Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Krotka relacja z Soszowa:

Wyjazd kawałek po 6 rano. Dojedzamy do Wisły przed 8. Na dzieńdobry parking 5 zł. Aut na parkingu niewiele może ze 20...

Po chwili zastanowienia kupujemy bilecik na 3 godziny = 55 pln (+10 pln kaucja za plastyk). Warunki z dolnej stacji wygladają na dobre (przeca sypało konkret sniegiem), choć niepokojący jest widok ratraków zjezdzajacych z góry ( czy niepowinni tego ratrakowac wieczorem?).

Pierwszy zjazd trasą numero 1. Sniegu spadło teoretycznie dużo ale miejscami przetarcia do zmrożonego sniegu/lodu/zmarzliny. Miejscami grudy lodowe po ratrakowaiu, głebsze ślady po ratraku czy nierówności sladami ratrakowania. Generalnie przygotowanie stoku gówniane.... Dobrze że chociaż malo ludzi.

Po pewnym czasie pojawiły sie ratraki na trasie niebieskiej!! Ciekawostka?! Trasa wąska a ratraki dumnie jezdzą sobie prawie na całą szerokość ( tak do nieprzerwanie do godziny 11). W między czasie jacyś kolesie (może z obsługi) wywalaja na trase kawał drzewa i jadą go z piły łancuchowej. to wszystko działo sie na stoku...

Z innych przyjemności to jakieś pojedyńcze kamienie, kora, gałązki na trasie no i rodzynek: ekipa postawila tyczki tak że ich trasa przebiegała w miejscu gdzie skreca sie z trasy numer 1 na wspomnianą niebieską...

Podsumowanie:

Jak na taka ilość sniegu stok przygotowany słabo + utrudnienia w postaci ratraków..

Może za wiele wymagamy ale za takie pieniądze to oczekiwaliśmy czegoś lepszego..

pozdr

Edytowane przez poor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła Czantoria. :) .....

Na Czantorię mam od kilku lat alergię jak w jednym z sezonów podczas ostrej zimy z niesamowitą ilością śniegu górale sądzili, że narciarze sami przygotują trasę.

Cennik przemilczę bo każdy widzi jaki jest i albo się na niego decyduje albo nie.

Czy na Cieńkowie ktoś już jeździł w tym sezonie ?

Wzięli sobie do serca zeszły rok gdy powtórzyła się sytuacja z opisywanej wyżej Czantorii ?

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z nowej osady i.... ludzi to tam byłooooo, że hoho :eek: szczęka mi opadła jak przyjechałem (coś po 16), tylu ludzi to tam w zeszłym sezonie było w weekend przy idealnej pogodzie...

warunki - hmm, jak ktoś lubi muldy to można pojeździć, ogólnie albo masa sypkiego śniegu albo zmrożony śnieg/lód

piszą że mają 100cm śniegu - może miejscami tak, ale jadąc do góry kilka razy było widać iskry lecące zjeżdżającym spod nart :D

takich warunków się spodziewałem, ale tylu samochodów na parkingu...Polska to narciarski kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra Żar

:) a ja wróciłam z Góry Żar. Pierwszy raz tam byłam i miło mnie ta góra zaskoczyła. Trasa dobrze przygotowana, na dole trochę lodu ale nic wielkiego. armatki cały czas śnieżyły na kryzys pogodowy(chyba na ten weekend:( )

trasa z dołu robi większe wrażenie ale tak jest łatwa. dzisiaj jakoś mgliście było ale wyjazd uważam za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem również dzisiaj na Nowej Osadzie tylko w godzinach rannych od godziny 8 do 12 i mam całkiem odmienne zdanie. Z rana na stoku piękny sztruksik, bez przetarć i muld. W ciągu tych 4 godzin zjechałem około 20 razy, na wyciąg czekałem maksymalnie 5 minut, do godziny 10 ludzi tyle że nie czekałem wogóle, stok pozwalał spokojnie jeździć w poprzek i ćwiczyć ładnie krawędzie:-) Około godziny 12 na stoku pokazał się w paru miejscach lód i parę muld ale nie przeszkadzało to zbytnio w jeździe (a zaznaczam że nie jestem na dzień dzisiejszy nawet średniozaawansowanym). Był to dla mnie 3 dzień na stoku w tym sezonie i zdecydowanie najlepszy...Rano wjazd na parking bez problemów, miejsca do koloru do wyboru, jak wyjeżdżałem około 12.30 to miejsce też można było jeszcze znaleźć a sam wjazd się wogóle nie korkował. Jak dla mnie to zdecydowany pozytyw dla tego stoku, pod warunkiem że w środku tygodnia.Pozdrawiam

Zapomniałem dodać o jednym minusie jaki zaobserwowałem,tzn podczas wyjazdu do góry i szybkim zjeździe na dół okazało się, że jestem za szybki:-))) Poprostu czytniki na bramkach tak ustawione że musiałem czekać półtorej minuty żeby ponownie wjechać do góry.Po kilku uwagach obsłudze chyba to wkońcu poprawili bo później już szło dobrze. Drugi minusik to bardzo nisko zawieszone kanay w stosunku do taśmociągu, co powodowało że wciągało mi casem nogi pod krzesło, uwagę na to zwracali także inni.

Hmm w sumie to widzę że mi dwa minusy wyszły;D

Edytowane przez amarcin4
zapomniałem dodać jeden minus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada poraz trzeci.

No i ja dziś byłem na Nowej Osadzie :D ,chyba sami ten tłok generowaliśmy...

Właśnie wróciłem.

Wiele nie wniosę,bo już dziś dwie relacje były,ale potwierdzam - sporo ludzi nawet po 19-ej!!!Trasa już rozryta;lód na przemian z muldami.Chciałem naostrzyć krawędzie,bo kiepskawe mam,ale na stoku nie ma serwisu,przynajmniej co lepszymi nartami nie chcą się zajmować(nie mają tam odpowiednich maszyn).Skierowali mnie gdzieś niedaleko stoku,ale ja już miałem ubrane buty narciarskie i nie chciało mi się je znów przebierać. :o

Ruszam na stok(ok 17.30),bo pozostały mi jeszcze cztery wyjazdy po ostatnim szusowaniu.Patrzę jeszcze kątem oka w stronę kas,bo pewnie trza będzie coś dokupić i niestety dość spora kolejka w tym momencie.Jak tak dalej będzie,to pewnie skończę na czterech zjazdach.Na szczęście do krzesełka nie ma kolejki,wchodzi się niemal na bieżąco.najlepszy był pierwszy wyjazd;siadam na krzesełko z gościem i dwójką dzieci(rodzinka),ci cały czas coś tam gadają,a ja ich kompletnie nie rozumiem,czyżby nauszniki kasku?Nie!To goście zza wschodniej granicy - się zorientowałem. :D

Ruszam na stok,dość pewnie,prosto na lód,ale niestety krawędzie kompletnie nie chcą trzymać. :eek: Do tego jadę jakbym pierwszy raz na stoku był... no i zaliczyłem swoją pierwszą glebę(kask się przydał!) w tym roku :D - wychodzą braki w technice... Po kilku próbach znajduję jakiś rytm i sposób na zróżnicowany stok,zaczyna mi się podobać.Jeżdżę sobie głównie po muldach,a właściwie ich "tyłach",zaczynam się rozkręcać... :rolleyes:

Punkty się skończyły,więc jazda do kasy,teraz jest tam już pusto.Zanim zdjąłem narty i się "wygramoliłem",już się zrobiła mała kolejka.Mimo,że stoi przede mną tylko może 5 osób,to pan genetycznie spokrewniony z żółwiem przypomina o swoim niesamowitym refleksie i zabójczym tempie...

Wracam jeszcze pośmigać i widzę co wcześnie pisał kolega t_c1985 - jak lecą iskry spod nart! :eek: Przypatruję się z krzesełka gdzie te skamieliny,ale ich nie dostrzegam,może się przywidziało... Przy zjeździe staje w połowie trasy za słupem,żeby nie przeszkadzać innym i oddech złapać i patrzę... jedzie gość,ładnie wchodzi w skręt,a tu fajerwerki jak spod szlifierki! :eek:

Nie nie,100 cm tam nie ma,przesadzili!

Ogólnie fajnie mimo kiepskich warunków,brakowało tylko ostrych krawędzi... :o

Nie wiem czemu,ale miałem wrażenie,że ciągle się na mnie wyjątkowo często gapią - naklejki?A może tyle Forumowiczów było? :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada -Istebna Zagroń

I my dzisiaj byliśmy po 16-tej na Nowej Osadzie (...tzn,Ja,Wituś i jeden z modów tego forum ;)).

Jakież było nasze zdziwienie jak zobaczyliśmy parkingi nabite jak w weekend.

Ale kolejki do krzesła nie było więc szybko przebieranko i start do kasy.:eek::eek::eek:

Znacie mnie w kolejce stał nie będę....no nie będę i już.A ta kolejka nie wróżyła nic dobrego tak na oko minimum 30 minut.

Spojrzenie na dolny odcinek trasy i to też nie wróży nic dobrego.

Króciutka narada.... i szybciutka decyzja ewakuacja.

Tylko gdzie :confused:.

Pada hasło Istebna.

Odpalamy i ruszamy.

Bierzemy po jednym kontrolnym wyjeździe i stwierdzamy,że to.....

....dobra decyzja,ludzi mało,warunki dobre.

Tak też informowała tabliczka wywieszona przez gestorów ośrodka.

Na trasie twardo ,równo,bez muld.Troszkę utrudniały jazdę trzy armatki które pracowały i sypały na trasę.Ale to trzeba zrozumieć muszą sypać póki mróz.

Wieczorną jazdę można uznać za udaną.

Bez tłoku na stoku a do krzesła na bieżąco i na szczęście brak kolejki do kasy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne.. na stronie głównej ośrodka jeszcze na czerwono napisane KARNET 3 h = 40,00 zł :eek:

moze zle pamientam ale i w ferworze walki zle zapamientalem ale wydaje mi sie ze placilem 55+10, zgodnie z cennikiem:

http://www.soszow.pl/index_cen.htm

Kolega tez próbował zagadnać pani w okienku ze jak to 55pln. Ta go ofukneła ze to przecież ona ustala cene i wpisuje w internecie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada...

NOWA OSADA...

no to ja też dodam coś od siebie :-P

miałem być na stoku o 8-9-tej... po to urlop brałem :-P

ale się nie udało wyjazd z bielska 11:15...

więc byłem przed 12-stą...

fakt parking zawalony...

i ludzi dość dużo...

1 wyjazd na narty w tym sezonie... więc 1 szok... jestem nieprzygotowany... = czemu te nogi bolą... może to przez przytycie :-P

jeżdżę słabo :-P (nigdy nie miałem instruktora :-P) ale okolo 12-stej dało się jeszcze jeździć...

w kilku miejscach wyszło już coś twardego...

a moje krawędzie... były robione na początku zeszłego sezonu...

ale jakoś dało się jeździć... ;-D

około godziny 13:30-14-stej zrobiło się na stoku luźniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada hasło Istebna.

Odpalamy i ruszamy.

Bierzemy po jednym kontrolnym wyjeździe i stwierdzamy,że to.....

....dobra decyzja,ludzi mało,warunki dobre.

Tak też informowała tabliczka wywieszona przez gestorów ośrodka.

Na trasie twardo ,równo,bez muld.Troszkę utrudniały jazdę trzy armatki które pracowały i sypały na trasę.Ale to trzeba zrozumieć muszą sypać póki mróz.

Wieczorną jazdę można uznać za udaną.

Bez tłoku na stoku a do krzesła na bieżąco i na szczęście brak kolejki do kasy.

Czy na Zagroniu jest ośla łączka dla najmłodszych oraz instruktor do wynajęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie wrocilem ze stoku w laskowej. warunki bardzo fajne, rano wrecz idealne, stok wyratrakowany; otwarta glowna trasa;

W tym tygodniu Laskową odwiedziłem dwa razy.

W poniedziałek duży mróz, słońce. Warunki bardzo dobre. Tylko rozstawione wzdłuż trasy armatki dawały po oczach. Ludzi mało.

Czwartek, warunki też bardzo dobre, chociaż w bardziej stromych miejscach trasa była wyślizgana (ostre krawędzie wskazane).

Ludzi zadziwiająco duża ilość, zwłaszcza wieczorem. Ale oczywiście bez kolejek do wyciągu czy tłoku na trasie.

Trasy na górze są naśnieżane i mają być otwarte na weekend (dobra informacja dla początkujących)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka nas pogodowy Armagedon

[...]W Sudetach spadnie dziś w nocy nawet 60 cm śniegu, w Karpatach 30 cm. Fala będzie się przesuwać na północny-wschód.[...]

http://wiadomosci.onet.pl/2107655,11,fatalna_pogoda_w_weekend_paraliz_w_europie,item.html

Ale nas może to tylko cieszyć. Za tydzień początek ferii:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...