Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dokąd na narty krajowe w przyszłym tygodniu?


mglum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka wolnych dni i chciałbym je dobrze wykorzystać.

Czy ktoś z Was był ostatnio na nartach w naszych pięknych polskich górach i spędził tam miłe chwile, ponieważ:

1. Było wystarczająco dużo śniegu

2. Stoki były dobrze przygotowane

3. Trasy dość długie i urozmaicone

4. A infrastruktura przyzwoita (w tym baza noclegowa w pobliżu)

Jakie miejsce moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy sie ma zluzowac ? :) bo ja przyszly tydzien mam wolny .

Ferie potrwają chyba do końca lutego,więc do tego czasu raczej wszędzie będzie trochu ludzi. :rolleyes:

Mglum,krótko o Beskidach:

Największe są tu ośrodki "słynnego" GAT-u :eek: (Pilsko w Korbielowie i Czyrna Solisko w Szczyrku),Chyba tylko one mają wiele tras i opcji zjazdu,ze śniegiem różnie-tam gdzie naśnieżają jest dobrze,lub wysoko,powyżej Hali Miziowej na Pilsku.Przygotowanie tras określiłbym jako dobre(tak jest z rana i odchyłka na polskie realia),ale zazwyczaj już po dwóch może trzech godzinach jest wyraźnie gorzej.Jeśli chodzi o noclegi to jest możliwość nocowania blisko wyciągów,zarówno w Szczyrku,jak i w Korbielowie.Jeśliby wybór padł na Pilsko,to ja wybrałbym chyba schronisko na Miziowej-dobry standard,przyzwoite ceny no i rano wychodzimy prosto na najwyższą część tras ośrodka! :rolleyes: Jedynie te wyciągi(stare dwuosobowe orczyki)...

Wspomnę jeszcze,że Szczyrk organizuje jakąś akcję i podobno pensjonaty mają obniżyć cenę o połowę,a jak na wyciągu udokumentujemy,że wykupiliśmy przynajmniej trzy nocki,również dostaniemy zniżkę.Ale o to wartało by najpierw spytać.Ponoć mają to zrobić teraz i akcja potrwać ma do końca sezonu.

Oczywiście poza tym jest jeszcze parę mniejszych stacji,gdzie można za to spotkać lepsze wyciągi np.Wisła Soszów,Czantoria w Ustroniu-można nieźle pojeździć,ale tylko dwie trasy i drogo...

Jeśli w Beskidy,to najbardziej polecałbym zwiedzić kilka ośrodków,co dziennie gdzie indziej. :)

Traktuj to jako info,bo nie jestem w 100% przekonany,czy polecać... ;):eek::D

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Było wystarczająco dużo śniegu

2. Stoki były dobrze przygotowane

3. Trasy dość długie i urozmaicone

4. A infrastruktura przyzwoita (w tym baza noclegowa w pobliżu)

Jakie miejsce moglibyście polecić?

niby żadne fanaberie , ale w naszych polskich pięknych górkach to już nie taka prosta sprawa :)

aha , jak spadłoby dużo śniegu ( ale na razie kicha ze śniegiem:( ) , to z sentymentu poleciłbym Pilsko , tylko żeby nie było na mnie , jak będzie wielkie rozczarowanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie mówił, że dobrze... a przynajmniej, że poprawiło się od dwóch lat jak mało nie wypuściłem pięknego kolorowego ptaka na stoku...

w nowym jescze idzie przejsc:d jak sie ma żołądek z kamienia :D i kwasy co trawią beton nie jest źle:D ja średnio sie czułem po obiadku tam dobrze ze mialem czym przepalić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stiv
Odradzam na razie polskie Tatry i Podhale - bardzo dużo ludzi. Warunki idealne, ale jazda możliwa tylko do 11.

Kidy byłeś na Podhalu ,ja dzisiaj byłem na HARENDZIE pełen luz a warunki bardzo dobre, a śniegu przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Palenicę w Szczawnicy. mała ludzi, szybkie krzesełko, długie trasy: łatwa i trudna i tanie bilety

Qr.....

gdzie ta Palenica z długimi trasami?

Ja tam raz byłem ...

a może byłem gdzie indziej :eek:

Już wiem ja byłem na tejże właśnie długiej trasie...;)

....tylko ja mam inną miarę długości trasy narciarskiej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qr.....

gdzie ta Palenica z długimi trasami?

Ja tam raz byłem ...

a może byłem gdzie indziej :eek:

Już wiem ja byłem na tejże właśnie długiej trasie...;)

....tylko ja mam inną miarę długości trasy narciarskiej :D.

długie może i nie są, tzn jeśli chce się 300m jechać po równym to owszem polecam.. ale, ta trasa czarno- czerwona wydaje mi się całkiem całkiem, w szczególności ścianka na zakręcie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak się z Latemarem porówna to trasa krótka, ale w Polsce kilometrowa czerwona trasa to jest raczej z tych dłuższych...

Wada Palenicy to już prędzej to, że trzeba trochę narciarstwa biegowego pouprawiać, ale ja tam lubię trochę ruchu na świeżym powietrzu;) i żeby nie tylko nogi popracowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...