Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

[...]W Sudetach spadnie dziś w nocy nawet 60 cm śniegu, w Karpatach 30 cm. Fala będzie się przesuwać na północny-wschód.[...]

http://wiadomosci.onet.pl/2107655,11,fatalna_pogoda_w_weekend_paraliz_w_europie,item.html

Ale nas może to tylko cieszyć. Za tydzień początek ferii:D:D:D

Szkoda,że tak nie było tydzień temu;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzyki-pracica

dziś pierwszy raz zaliczyłem górkę pracica w Rzykach-warunki od 9.00 do 13.00 bardzo dobre,stok idealnie wyratrakowany,ludzi z rana b.mało,ok 11.00 dojechalo więcej,ale ogólnie luźno na stoku.karnet 4 godziny 40zl,2 godz-25 zł,1 godz-15zl,parking za free,na dole wypożyczalnia,ale bez serwisu,fajna knajpa-z kibelkiem za free.

ok.12.00 zaczęło intensywnie sypać i warunki się lekko pogarszały ,ale spokojnie można było śmigać bez przygód...

p.s.

najbardziej boli na tym stoku widok jak wciąga cię talerzyk do góry i patrzysz na kolejkę krzeselkową ,ktora zasypana stoi bez krzesełek i nic się nie dzieje......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów atakuje jutro Istebną / Zagroń ?

Jeżeli tak to będę w czarnych spodniach, białej kurtce i czapce a narty będą TwinTipy.

Nie się odezwie to będzie raźniej.

Większość z nas będzie na Słowacji na spotkaniu forumowiczów przy okazji szkolenia GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenice Zarabie Sport

Właśnie wróciłem z 3 godzinnego wieczornego "szusowania" - no właśnie w nawiasie, ponieważ nie jest to jazda przyjemna i relaksująca, raczej ciężka i męcząca, ale jak komuś nie przeszkadza skakanie z muldki na muldkę to jak najbardziej po pracy idealne miejsce by się dotlenić i troszkę odchamić. Nogi bolą ze zmęczenia i to cieszy, jechałem z nastawieniem na rozjeżdżoną trasę i taką zastałem, przywitany na parkingu miłym "pięć złotych" kupiłem karnet i wio! do góry. Kolejek ZERO (pewnie stan trasy odstrasza większość). Na dole widoczność wyśmienita, na górze mgła - ale rzadka, czyli nie uciążliwa.

Tłoku nie było, więc można było troszkę poszarżować.

Mimo, że stacja powinna pracować do 21:30, panowie zaczęli składać krzesełka o 21:10 - troszkę żal tego jednego końcowego zjazdu.

Jako wieczorna gimnastyka, stok rewelka. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów atakuje jutro Istebną / Zagroń ?

Jeżeli tak to będę w czarnych spodniach, białej kurtce i czapce a narty będą TwinTipy.

Nie się odezwie to będzie raźniej.

jak jeszcze nie wyjechałeś i popatrzysz na forum ;-P

to wypatruj słabo jeżdżącego :-P POMARANCZOWEGO dużego (w szerz :-) ) faceta :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybór padł na Wisłę Jawornik - stok Kiczera przy Hotelu Stok. Jakoś dażę pewnym sentymentem ten stok, może dlatego, że jestem w stanie dojechać z Tychów w ciągu. Co prawda ani pogoda wczoraj wieczorem, ani dzisiaj wczesnym ranem nie napawała optymizmem (deszcz), ale jako babcia do dziecka była już zarezerwowana, zdecydowaliśmy się na wyjazd. Droga w miarę OK, zgodnie z planem o 8.00 byliśmy na miejscu.

Deszcz z nieba ciągle padał, mimo że temperatura była minimalnie na minusie. Stok ładnie wyratrakowany, troszkę zmrożony. Z każdym zjazdem śnieg stawał się coraz bardziej sypki, ale oczywiście dość ciężki. Deszcz momentami przestawał padać, w pewnym momencie myślałem nawet, że wyjdzie słoneczko. Niestety. Trochę mgły na stoku, raz niżej, raz wyżej. Oczywiście o tej porze jazda bez kolejki. Około 10.30 zaczęło przybywać ludzi, zrobiliśmy z żoną ostatnie szusy i zakończyliśmy jazdę na dzisiaj.

Wyjazd absolutnie udany, warunki na co najmniej dobry z dużym plusem. W tygodniu (może czwartek?) uderzamy na Nową Osadę. Po powrocie zdam relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna

Miałem dziś jechać do Istebnej ale ten deszcz rano mnie załamał, proszę niech ktoś napisze że nic nie straciłem:mad:

no niestety cię załamię :-P

dojazd fatalny...

dotarliśmy przez to na 9:15...

po drodze deszcze, deszcz, mgla i deszcz :-P i deszcz :-P

więc lekko podłamani przyjechaliśmy...

ja stwierdziłem że przy takiej pogodzie biorę 10 wjazdów... i tak nie przejdę...

znajomi wzięli do 13 :-P

około 12:30 się zmyliśmy... = dokupiłem jeszcze 2 wjazdy :-P

trasa przygotowana super...

deszcz trochę przestał padać...

mgła została - na na chwilę znikła...

wyjazd uważam za bardzo udany :-P

:D

tylko te mokre kanapy...

czułem się jak niemowlak... = mokra DU*A :-P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktos napisze gdzie mozna pojezdzic dobrze :)

Można było dzisiaj w dobrej kompaniji. :D

Tutaj:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=91114&posted=1#post91114

na pogodę nie patrz, było raz lepiej raz tak ale nie było gorzej

było super

Miałem dziś jechać do Istebnej ale ten deszcz rano mnie załamał, proszę niech ktoś napisze że nic nie straciłem:mad:

Straciłeś dużo.

To co napisałem powyżej.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Gruniki

Dzisiaj duża grupa forumowiczów właśnie tam jeździła. Rano warunki były dobre, po południu wciąż niezłe, ale miękko.

Czy do jutra nadal będzie dobrze? Jak odjeżdżałem stamtąd zaczynało powiewać halnym, było plusowo.

Ja bym ciął:)

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś jechać do Istebnej ale ten deszcz rano mnie załamał, proszę niech ktoś napisze że nic nie straciłem:mad:

Niestety straciłeś idealnie przygotowaną trasę.

Co prawda pierwsze szusy były trudne bo górna warstwa była po prostu oblodzona marznącym deszczykiem.

Później narciarze spowodowali, że był już to po prostu mokry i szybki śnieg.

Pogoda jaka była wiadomo ale od 9-13 warunki na stoku były idealne.

Ja nie wiem jak oni to zrobili ale po tych 4 godzinach na głównej trasie nie było ani jednego przetarcia, oblodzenia czy muldy.

Poza trasami lub między nimi wiadomo ale tam się nie naśnieża.

Niestety krzesełko jest odkryte i deszczyk znacząco przeszkadzał bo zimno było w d***

Zeszła również niestety bardzo gęsta mgła sięgająca od szczytu aż do 2/3 wys. góry i trzeba było uważać bo widoczność na 20m

Trasa Nr 2 była nieczynna z wiadomej dla mnie przyczyny

Otóż w Beskidach jest mniej śniegu niż w dolinach i szanse na dobre warunki są tylko na głównych, naśnieżanych.

(ale ludzie jeździli i nie narzekali).

Ludzi do 10:30 prawie w ogóle - zero kolejki na wyciąg.

Co 3 krzesło było zajmowane.

Później kolejka do wyciągu na 4-5min max.

I po 13-tej znów luz.

Ceny w przybliżeniu.

W 4 godziny zjechałem z 12 lub 13x bez pośpiechu specjalnego i za tą zabawę zapłaciłem 35zł (niecałe 3zł za wyjazd krzesełkiem i trasę 800m) - nawet za parking nie kasują.

Można wybrać 10 zjazdów za 40zł

Piwo - 6zł

Kawa - 6zł

woda, cola - 4zł

Jedyny minus dla organizatorów to spadające zaspy z dachu głównej gastronomii gdzie siedzi wielu ludzi.

Na raz spadł cały dach mokrego śniegu. Na oko kilkaset kg.

Kilka par nart jedynie zasypał ale z człowieka zrobiłoby z pewnością placek (a spadł od grupki ludzi siedzących o 1m dalej).

Od dzisiaj raczej tylko Zagroń dla mnie istnieje - za warunki jakie przygotowali na taką nieprzyjazną aurę.

Edytowane przez kaeres
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, ponieważ chce się jutro wybrać na gruniky na Słowację (tj. za przejściem w Korbielowie), wiecie może czy da się tam pojeździć w dobrych warunkach to znaczy czy ze śniegu nie zrobiła się już wodna chlapa?

http://www.ski-gruniky.sk/

oj kolego przeszukaj forum bo brać forumowa w tym ja dzisiaj z tamtąd wrocilismy:) i bylo o warunkach:)

wiec powtorze warunki jak na taką pogode ok da sie jeździc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj wybralem sie do Szczyrku(na miejscu pytalemsie jaki to stok powiedzieli Julian ale okazalo sie ze to byl Biay Krzyz widac gosciu nie wiedzial gdzie ejzdzi) jak wiadomo rano lało ale wstalismy wczesnie i postanowilismy jednak wyruszyc i tak lalo cala droge az do Szcxzyrku przyjechalismy do Szczyrku godz 8 30 ludzi malo deszcz powoli przestawal padac az tu nagle po godz 9 zaczelo sie zjezdzac coraz wiecej ludzi:) no i deszcz calkowicie ustal u gory stoku zerro mgly w dolnej czesci mgla wystepowala, warunki z godz na godzine coraz lepsze trzeba bylo na pcozatku ten snieg rozjezdzic pozniej( po godz 13 peikne sloneczko u gory stoku na dole zero mgly), stanie w kolejkach na orczyk max 10 min roznie. zakonczylismy jezdzic o godzinie 14 30 czas juz nas gonil nie pozwolil na dluzsza jazde i wszyscy razem jednogloscie powiedzielismy ze wypad zaliczamy do udanego :) choc z pcozatku zapowiadalo sie tylko na przejazczke samochodem do Szczyrku i spowrotem:)

pozdrawiam Radek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było dzisiaj w dobrej kompaniji. :D

Tutaj:http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=91114&posted=1#post91114

na pogodę nie patrz, było raz lepiej raz tak ale nie było gorzej

było super

Straciłeś dużo.

To co napisałem powyżej.

zebym nie pracowal wtedy... ale rzucam prace i poswiecam sie sportom niedlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mosty u jablunkova

wyjazd nie planowany ale bardzo udany co prawda tylko 2 godziny jazdy ale na okrągło, bez kolejek, stok beton na pocztku płasko jak na stole o 13 małe nierówności, ceny w miarę do przeżycia (lepiej mieć korony bo przelicznik w kasie złodziejski 60kc=10zł) gdyby jeszcz była tam kanapa to była by rewelacja :D, podróż z przygodami - krzysiu hołowczyc nas wyprowadził w pole (dosłownie) ale jakoś trafiliśmy i było warto - dobra alternatywa dla naszych stoków, działają wszystkie trzy trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...