowac nauczyc sie samemu, czy moze wziac lekcje z instruktorem...?

Pozdrawiam i zgory dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam nauke samemu pewne minimum (podstawy) wg mnie musi pokazać instruktor, jesli zaczniesz popełniać jakiś błąd i wejdzie Ci on w nawyk to pozniej przy ewentualnych chęciach dalszego kształcenia sie w tej zabawie ;) bedzie Ci bardzo cieżko sie tego oduczyć. Wiec pasowałoby mieć solidne podstawy to jest najważniejsze. Co do sprzętu to myśle że w wiekszości sklepów doradzą Ci w sprawach sprzętowych a jesli czegoś nie byłabyś pewna to pisz smiało od tego jest forum :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w lutym pierwszy raz w zyciu byłem na nartach i powiem tak-uczylem sie bez instruktora-bardzo mi pomogła zonka ktora podstawy znała minimalne,a tak to ja sam sie uczylem i udalo sie,nie wiem czy pomogło mi to ze kiedys na rolkach jezdzilem ale jazda mi jakos wyszla,smieszne moze ale nawet na youtube wpisałem sobie -nauka jazdy na nartach i filmiki takie mi tez pomogly...narty na poczatek kupilem uzywane bo nie wiedziałem xczy mi sie to spodoba a SPODOBAŁO i w przyszlosci kupie sobie porzadny sprzet:D

Oczywiscie instruktor jest wskazany-mi akurat nie byl potrzebny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły.

Jedna (słuszna) - jazda tylko z instruktorem. Dobre nawyki, solidne podstawy...oczywiście pod warunkiem, że instruktor to zawodowiec. W zeszłym roku jeździłem na Azotach z instruktorem, który pokazywał mi ludzi zdających egzaminy. Po prostu tragedia. Jazda na granicy żartu. Do tego trzeba zauważyć, że nawet świetny technik nie zawsze (albo nawet rzadko) umie przekazać wiedzę. Przykłady mozna mnożyć...

Szkoła druga. Ambitny amator, który ma silną motywację SAM też się czegoś nauczy. Poprosi kolegów o wskazówki, obejrzy nagrania z własnej jazdy, postara się itp. Oczywiście nie będzie z niego Mario Matta czy innego wariatta, ale...

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w lutym pierwszy raz w zyciu byłem na nartach i powiem tak-uczylem sie bez instruktora-bardzo mi pomogła zonka ktora podstawy znała minimalne,a tak to ja sam sie uczylem i udalo sie,nie wiem czy pomogło mi to ze kiedys na rolkach jezdzilem ale jazda mi jakos wyszla,smieszne moze ale nawet na youtube wpisałem sobie -nauka jazdy na nartach i filmiki takie mi tez pomogly...narty na poczatek kupilem uzywane bo nie wiedziałem xczy mi sie to spodoba a SPODOBAŁO i w przyszlosci kupie sobie porzadny sprzet:D

Oczywiscie instruktor jest wskazany-mi akurat nie byl potrzebny:)

Rolki na pewno ci pomogły bo ja w tym roku jeździłem na rolkach i dożo lepsze poczucie równowagi i postawa też lepsza. A instruktor też by ci się przydał i mnie też i jeszcze wielu takim samoukom jak my.

Do założyciela wątku: koniecznie instruktor. Wszystko będzie szybciej łatwiej i przede wszystkim bezpieczniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony wydaje się, że instruktor na początek to rzecz niemal niezbędna. Ale weźcie za przykład "list od czytelnika" w najnowszym NTN'ie - relację z kursu na instruktora i wyobraźcie sobie że trafiacie na człowieka, który do tego sportu i jego nauki ma takie właśnie podejście jak ten opisany przez czytelniczkę. Dalej twierdzę, że z instruktorem ale dobrze bym się najpierw rozejżał i rozpytał bo w przeciwnym razie efekt może być taki, że to będzie raz pierwszy i ostatni bo się skutecznie można zniechęcić jak się trafi na jakiegoś "specjalistę".

Dodam jeszcze, że na nartach zacząłem jeździć w 86 roku i parę sezonów mam za sobą ale gdybym miał teraz taką możliwość to jazdy z dobrym instruktorem bym nie odmówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki na pewno ci pomogły bo ja w tym roku jeździłem na rolkach i dożo lepsze poczucie równowagi i postawa też lepsza. A instruktor też by ci się przydał i mnie też i jeszcze wielu takim samoukom jak my.

Do założyciela wątku: koniecznie instruktor. Wszystko będzie szybciej łatwiej i przede wszystkim bezpieczniej.

Pozdrawiam.

i tu masz racje-zgadzam sie i napewno przy najblizszej okazji wezme sobie instruktora zeby mnie poprawił i nie bede sie tego wstydzic-ze cos tam umiem i jeszcze biore instruktora-nauki nigdy mało...

Poza tym Zona mnie uczyla:D ktora jezdzila kiedys z instruktorem i uwierzcie ze bardzo dobrze mnie nauczyła:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurs narciarski dla początkujących

ja zapraszam serdecznie na kurs narciarski dla początkujących.

Pod okiem instruktora, krok po kroku nauczysz się bezpiecznie i szybko.

Nie ma się czego bać!

Ten kurs jest dla osób dorosłych. Na początku wszyscy myślą, że są za starzy na naukę :) .... a potem śmigają, aż miło patrzeć :)

Więcej informacji znajdziesz na stronie

http://www............pl

Pozdrawiam,

Magda

Edytowane przez bobic
Reklama dzwignia handlu, ale bezplatnie? Nieeeee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapraszam serdecznie na kurs narciarski dla początkujących.

Pod okiem instruktora, krok po kroku nauczysz się bezpiecznie i szybko.

Nie ma się czego bać!

Ten kurs jest dla osób dorosłych. Na początku wszyscy myślą, że są za starzy na naukę :) .... a potem śmigają, aż miło patrzeć :)

Więcej informacji znajdziesz na stronie

http://www............pl

Pozdrawiam,

Magda

Kto się podszył pod taką miłą twarzyczkę?:rolleyes:

Sama nie mogła tak z obłoconymi buciorami wejść z darmową reklamą w to forum.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

pierwszy raz ... na nartach

Witam,

postanowilam w tym roku w koncu wybrac sie na narty. Nigdy wczesniej nie mialam nart na nogach i boje sie, ze jestem juz za stara na takie rzeczy. Poradzcie mi prosze, czy lepiej jest probowac nauczyc sie samemu, czy moze wziac lekcje z instruktorem...?

Pozdrawiam i zgory dziekuje za pomoc!

wiele kobiet pojechło na narty z kolezankami ktore umieja smigac, kumpele odjechłay a pani została z płaczem- stresss i panika. 2- 3 lekcje na plaskim stoku typu Miedzybrodzie BIALSKIE -i na 4 raz BIORE KOBIETE na GÓRE ZAR -

TYLKO lekcja z instruktroem -zadnym mezem czy kolega - ONI masowanie ud po nartach...

pozdrwaiam uczyłem od 3.5 do 55 kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...