Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie i kiedy zaczynamy


Rekomendowane odpowiedzi

No to jak w temacie.Oczywiście są tacy szczęśliwcy,Którzy już zaczęli, bądz dopiero kończą,w Maso Corto lub Kaprun.Jest też grupa,która z reguły we wrześniu lub pazdzierniku odwiedza Molltaler.Ale większość raczej inauguruje pózniej. Ja osobiście tradycyjnie początek,najpózniej pierwsza połowa listopada.I wygląda na to,że będą to 4 dni(dzień na Pitztalu i trzy w Soelden). Miejsce(mam na myśli hotel) sprawdzone ,nowe deseczki czekają,żony już oprawę na pożegnanie mężów szykują,trzeba zacząć się powoli rozglądać za zimowym powietrzem do opon:D, bo to przecież lada moment dzwonek zadzwoni:).

A jak Wasze plany?Może ktoś się w podobnym terminie(choć nasz jeszcze dokładnie nie sprecyzowany) wybiera w tym samym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny temat poruszyłeś.

Zajrzałem do kalendarza i poprzedni sezon zacząłem 22 listopada w Szczyrbskim Jeziorze.

:D

Bończa,

Hucu pyta o sezon narciarski, a nie morsów;)

-------------------------------

No a jeśli chodzi o sezon narciarski, to jak to u mnie bywa... nie zna się ani dnia ani godziny... zadzwoni Figo i poinformuje że jedziemy, lub na odwrót:rolleyes:.

mamy jeszcze(ja i Figo) że narty nowe mamy ale bez wiązań:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście:D zobaczyłem, że to post w dziale wyjazdy, więc gdzie mnie tam to takiego działu...:D

A tak jeszcze apropos Szczyrbskiego - wiadomość z przed paru godzin:

"Szczyrbskie Jezioro w półfinale konkursu Siedem Cudów Natury

Położone po słowackiej stronie Tatr Szczyrbskie Jezioro obok polskich Mazur i Puszczy Białowieskiej obok 77 innych miejsc awansowało do półfinału konkursu Siedem Cudów Natury.

Tak zdecydowali internauci z całego świata, którzy głosowali od kilku tygodni. Tatry w konkursie reprezentowane były właśnie przez Szczyrbskie Jezioro. Ma ono powierzchnię prawie 20 hektarów i głębokość 20 metrów. W okolicach znajduje się zespół skoczni narciarskich.

Dla porównania Morskie Oko ma prawie 35 hektarów.

Kolejny etap konkursu przewidziano na 21 lipca. Wtedy organizatorzy rywalizacji wybiorą 28 miejsc, które przejdą do finału. Do 2011 roku będą one walczyć o miano jednego z siedmiu cudów natury."

Moim zdaniem, nasze stawy w Tatrach są bardziej urokliwe - wczoraj byłem na spacerku nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, a parę dni temu w Szczyrbskim Jeziorze i porównanie zdecydowanie na naszą korzyść. Sorry za off topic.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na razie dwie kategorie, marzenia i realia:

1.Marzenia - może w listopadzie na lodowcu ale chyba wtedy będę wizytował pustynne okolice Azji Centralnej więc w sumie trudno to będzie pogodzić

2. Jak nie to tydzień w grudniu gdzieś w Karyntii (Nasfeld?) w ramach planowanego zakupu sezonowki

3. Jak nie to może u nas śniegu napada w grudniu to się gdzieś uda zacząc

4. Jak nie napada to pół stycznia spędzę w Alpach więc tam to już powinno sie udac

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko twoje - ja się podpisuje pod tym, Szczyrbskie jest ładne ale gdzie mu np do Moka, Piątki w naszej częsci albo do Doliny Ciężkiej ze stawem i Galerią Gankową, do Doliny Batyżowieckiej, do Wielickiej, do Staroleśnej, do Spiskich Stawów i Terjego Chaty czy też do pobliskiego Stawu Hinczowego pod Mięguszowieckim. Można ze Szczyrbskiego w 20 minut podejsc do Popradzkiego Stawu z piękną panoramą Doliny Złomisk, Basztami i Wysoką. W Szczyrbskim to sie piwa można napić i towaroznastwo postudiować (popatrzeć na płeć przeciwną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Tatry są piękne , tylko po "naszej" stronie narciarsko jakoś słabo zagospodarowane:rolleyes: , a wracając do tematu to ja sezon chciałbym rozpocząć..........jak najwcześniej:) , a gdzie to w sumie jest mi wszystko jedno (chociaż jakiś alpejski lodowiec byłby tak w sam raz:p ) , byleby było po czym jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako,że po 2 latach "tłuczenia" Karyntii czas na zmiany to w tym roku będzie najprawdopodobniej sezonowka na Salzburgerland,więc inauguracja sezonu w okolicach 10.11 - najpewniej na jakimś lodowcu - Kaprun albo Molltal , bo Dachstein nie wchodzi w rachubę-chyba,że zdążą już otworzyć jakiś nielodowcowy region - może Reiteralm,może Obertauern,może coś innego ,a potem to już kolejno największe atrakcje Salzburgerlandu z Saalbach na czele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie los tylko lokiec3:D. Mam nadzieję, że dożyjemy w zdrowiu do naszego wspólnego rozpoczęcia sezonu.

Pozdrawiam.

Zastanawialem sie po napisaniu, czy tego losu nie wziasc w cudzyslow i z duzej litery nie potraktowac, ale byles szybszy :)

Takze fire vs fire nadchodzi ;)

Tylko jeszcze pogadam z "My Master" czy nas zaszczyci i zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako , że swoją przygode z nartami zacząłem w zeszłym sezonie to głównie

jeżdziłem do nie dalekich Czech no i trochę do Szczyrku.

Czuję się raczej pewnie no i chciałbym zacząć poszaleć w Austrii , myśle

konkretnie o Stubai . Co sądzicie będzie to dobre miejsce na początek ?

Możecie podać jakiś sprawdzony pensjonat za w miarę normalną cene .

Pozdrowionka z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...