Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problemy po nasmarowaniu nart


Kodzo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytki,

mam ogromną prośbę do osób znających się na smarowaniu nart itp

Przed wyjazdem w Alpy chciałem idealnie przygotować na białe szaleństwo i oddałem narty do nasmarowania i naostrzenia (do serwisu). Dodam, że posiadam narty Volkl Supersport Allstar Titanium model 06/07 (zakupiłem je 2 miesiące temu). Wypróbowałem już je w różnych warunkach ale takie coś, jak mi sie dziś przydarzyło nie miało miejsca.

JESTEM WŁAŚNIE W ALPACH I PO PIERWSZYM DNIU TRAGEDIA !!!

Narty na świeżym śniegu zachowują się strasznie. NIE MOGĘ W NICH SKRĘCIĆ, MYSZKUJĄ. TAK JAKBY PRZYKLEIŁY SIĘ DO TEGO ŚNIEGU. COŚ OKROPNEGO. NIE MAM NAD NIMI PANOWANIA. Chciałem pojezdzić na świeżym ubitym sniegu na krawedziach, a tu nic. Ja składam sie w zakret, a tu nic, natra jedzie prosto. Zero panowania nad nartami. Cos okropnego. Problem mija jak zjadę nizej w górach. Śnieg jest tam bardziej mokry, temperatura około zera, i problem mija. Narta idzie jak szalona, carving i krawedziowanie, wychodzi mi bez problemu.

Nie mam pojecia co to moze być. Wczesneij takiego problemu nigdy nie miałem, a już jezdziłem po świezym sniegu. Jestem normalnie załamany.

Zostało mi jeszcze 5 dni śmigania po świezym puchu (bo ciągle pada) a mnie szlak trafia jak sobie pomyślę o jutrzejszym dniu.

Prosze o jakies porady. Moze oddać do nasmarowania tu na miejscu. Chyba tak zrobię jak bedzei tak dalej. Dzisiaj jezdzilem od środkowej stacji w dół (był bardziej mokry śnieg). Na górze przy temp -5 i świeżym śniegu nie było dla mnie jazdy.

Pozdrawiam wszystkich

PS

dobrze że tu mają bezprzewodową sieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli nie posiadasz s sobą narzędzi to nie masz innego wyjęcia jak zanieść zaraz jutro rano do serwisu.

Niepokoi mnie to myszkowanie, bo to ma niewiele wspólnego z smarowaniem i boję się czy czasem w serwisie nie spieprzyli Ci krawędzi.

Moja rada jest tak: żebyś nie nosił nart 2 razy do serwisu tam to po prostu zażycz sobie foolservis czylo ostrzenie i smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że posiadam narty Volkl

Nieee, tu sie nic nie da zrobic. Te narty w ogole nie jezdza :D

A serio to wg mnie, najpierw sprawdz krawedzie, smarowanie to wg mnie sprtawa drugorzedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myszkowanie - moze dobrze sie nie wyrazilem.

Dokładnie wyglada to tak, ze podczas jazdy na kreske, chce nagle skrecic, a ona dalej mnie prowadzi prosto. I nagle zaczyna sie warjacja. Ja skrecam a ona dalej prosto.

Zaznaczam ze tylko na świeżym sniegu, na mokrym problem znika

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

jutro niose narty do servisu, i powiem im ze maja mi przygotować narty do warunkow panujacych na stoku. Pewnie znaja sie na tym dobrze i zrobia co trzeba.

Oczywiście bede sie staral powiedzeic im jakie mialem problemy, ale nie wiem czy uda mi się dokładnie przetłumaczyc :)

Po wszystkim dam znac jak mi poszlo

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem przez pierwsze dwa dni.

I tak jak piszesz w wyższych partiach gorzej, im niżej tym było lepiej.

Nic nie masz spiepszone,choć dokładnie takie jest uczucie.

Przeklinałem moment kiedy przed kolejnym wyjazdem zaniosłem nowiutkie (po 5 dniach używania) narty do serwisu.

Jeśli masz taką możliwość to śmignij parę razy po "twardej ścianie".

Mimo "wiosny",rano może będziesz miał tam gdzieś coś twardego.

Ja śmiem twierdzić,że poza (świeżo)ostrą krawędzią to wielkie znaczenie ma gatunek (rodzaj) śniegu.

Dlatego właśnie im niżej, to zmieniają się nam warunki śniegowe pod nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jazda poza trasami.

Normalna trasa, wyratrkowana, tylko tyle że dodatkowo spadło pare cm śniegu, i cały czas nawiewa świeży. Normalna jazda na trasce gdzei cały czas poda śnieg.

Rok temu nie miałem takich kłopotów, tez jezdziłm na volklach.

Tydzen temu byłem na tych nartach w Janskie-Laznie (Czechy) i nic im nie bylo. Tez padał śnieg.

W tygodni oddałem je do servisu i od tej pory mam problem

Coś mi zrobili w tym serwisie i mam problem. Nie wiem jak to mam wytlumaczyć po niemiecku. Na tyle nie znam :)

Powiem all servis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem przez pierwsze dwa dni.
I tak jak piszesz w wyższych partiach gorzej, im niżej tym było lepiej.
Jeśli masz taką możliwość to śmignij parę razy po "twardej ścianie".
Mimo "wiosny",rano może będziesz miał tam gdzieś coś twardego.

czyli dokładniej co mam zrobi. Stępić krawędź na twardym stoku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem przez pierwsze dwa dni.
I tak jak piszesz w wyższych partiach gorzej, im niżej tym było lepiej.
Jeśli masz taką możliwość to śmignij parę razy po "twardej ścianie".
Mimo "wiosny",rano może będziesz miał tam gdzieś coś twardego.

czyli dokładniej co mam zrobi. Stępić krawędź na twardym stoku ??

Takie jest moje zdanie,stępić.

Po odebraniu ze serwisu ( jeśli się zdecydujesz) problem wg.mnie nie zniknie,a może się pogłębić.

Lepiej niż tracić czas i pieniądze w serwisie jedź rano na twarde trasy.

I jak pisał SB zdaj relację.

Którą opcje wybrałeś i jaki był efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał FIGO 
Takie jest moje zdanie,stępić.
Po odebraniu ze serwisu ( jeśli się zdecydujesz) problem wg.mnie nie zniknie,a może się pogłębić.

myślę ze coś w tym jest, po naostrzeniu problemy.. zrobię jak Pan radzi, przeciągne je po twardej trasie, jak taka znajdę :)

Ale muszę coś z tym zrobić bo mnie straszne to ..... brak słów

Jeszcze jedno pytanko - a dlaczego dobrze jeździ mi się po sniegu bardziej mokrym ?? Nie mam na nim takich problemów jak z tym sniegiem na górze.

Pozdrowienia z Maishofen (Saalbach Hinterglemm Zell am See)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

trochę dziwna sprawa ???

myślę , że smar nie ma tu nic do rzeczy , więc albo ci w serwisie coś sknocili krawędzie , albo też może pokombinuj z techniką , bo trochę inaczej jeździ się w swieżym puchu , a inaczej w takim trochę rozmiękłym śniegu -być może na tych Volklach trzeba się trochę inaczej "ustawiać" do jazdy w zależności od panujących warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do techniki jazdy. Może faktycznie cos w tym jest. Ale nie do tego stopnia. Jezdzilem po roznym sniegu i to duzo, zle pierwszy raz mam taki problem. Człowiek cały czas się uczy.

Może po pewnym czasie sam dojde co jest nie tak.

Na razie najbardziej z opinią trafił FIGO

A miałeś takie uczucie jakby krawędź np. prawej narty ciągła ją mocno w prawo a lewa jechała prosto,przy próbie składania się do skrętu w lewo.

dokładnie, to jest to.

kiedy chciałem skręcić w lewo, prawą narte dociskałem i szła jak chciałem a lewa ciągła mnie prosto. Jakby się przykleiła. Musiałem podnosić tą nogę do góry (lewą) i dopasowac ja do skretu.

Przy skrecie w prawo to samo. Wyglądało to jak jazda klasyczna. Dobijało mnie to, a przy okazji pare razy zaliczyłem glebę i raz wypadłem z trasy Po pas w śniegu.

Tylko nadal nei wiem co jest przyczyną !! za bardzo naostrzone krawedzie ???

Dawać je do serwisu do ostrzenia czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy chciałem skręcić w lewo, prawą narte dociskałem i szła jak chciałem a lewa ciągła mnie prosto. Jakby się przykleiła. Musiałem podnosić tą nogę do góry (lewą) i dopasowac ja do skretu.

Przy skrecie w prawo to samo. Wyglądało to jak jazda klasyczna. Dobijało mnie to, a przy okazji pare razy zaliczyłem glebę i raz wypadłem z trasy Po pas w śniegu.

Tylko nadal nei wiem co jest przyczyną !! za bardzo naostrzone krawedzie ???

Dawać je do serwisu do ostrzenia czy nie ??

z tego opisu wynika , że albo każda narta ma inny promień skrętu ??? ( co jest raczej małoprawdopodobne:)) albo w skręcie inaczej krawędziujesz każdą nartę i jadą one innymi torami ( a jak nie jest twardo , to lubią sie wtedy narty rozjechać ) albo też masz każdą nartę zaostrzoną na inny kąt??? ( co też byłoby dziwne , aczkolwiek możliwe:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego opisu wynika , że albo każda narta ma inny promień skrętu ??? ( co jest raczej małoprawdopodobne:)) albo w skręcie inaczej krawędziujesz każdą nartę i jadą one innymi torami ( a jak nie jest twardo , to lubią sie wtedy narty rozjechać ) albo też masz każdą nartę zaostrzoną na inny kąt??? ( co też byłoby dziwne , aczkolwiek możliwe:) )

a co powiesz na to, że nizej gdzie sneig jest trochę mokry, wszystko idzie mi jak po maśle. Narta idealnie sie wcina w snieg. Jazda super. Ale tylko od stacji mittelstation w dół. Na górze idzie mi kiepsko. Chyba ze nie umiem jezdzic po swiezym sniegu. Ale to jest dziwne bo juz wczesniej na tych nartach jezdilem po takim sniegu i bylo super. (dokladnie tydzein temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...nie... tu jednak będzie diagnoza którą postawił Figo narty są ostre,nie powiem że za ostre bo to są już preferencje indywidualne, ja np nie odczuwam czegoś takiego, ale pamiętam jak Wituś dał sobie ręcznie naostrzyć narty w serwisie i po tym naostrzeniu właśnie w warunkach świeżo-śnieżnych nie umiał na swoich nartach jeździć. Więc udał się do tego serwisu wyraził swoje niezadowolenie z zrobionej roboty i serwisant wziął pilnik i po razie przeciągnął każdą krawędź tępiąc ją i po tym zabiegu już było ok:D.

Wystarczyło by jak byś miał tak zwaną gumę ścierną i przytępił same przody nart na pewno by pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to, że nizej gdzie sneig jest trochę mokry, wszystko idzie mi jak po maśle. Narta idealnie sie wcina w snieg. Jazda super. Ale tylko od stacji mittelstation w dół. Na górze idzie mi kiepsko. Chyba ze nie umiem jezdzic po swiezym sniegu. Ale to jest dziwne bo juz wczesniej na tych nartach jezdilem po takim sniegu i bylo super. (dokladnie tydzein temu)

no to jeżeli technika Ok , a na górze rozumię , ze jeździsz po twardym, zmrożonym ,ale lekko przysypanym świeżym śniegiem stoku (czyli krawędź tnie twarde podłoże ) to chyba coś z kątami ( boczny i podniesienie ) jest nie tak .Powinni ci to w każdym serwisie sprawdzić i ew. poprawić . Bo co do ostrości krawędzi , to przecierz jak twardo , to im ostrzej tym lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...