Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mistrzostwa Beskidów w Grasski


nexcom

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wpadłem na informacje że w sobote 13.06.2009 w Brennej na terenie stoku "Stary Greń" odbędą się :

I OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA BESKIDÓW

W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM NA TRAWIE (GRASSKI)

BRENNA 2009

z racji że to już po sezonie może warto wpaść i rzucić okiem :)

informacje szczegółowe :

organizatorzy :

http://bot5.pl/index.php/Wiadomosci-BOT/

http://www.brenna.org.pl/_mistrzostwa_beskidow_w_grasski_-2104.html

ulotka :

http://www.grasski.pl/ulotka_zawodow_2009.pdf

regulamin :

http://www.grasski.pl/regulamin_zawodow_2009.pdf

Info o dyscyplinie:

www.grasski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a gdzie można coś takiego wypożyczyć żeby sobie na tych zawodach zjechać :D

no z tym właśnie jest problem od lat jakoś nie może sie to przebić w ciąż nowi ludzie sie tym zajmują (dystrybucja) i jakoś to pełznie nie idzie > już rozpisywałem sie o tym na forum. Może takie imprezy spowodują że coś drgnie.

Była by to może jakaś alternatywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam serdecznie.

No właśnie ja jestem tym następnym wariatem, który zabrał się ponownie za grasski w Polsce.

Zawsze był dla mnie niezrozumiały fakt, że inne narody na tym jeżdżą i tranują organizując od dawna Mistrzostwa Świata i Europy, a w Polsce nic????

Ale wiem w międzyczasie dlaczego. Na tym nie ma absolutnie żadnego interesu i trzeba być wariatem albo zamiłowanym narciarzem, żeby się za to brać.

Mam nadzieje, że się tym razem uda. Pracujemy już nad tym. 13. czerwca organizujemy w Brennej pierwsze międzynarodowe mistrzostwa. No tylko brakuje nam rodaków, którzy stawią czoła temu wyzwaniu.

Pierwszymi uczestnikami z naszego kraju są ludzie ze szkoły narciarskiej Sikzy.

Leszek Pilch, który w tym roku został najlepszym instruktorem w Polsce potwierdził nam ostatnio swoje uczestnictwo.

Mam wielką prośbę.

Sam nie dam rady rozpropagować tego sportu, gdyż robię to jako moje hobby.

Jest mi wprawdzie dość łatwo zająć się reklamą i promocją, bo tym się zajmuję od 20 lat zawodowo. Natomiast potrzebuję wsparcia i zainteresowania ludzi, którzy chcą pojeździć na grasski.

Ożywcie nowo powstałą stronę grasski.pl pisząc na forum.

Ja będę też informował o postępach.

W marcowym wydaniu Voyage w artykule o Wiśle jest już mała wzmianka o grasski. Prospekty lokalne miasta Brennej mają też już pierwsze zdjęcie z grasski, jako atrakcji lokalnej.

Czasopismo Shape w następnym wydaniu wpisał imprezę w Brennej w swój czerwcowy kalendarz. Jedną parę grasski przekazałem na AWF w Krakowie, żeby sobie pozjeżdżali ze Wzgórza Kościuszki ;).

To fakt, że na razie Wisła i Brenna są pierwszymi ośrodkami, które zainteresowały się tym sportem. Mamy nadzieję, że już po mistrzostwach ruszą pierwsze wyciągi, na których można będzie poporóbować swoich sił na grasski.

Można już od razu wypożyczyć u mnie w Wiśle Głębcach sprzęt. Najlepiej mieć swoje "kalosze", kije, kask i ochraniacze (choć i to można u mnie zorganizować po uprzednim zamówieniu). Pojeździć można na prawie każdej skoszonej łące, bez żadnego przygotowania podłoża. Jeśli naturalnie ucieknie się przed gospodarzem ;).

Koło mnie jest zaraz wyciąg narciarski przy Zajeździe Głębce. Jego właściciel Mirek chce też wystartować w zawodach i trenuje na swoim wyciągu. W weekendy możemy się umówić, żeby wspólnie popróbować. Ostatnio podwiesiliśmy dwa talerze na line, żeby nie musieć podchodzić.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Andrzej

604 692 926

info@acmm.de

www.grasski.pl

www.aggeusz.pl

www.bccross.pl

Edytowane przez chinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde zwracam honor!, w temacie o rolkach gdzie pokazywałem moje grasski na pytanie o fun-owe wykładki napisałem że się nie da i bardzo żałuje ...

a tu goście w ostatnich 15 sekundach tego filmu powyżej udowodnili że się jednak da !

piękne body zaprezentowali - nie ma rzeczy nie możliwych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten filmik(to chyba z jednych zawodów)odnoszę wrażenie,że gleby są w tym sporcie o wiele liczniejsze i bardziej bolesne niż na nartach... :eek:

Chyba wolę tylko popatrzyć... :D

hehe też sie zastanawiałem że skoro tyle gleb to ile wszystkich startujących :confused: i czy ktoś dojechał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też sie zastanawiałem że skoro tyle gleb to ile wszystkich startujących :confused: i czy ktoś dojechał :D

można się rzeczywiście zastanawiać czy klasyfikacja nie wynika z "wrażeń artystycznych" ;), a nie z czasów przejazdu..

swoją drogą - prędkości niekiepskie rozwijają - i to na długościach "baletowych desek"..

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można się rzeczywiście zastanawiać czy klasyfikacja nie wynika z "wrażeń artystycznych" ;), a nie z czasów przejazdu..

swoją drogą - prędkości niekiepskie rozwijają - i to na długościach "baletowych desek"..

pozdro

jahu

i to mnie własnie martwi bo jak na nie patrze to i tak są dłuższe od moich :confused:

grasski.jpg

chyba mam jakąś wersje dla dzieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to mnie własnie martwi bo jak na nie patrze to i tak są dłuższe od moich :confused:

grasski.jpg

chyba mam jakąś wersje dla dzieci :D

hej Irek,

jaa - faktycznie - "bliżej" im chyba do rolek niż nart :D:eek: - nie ma tego złego - na pewno będą idealne do balansowania a jak się wyp.. :) - to nie będzie bolało jak na tym filmiku :D.

pozdro

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też sie zastanawiałem że skoro tyle gleb to ile wszystkich startujących :confused: i czy ktoś dojechał :D

Tyle,ile wolnych łóżek w szpitalu... a dojechali wszyscy,ambulansem... :eek:;):D

i to mnie własnie martwi bo jak na nie patrze to i tak są dłuższe od moich :confused:

grasski.jpg

chyba mam jakąś wersje dla dzieci :D

Bo Ty masz wersję na "zielone" trasy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mnie oczy nie mylą to tyły wiązań to stare Bety - leciwe:D

bingo fabrycznie były "wiązania drutowe" to drobna modyfikacja ;)

ale podziwiam za spostrzegawczość oraz dobrą pamięć :) bo fakt faktem bety a doładnie beta4 mało kto już pamięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze bys tak uzupelnil swoj profil?

Bo na razie nie wiem z kim mamy przyjemnosc, a netykieta tego wymaga.

Czyz nie ?

Mam nadzieję, że spostrzeżenie Twoje nie jest kolejnym przykładem zaczepnym, które spotykam na polskich forach i na które szkoda mi energii. Jeśli jednak jest to takie ważne, to przepraszam ale nie byłem świadomy, a rejestrowałem i pisałem to na szybko w nocy. Przy okazji, jak będę miał czas, to bardzo chętnie wszystko uzupełnię. :)

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

P.S.

Widziałem Wasze publikacje i filmik z wypadkami. Też jestem tego zdania, że jest to bardziej bolesny sport niż narciarstwo. Nie ma przy tym przecież amortyzacji śniegu

Ważna wskazówka dla chcących jeździć sportowo:

Przy większej prędkości istnieje problem odbicia się (zbicia się) prawej "narty" z lewą, co powoduje często powoduje zablokowanie pędzących rolek. Aby temu zapobiec, konieczne jest przykręcenie ochraniaczy z wewnątrz nart. Można do teko użyć własnej produkcji płytek z pleksy lub tych, które proponuje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W tym tygodniu (4.6.) jeździmy w Brennej na GRASSKI.

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do jazdy na Grasski informujemy, że w ramach przygotowań do I Międzynarodowych Mistrzostw GRASSKI w Brennej (13.06.2009), spotykamy się w ten czwartek (4.6.) o godz. 17.00 na stoku Starego Gronia w Brennej. Chcących pojeździć na GRASSKI zawodników, amatorów (również początkujących), zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy. Ci, którzy nie mają własnego sprzętu, mogą pod wyciągiem wypożyczyć narty Grasski. Trzeba tylko mieć swoje buty narciarskie, kijki i kask. Zalecamy również używanie protektorów. Aby usprawnić proces wypożyczenia GRASSKI, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny (0604 692 926 / Grasski Polska).

Pozdrawiamy serdecznie

Andrzej Cienciała

www.grasski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich zainteresowanych i chętnych do jazdy na Grasski informujemy, że w ramach przygotowań do I Międzynarodowych Mistrzostw GRASSKI w Brennej (13.06.2009), spotykamy się w ten czwartek (4.6.) o godz. 17.00 na stoku Starego Gronia w Brennej.

Byłem wczoraj w Brennej i zrobiłem kilka fotek. Zaraz postaram się coś umieścić na stronie.

Jak widać na zdjęciu przed zawodami trzeba będzie jeszcze popracować kosą na stoku :)

grassski-brenna-img_1099.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...