Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bielsko - Szyndzielnia i Klimczok


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyny pożytek z tego całego niedbalstwa to brak kolejek do wyciągów.

Jak sobie przypomnę te tłumy pod dolną stacją na Szyndzielnię to aż miło patrzeć kiedy tam pusto.

A na Szyndzielni,...żeby pas na wyrwirączkę dostać,ha,ha.

Te widoki z Klimczoka ,eh coś cudownego.

Tatry jak na dłoni,

Babia nie majaczy we mgle tylko aż kole w oko swoim widokiem,piękną białą czapą.

Czemu to nie są Szyndzielnia z Klimczokiem a Klimczok ze Szczyrkiem jakimiś gondolkami połączone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To na tym porośniętym czymś na Szyndzielni się zjeżdżało?? Hehe, ja byłam z przyjaciółmi na Klimczoku dzień przed sylwestrem, zjeżdżaliśmy stamtąd na dupolotach i sankach, cali w śniegu, a ludzie mieli z nas polew :P oczywiście zjeżdżaliśmy z boku, nie po trasie :P A widoczki fantastyczne ^^ W schronisku tez fajna atmosfera, ludzie ze stolika obok grali na gitarze i śpiewali coś tam ;)

Edytowane przez Loviisa-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szlag mnie trafia,kiedy wracam wcześnie z roboty,widzę tę pięknie zaśnieżoną górkę i wiem... ,że sobie nie pojeżdżę. :mad: Gdyby tak choć trochę zainwestowali w naśnieżanie,oświetlenie,ratraki,zrobili jakiś sensowny karnet(o nowych wyciągach nie wspomnę),można by wyskoczyć na wieczorną jazdę... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno to się szalało na Saharze, zwłaszcza że w PKL pracowała rodzinka żony. I szlak mnie trafia na tak zmarnowany stok . W planach było naśnieżanie, przedłużenie (wycinka kilku drzew) trasy do kolejki ,nartostrada przez Kołowrót.I odbudowa toru saneczkowego.I wszystko w łeb wzięło przez

wszystkim znanych "ekoludków" ku....a m..ć!!!Czym bliżej B-B tym gorzej z narciarstwem. .:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czym bliżej B-B tym gorzej z narciarstwem. .:mad:

Niestety,ale to prawda. :( Zrobiono takie piękne plany,złożono projekt do Unii,który został zaakceptowany,w sumie miano wydać na ten cel ponad 200 mln.zł!Nawet z ekokretynami się dogadali,ale oczywiście oni umowy nigdy nie dotrzymują!Szyndzielnia od co najmniej 200 lat służy jako pola uprawne,nie ma tam naturalnych lasów,więc i nie ma czego właściwie bronić.Ciekawe jest,czemu teraz tych ekomlasków tam nie ma,przecież wycinka drzew trwa tam w najlepsze i to w ilościach przemysłowych!Może temu,że jeszcze nie padło słowo kluczowe:"narciarz"... :confused::mad: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz-czemu ekotrepy nie chcą się zgodzić na sztuczne naśnieżanie?Przecież wodę miano czerpać z miejskiego wodociągu,a nie z tamtejszych strumieni!Oznacza to,że takowe może pomóc lasom,które podobno usychają... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

::mad: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz-czemu ekotrepy nie chcą się zgodzić na sztuczne naśnieżanie?Przecież wodę miano czerpać z miejskiego wodociągu,a nie z tamtejszych strumieni!Oznacza to,że takowe może pomóc lasom,które podobno usychają... :confused:

bo nikt im odstępnego nie zaproponował ani udziałów :D:D pewnie słowacy dali więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nikt im odstępnego nie zaproponował ani udziałów :D:D pewnie słowacy dali więcej;)

:D Dochodzę do wniosku,że nie ma sensu prowadzić działalności gospodarczej,lepiej zostać "ekoantyintelektualistą". :D Raz na czas powisieć na drzewie,krzyczeć,że narty i ich właściciele to nasza apokalipsa(po czym samemu jechać w Alpy),ubierać się tak jak wygląda przekrój śmietniska,robić biwaki w środku lasu,nie grzeszyć rozumem i w końcu najważniejsze-czerpać kasę! ;):D

Edytowane przez johnny_narciarz
Retuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na portalu nasza klasa :D można sobie wpisać nazwiska działaczy pracowni gaya ;):D i wtedy na zdjęciach widać gdzie ekopopierdol.. spędzają wakacje :mad: na pewno nie są to tak chronione przez nich nasze beskidy, tatry czy inne rospudy :D

Muszę ich zlustrować! :D Jestem ciekaw,czy jeżdżą na nartach... ;)

Ale pewnie o to samo co na pilsku. Świstaki ku... sie spłoszą, bo armatka huczy

Ja już myślałem,że kozice górskie... ;)

jestem ciekaw czy te ekoćwieki jak idą do lasu i jak ich sranie weźmie a nie mają papieru czy podetrą się liściem z drzewa czy skarpetką...?! mieszkam tak blisko codziennie widze ten piękny stok i ...taka lipa!!! nic!!!

Pewnie podkoszulką.A jak ktoś podpatrzy,ubierają ją nie siebie... :eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś co nieco posłuchałem w radiu o debacie radnych,na temat budowy ośrodka narciarskiego w Bielsku-Białej.Było sporo zastrzeżeń do projektu... :confused:

1.Ponoć nie ma szans na sztuczne naśnieżanie,bo na Szyndzielni jest za mało wody... hmmm... Wcześniej słyszałem,że tą mają pobierać z miejskiego wodociągu,więc w czym problem? :confused:

2.Planowane krzesełko z parkingu ma nie dochodzić do gondolki,czyżby najlepszy projektant w Polsce(tak mówili...)o tym prostym fakcie nie pomyślał?Może po prostu nie ma możliwości technicznych?Może krzesełko miałoby wywozić kawałek do góry,a dalej zjazd pod gondolkę?Tak tu sobie pomyślałem,że może radni po prostu nie przyjrzeli się uważnie projektowi...

3.To najdziwniejsze... Ponoć w projekcie nie ma planu zagospodarowania Klimczoka! :confused: A to ponoć temu,że ościenne gminy nie są tym zainteresowane! :eek::confused: Tu dopiero się zdziwiłem,bo choćby Szczyrk miał plany poprowadzić tam krzesełko i traskę...

Coś czuję,że i bez "ekologów" ta inwestycja nie dojdzie do skutku,a jeśli już,to w bardzo okrojonej wersji,taki kolejny GAT lub COS... :P

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-B jest jedynym tak dużym miastem w kraju o takich możliwościach jeżeli chodzi o góry.Spapranie możliwości Szyndzielni i Klimczoka to dra.....wo stok Sahara może ubiegać się o Fis przedłużenie stoku samo się prosi pod samą kolejkę plus trasa zjazdowa przez Kołowrót. A i sztuczny tor saneczkowy też by się zmieścił ( kiedyś z Szyndzielni biegł naturalny tor saneczkowy). Włodarze miasta są wyjątkowo nieudolni:confused::confused::confused:

B-B to "ekologiczne" piekiełko

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Tracenie na linie" - Kronika Beskidzka.

Okazuję się,że niegdyś żyła złota,jaką była gondolka na Szyndzielnię,w ciągu ośmiu ostatnich lat,tylko w jednym roku przyniosła zysk! :eek:

Oto zestawienie:

rok 2001 strata 228 650 zł

rok 2002 strata 366 150 zł

rok 2003 strata 381 244 zł

rok 2004 strata 318 940 zł

rok 2005 strata 186 366 zł

rok 2006 strata 19 537 zł

rok 2007 strata 414 982 zł

rok 2008 zysk 56 750 zł

Oczywiście przyczyna jest jedna:narciarze nie mają po co tam jeździć! :P Niby są piękne plany,są pieniądze,tylko co robią radni?! :confused::mad: To niewątpliwie ważna inwestycja dla miasta,która może znacząco wpłynąć na życie mieszkańców!Gdybym ja tak "szybko" pracował,zapewne już stałbym w kolejce do Urzędu Pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...