Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Siedzenie na nartach


witek52

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg co poniektórych specjalistów od techniki ...

A kogo masz na myśli?;)

Po pierwsze to każdemu może się zdarzyć moment na tyłach (niektórzy tak nawet zdobywają medale PS;)).

Po drugie zdjęcie mocno przekłamuje. Ujęcie z góry i z przodu. Narciarz złożony w skręcie. Ugięcia kolan nie da się ocenić, bo widzimy je z góry. Biodro wysunięte do stoku, ale sfotografowane z góry, więc wygląda jakby siedział na krześle.

A kurteczka naprawdę fajna.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo masz na myśli?;)

Nie Ciebie. Był tu taki gorący wątek.

Chciałem pokazać tym zdjęciem, że nie należy cofnięcia bioder bezkrytycznie potępiać w czambuł. W tym konkretnym przypadku jest to końcowa faza skrętu, więc dociśnięcie piętki w celu przyspieszenia jak najbardziej wskazane.

A kto to jest na tej fotce?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem Jacek ma pochylony do przodu tułów (górę) tym samym naciska na języki butów. Nie da się golenii pochylić w butach nogi mocno do przodu bo buty trzymią je, chodzi o środek ciężkości , w tym wypadku jest centralnie.

mnie też się tak wydaje,trudno powiedzieć po jednym zdjęciu,może w danej sytuacji była wymagana taka pozycja,a teren nie wygląda na puch,kurtka fajna...ale jaki kask.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki na tym zdjęciu jest bardzo ładnie biodro do stoku a siedzenie na tyłach to tylko takie ujęcie
No nie do końca jest tak jak piszesz, z tym, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Analizując układ pod względem stabilności i poprawności zapomina się o pewnych prawach fizyki, które wymuszają taką a nie inną pozycję. Otóż na pędzącego Jacka działa siła F=m*a. W jej wyniku powstaje siła tarcia T, która występuje niezależnie od tego jak dobrze Jacek przygotował narty. W konsekwencji pojawia się znaczny moment obrotowy, który nie neutralizowany może ssię skończyć poleceniem na twarz. Antidotum na to jest cofnięcie sylwetki w ten sposób, aby T*h/2=Fg*c. Czyli cofnięta sylwetka nie jest błędem, a konieczną koniecznością.

jaceks.jpg

jaceks.jpg.b5bd2a344034d2c5c30ec0137a9a95e5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że dociska półdupkiem ten skręt.

Nie znam się na tym kompletnie ale bardzo podoba mi się dyskutowanie :D

Q.va jestem zlany :P.

Z tej dyskusji :eek: (sorry).

Ale to dlatego,że jak mysiek się na tym nie zna (a widziałem jak jeździ)

To ja mam prawo się śmiać bo ja absolutnie się na takich szczegółach technicznych nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.va jestem zlany :P.

Z tej dyskusji :eek: (sorry).

Ale to dlatego,że jak mysiek się na tym nie zna (a widziałem jak jeździ)

To ja mam prawo się śmiać bo ja absolutnie się na takich szczegółach technicznych nie znam.

Figo weź no tego posta "witek52" przeklej do "Trochę do śmiechu" bo no spadłem z ryczka :D

Panie i Panowie! Jeśli tak podchodzicie do jazdy na nartach :D to ja SERDECZNIE GRATULUJE !!

Dla mnie to zdjęcie opisuje inny wzór:

PnN=Z x K / DU %

PrzyjemnośćnaNartach=(Zapierdalanie x Krawędź / DozaUśmiechu) %

Bez względu na siły tarcie, przyciągania i inne ma zawsze wychodzić conajmniej 100%.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym w ten spsob chcial analizowac swoja jazde to moc obliczeniowa mojego mozgu skonczyla by sie po pierwszym skrecie a potem to musialbym z 10 minut stac i wietrzyc dynke, ktora dodatkowo jest w kasku:p

Po zjechaniu pod wyciag to juz zapomnialbym zeby wsiasc na niego jeszcze raz tak by mi sie zwoje zgrzaly:p

Ja wymiekam.:eek::D:D:D

Czyli z tych wzorow wynika, ze narciarz na zdjeciu jezdzi dobrze czy jednak do dupy, czy moze taka jak mu w danej chwili pasuje :confused:

Edytowane przez hotrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że Witek to tak na poważnie:D:D:D
Jak najbardziej na poważnie. Przytoczę inny cytat ze skeczu przywołanego trochę wyżej przez peszkoda: "Praw fizyki Pan Nie zmienisz". Gdybym nie miał racji, to środek ciężkości Jacka musiałby się znaleźć na którejś z osi pokazanej na załączonym rysunku.Oczywiście na stoku zdecydowane pierwszeństwo ma wzór Mysiauek`a, a ja miałem jedynie zamiar w jakiś sposób pokazać dlaczego cofnięcie zadu jest konieczną koniecznością.

jaceko.jpg

jaceko.jpg.9f81c6b370f5cfc1ef1d0581f28eb16f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...