Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Problemy po nasmarowaniu nart


Kodzo1

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz je trochę stępić, jakbyś miał to żle zrobione (całkiem spartolone) to by Ci sie fatalnie jeździło też na dole, a tam pewnie są i miejsca twarde, gdzie jest zamiecione do lodu i na nich krawędzie dobrze łapią i idą równo. Czy nie tak? Te krawędzie łapią ci na mokrym cięzkim i na twardym a uciekają na takim sypkim leżącym na twardym. Znajdż twardy kawałek i przewlecz je chamskim ześlizgiem dociskając krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by jak byś miał tak zwaną gumę ścierną i przytępił same przody nart na pewno by pomogło:)

Zacząłem pisać i wyszłoby, że się powtórzę. Sławek wyjął mi z ust najbardziej prawdopodobną przyczynę Twojego problemu.

A poza tym Voelkle są trochę nerwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pisać i wyszłoby, że się powtórzę. Sławek wyjął mi z ust najbardziej prawdopodobną przyczynę Twojego problemu.

A poza tym Voelkle są trochę nerwowe.

ok, tak zrobie. Myslę ze to pomoze. A co ciekowe, tydzien temu byłem w Janskich-Lazniach i wszystko było dobrze. Od momentu naostrzenia nart pojawił sie problem. A dzisiaj była pierwsza jazda po ostrzeniu.

Tydzeiń temu jezdziłem na tepych krawedziach i było ok. ( byl swieży śnieg)

A mówiłem facetowi w serwisie ze jade w alpy i że jest dużo świeżego śniegu (znajomi dali mi info) i żeby mi przygotował odpowiednio narty.

To musiał zrypać robote.

Dzieki za pomoc.

Jutro bedzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodzo temat smarowania i ostrzenia sam przerabiam i o ile przy ostrzeniu na odpowiednie katy, zazwyczaj 88 bok i 0,5 spod podaja aby 15 cm od przodu i 10 cm z tylu stepic dla jazdy freeride badz swiezym... ale jak czytam rade juz uzyskales:)

smar nie rzutuje tak mocno ale ostatnio na chamsko nasniezanym stoku odkrylem ze troszke tak, ale ja przegialem w druga manke czyli nasmarowalem narty smarem (od -5 do -15) a mialem mokra pluche okolo 0 stopni i narty traagedyjaaa

kolejna uwaga nawet jesli stok jest dobrze przygotowany i ubity a narta dobrze naostrzona a technika jeszcze niezbyt to zdarza sie, ze moze wpadac sama w skret wiec naostrozne w obu przypadkach nie sa koniecznoscia:)

Edytowane przez Luis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdż twardy kawałek i przewlecz je chamskim ześlizgiem dociskając krawędzie.

Dokładnie o to mi chodziło.

Tam gdzie mi się źle jeździło to było powyżej 2000mnpm.Śnieg był tępy,przewiany z nocy.

Poniżej śnieg miał już inną konsystencję choć i tak trzeba było uważać bo w każdej chwili narta stawała się nieobliczalna.

Coś jakby się jechało po płycie styropianowej i jak krawędź złapała to tak jakby chciała ciąć ten styropian ale swoim torem,a nie torem narciarza.

Na drugi dzień już było lepiej a na trzeci problem ustąpił zupełnie.

A mówiłem facetowi w serwisie ze jade w alpy i że jest dużo świeżego śniegu (znajomi dali mi info) i żeby mi przygotował odpowiednio narty.

To musiał zrypać robote.

Dzieki za pomoc.

Jutro bedzie lepiej :)

Nie zrypał tylko solidnie wykonał.

Choć ja miałem w duchu takie same pretensje do serwisanta z B-B.

Ale przypomniałem sobie historię kolegi WITUSIA.

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER !!!! HAHAHA !!! :):):)

FIGO - JESTEM CI WINIEN FLASZKĘ.

Zrobiłem dokładnie co mówiłeś. Jest o wiele lepiej.

Wyjeździłem się na maxa. Znajomi zwlekli mnie ze stoku o 16.30. bo nie mogłem się najeździc. Wielkie dzięki.

Przyczyna - krawędzie. Nie wiem czy źle naostrzone czy za dobrze naostrzone.

Wiem tylko tyle. DIAGNOZA I POMOC FIGO MI POMOGŁO.

Jeszcze raz dziękuje

Pozdrawiam Wszystkich

Do zobaczenia na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER !!!! HAHAHA !!! :):):)

FIGO - JESTEM CI WINIEN FLASZKĘ.

Zrobiłem dokładnie co mówiłeś. Jest o wiele lepiej.

Wyjeździłem się na maxa. Znajomi zwlekli mnie ze stoku o 16.30. bo nie mogłem się najeździc. Wielkie dzięki.

Przyczyna - krawędzie. Nie wiem czy źle naostrzone czy za dobrze naostrzone.

Wiem tylko tyle. DIAGNOZA I POMOC FIGO MI POMOGŁO.

Jeszcze raz dziękuje

Pozdrawiam Wszystkich

Do zobaczenia na stoku

Jeszcze jeden:eek:

Już za ten temat http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=8210

czeka na mnie w Koszalinie coś 12-to letniego i bardzo pysznego.

To miłe panowie ale zwykłe wasze podziękowania mnie zupełnie wystarczają.

Najwieksza satysfakcja jest z tego jeśli można komuś bezinteresownie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...