Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Beskidów w Grasski


nexcom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zamieściłem już wszystkie zdjęcia (60) z treningu grasski w Brennej: http://www.skionline.pl/galerie/index.php?co=galerie&g_co=galeria&g_id=566&g_numer_zdj=1

Witam serdecznie.

Bardzo dziękuję za obecność na stoku oraz super zdjęcia. To fakt, że niektóre sprawiają wrażenie, jakby jeździli w puchu śnieżnym (choć to puch z dmuchawców).

Czy jest możliwość pozwolenia na umieszczenie kilku z Pana zdjęć na oficjalnej stronie Grasski.pl? Naturalnie z dokładnym opisem, Autorem oraz linkiem na Państwa stronę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

Andrzej Cienciała

Grasski.pl

P.S.

Bardzo żałuję, że nie miałem okazji porozmawiać z Panem osobiście, ale ciężko mi było Pana dogonić na stoku (po sezonie zimowym mam pozrywane krzyżowe). Zapraszam na niedzielę o 15.00. Jeśli będzie ładna pogoda, to mam nadzieję, że będzie nas więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do jazdy na Grasski informujemy, że w ramach przygotowań do I Międzynarodowych Mistrzostw GRASSKI w Brennej (13.06.2009), spotykamy się w ponownie w niedzielę (7.6.) o godz. 15:00 na stoku Starego Gronia w Brennej. Chcących pojeździć na GRASSKI zawodników, amatorów (również początkujących), zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. Ci, którzy nie mają własnego sprzętu, mogą pod wyciągiem wypożyczyć narty Grasski. Trzeba tylko mieć swoje buty narciarskie, kijki i kask. Zalecamy również używanie protektorów. Aby usprawnić proces wypożyczenia GRASSKI, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny (0604 692 926 / Grasski Polska).

Pozdrawiamy serdecznie

Andrzej Cienciała

www.grasski.pl

Edytowane przez chinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Grasski w Brennej rozwija się; wczoraj ruszył kolejny wyciąg - Groniczek. Krótki, przyjazny dla mniej zawansowanych, trawka ładnie wykoszona...

Będzie można pojeździć wieczorami-wcześniej kontakt tel.

W sprawie wypożyczenia sprzętu proszę o telefon - lub zapraszam do parku linowego w centrum Brennej (jeśli akurat nie leje).

Zainteresowanych udziałem w zawodach 13 czerwca proszę o zgłaszanie na maila - biuro@bot5.pl.

Pozdrawiam

Tomek

889 103 188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Brennej popatrzeć na te "wyczyny" i mówiąc krótko nie zakochałem się.

Mam wrażenie że traktując to jako trening przed nartami może jedynie zaszkodzić niż pomóc, dlatego że nabędzie się "nieprawidłowych" odruchów które potem może być ciężko wyplenić.

Jeździło raptem 4 zawodników, gleby to sprawa nagminna, sam proces zatrzymania się jest dużo bardziej skomplikowany niż na nartach - może nogi pourywać:eek:, albo można ja pogubić:eek: - efekt mniej więcej taki jak by się wyskoczyło z pociągu jeszcze toczącego się w kierunku przeciwnym niżeli się on porusza:eek:.

Ale dla kibiców widowiskowe:D, tylko nie wiem czy to ładnie śmiać się z cudzego nieszczęścia...chyba nie:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - byłeś na miejscu i nie spróbowałeś? :) - dziwne - i nawet się na ten temat wypowiadasz/oceniasz sens tego wynalazku jako osoba jeżdżąca na dechach ?.. ;).

Mam nadzieję wsiąść kiedyś na te "wynalazki" - to może będę miał podstawy się wypowiedzieć.

jahu

ps.

nie jestem w żąden sposób związany finansowo z grasski :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB - byłeś na miejscu i nie spróbowałeś?

Żeby spróbować to trzeba być przede wszystkim przygotowanym na to, czyli trzeba mieć z sobą buty, kije, kask, no i jakiś ubiór... no i podstawa to ochraniacze na stawy kolanowe, łokciowe, o żółwiku już nie wspomnę, a ja ruszając z domu w ogóle nie brałem pod uwagę że mnie tam licho zaniesie:rolleyes:.

...i nawet się na ten temat wypowiadasz/oceniasz sens tego wynalazku jako osoba jeżdżąca na dechach ?.. ;).

A co w tym dziwnego... albo się mi to podoba, albo nie, mnie to akurat nie ubodło i jestem pewien tego że mnie to nie ubodło, a czy spróbuję tego kiedykolwiek... nie mówię że nie, choć raczej się nie zanosi, a dlaczego to już napisałem:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby spróbować to trzeba być przede wszystkim przygotowanym na to, czyli trzeba mieć z sobą buty, kije, kask, no i jakiś ubiór... no i podstawa to ochraniacze na stawy kolanowe, łokciowe, o żółwiku już nie wspomnę, a ja ruszając z domu w ogóle nie brałem pod uwagę że mnie tam licho zaniesie:rolleyes:.

spoko - z taką ilością doświadczenia narciarskiego i ilości postów to chyba całkiem normalnym mieć buty narciarskie w bagażniku + ten cały "niezbędny bałagan gadżetów" ;).

Też na tym ustrojstwie nigdy nie jeździłem, ale jak zaproponujesz wspólną jazdę na trawie to nie odmówię - w ramach zabawy :), a co tam.. :D

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, czy uprawianie grasski, czy jakiegokolwiek innego sportu podoba się, czy nie, to rzecz gustu, czyli nie podlega dyskusji.

Ale już ocena, czy dana aktywność ruchowa (uprawianie grasski) wpływa pozytywnie lub negatywnie na inną aktywność (np. narciarstwo zjazdowe) wydana jedynie po obejrzeniu przejazdu kilku osób, wydaje mi się oceną zbyt pochopną.

A tak naprawdę, to najważniejsze jest chyba to, aby mieć frajdę z tego, co się robi, a nie doszukiwać się teoretycznych uzasadnień "za", lub "przeciw". Jeśli innych to kręci, to może coś w tym jest. Zapraszam do zabawy.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Brennej popatrzeć na te "wyczyny" i mówiąc krótko nie zakochałem się.

Mam wrażenie że traktując to jako trening przed nartami może jedynie zaszkodzić niż pomóc, dlatego że nabędzie się "nieprawidłowych" odruchów które potem może być ciężko wyplenić.

Odniosłem podobne wrażenie,oglądając filmiki... :eek:

Jeździło raptem 4 zawodników, gleby to sprawa nagminna, sam proces zatrzymania się jest dużo bardziej skomplikowany niż na nartach - może nogi pourywać:eek:, albo można ja pogubić:eek: - efekt mniej więcej taki jak by się wyskoczyło z pociągu jeszcze toczącego się w kierunku przeciwnym niżeli się on porusza:eek:.

Właśnie nad tym najbardziej rozmyślałem... :D Poślizg chyba nie możliwy? :confused: Jak więc hamować?

Ale dla kibiców widowiskowe:D, tylko nie wiem czy to ładnie śmiać się z cudzego nieszczęścia...chyba nie:rolleyes:

To zawsze przyciąga... :D Może sam pojadę zobaczyć,tak z ciekawości.Mimo "urazowości" chętnie bym spróbował,ale na oślej łączce... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze wzmagania w Brennej

Myślę SB, że masz w Twojej wypowiedzi rację. Ale chyba trochę subiektywną.

Czy to ma coś z narciarstwem wspólnego, pozostawię wszystkim do własnej oceny na podstawie zdjęć w galerii na skionline.pl oraz moich z dzisiejszego dnia. W szczególności, że grasski od wielu lat należy do dyscyplin FIS z własnym komitetem, mistrzostwami świata, europy ...

A na moich zdjęciach widać, jak tych czterech facetów (dwóch z nich przyjechało do Brennej spontanicznie z Katowic, no i mieli wszystko ze sobą - w odróżnieniu do Ciebie) jest bardzo niezadowolonych z tego co robią.

Pozdrawiam

Andrzej Cienciała

Grasski.pl

P.S.

No ja akurat jestem związany finansowo z grasski.pl, tak samo jak Ci wszyscy w ostatnich latach, którzy się za to zabierali. Ciekawy jestem, dlaczego popłynęli? ;)

Fotorelacja

Edytowane przez chinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z jazdy na grasski

Ja właśnie dzisiaj miałem okazję spróbować jazdy na tym wynalazku. Sama jazda trochę różni się od tej na nartach, ale ma też z nią wiele wspólnego. Może jest to trochę bardziej męcząca, bo nie jest tak równo jak na śniegu i nogi szybko dają się we znaki podobnie jak przy jeździe po muldach. Dodatkowo trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze, upadki są mniej przyjemne, a wyższe temperatury chyba też przyczyniają się do szybszego zmęczenia. Kask narciarski nie za bardzo się sprawdza, bo po prostu jest za ciepło. Lepszy będzie chyba kask używany do jazdy na rolkach, albo na rowerze. Na początku czułem się trochę jak początkujący narciarze, bo miałem lekką tremę przed pierwszymi zjazdami. Na szczęście z czasem trema ustępowała i jazda zaczęła sprawiać przyjemność.

Podsumowując dzisiejszy wyjazd na pewno zaliczę do udanych i chętnie jeszcze wkrótce spróbuję jazdy na grasski. Co do złych nawyków to nie mam obaw, bo to chyba jest podobnie jak z jazdą starym stylem tzw. klasycznym i jazdą na krawędziach. Na początku sam miałem problemy się przestawić, ale z czasem przestałem je mieć, bo nauczyłem się obu technik, które mogę wykorzystywać w zależności od potrzeb. Trzeba tylko pamiętać, co się ma na nogach i umieć się przestawić. Takie jest moje zdanie po dzisiejszym dniu, a mówię to na podstawie własnych wrażeń, bo jeździłem na nartach i na grasski. Zresztą tak naprawdę ważna jest ruch na świeżym powietrzu i możliwość podtrzymania formy do sezonu zimowego. Adaś też skacze w lecie;)

Edytowane przez Szymonidius
dodany link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ... po tym co widzę za oknem może być trudno, a raczej mokro, bardzo mokro. Oby pogoda się zmieniła!

Było mokro, ale kilku zapaleńców to nie zraziło, i wyciąg się kręcił... Nawet udało się uzyskać elementy ześlizgu (w błotku!), co na grasski było ciekawym wrażeniem ;).

W sobotę będzie lepiej!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie odzyskać film z uszkodzonej płyty DVD. Poniżej możecie zobaczyć jak jeżdżono na rolkach w Brennej.

Kto jutro przyjedzie na zawody? Popatrzeć oczywiście :)

aWz6NCPAVlY

Dlaczego popatrzeć?

Jeździć każdy może, jeden lepiej a drugi trochę gorzej...

Jutrzejsze zawody to również zabawa - zapraszamy do startu amatorów też!:)

A główna nagroda - narty grasski - będzie LOSOWANA wśród wszystkich startujących, więc chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jedziemy.

Będę jutro z moimi nieletnimi. 12 latek rwie się do jazdy, ale myślę sobie, że przed wakacjami lepiej być całym ;), a nie poskładnym. Ale kiedyś pożyczę mu te narty gąsienicowe w jakiś weekend. Namawiam znajomych jak mogę na jutrzejszy wyjazd. Będzie z pewnością na co poptarzeć :D i podpatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Mistrzostwach Beskidów w Grasski w Brannej.

Zawody wygrali Czesi, którzy pokazali naszym jak można jeździć na rolkach, a przy okazji zaprosili na zawody, które za tydzień odbędą się koło Ostrawy.

Na zawodach była delegacja FIS, bo zawody miały rangę oficjalnych zawodów międzynarodowych.

Jest szansa, że za rok w Brennej zobaczymy zawody w grasski ponownie.

Tutaj można zobaczyć "kilka" fotek (szt. 102) jakie zrobiłem w Brennej: http://www.aktywnelato.pl/galerie/?co=galerie&g_co=galeria&g_id=567&g_numer_zdj=1

W poniedziałek zamieszczę film z przejazdami wszystkich zawodników.

img_1715.jpg

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja byłem. Zawody bardzo ciekawe. Poza trzema zawodnikami zza naszej południowej granicy startowali jeszcze nasi amatorzy (2-3 całkiem dobrych).

Mój 12 letni syn jednak przekonał mnie, wziął z domu buty, kask, kije i rękawiczki i po zawodach spróbował zjazdu ze stoku na pożyczonych za darmo "nartach". Właściciel (też za darmo) uruchomił wyciąg dla niego i jeszcze dwóch narciarek. Lekko nie było, widziałem lekki strach w jego oczach, który jednak z każdym metrem mijał. Zaliczył dwie niegroźne wywrotki, ale szczęśliwy zjechał na dół. Kiedyś ponownie jeszcze spróbuje.

Dzisiaj na TVP Katowice w wiadomościach ma być krótka relacja z imprezy i we środę (chyba o 18.30) obszerniejsza relacja w programie sportowym. Jak ktoś nie ma tej TV to na jej stronach www też ma być. Taką informację podał mi operator kamery.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...