Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzy przykazania narciarza przed sezonem?


1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..

Nowy sezon już za pasem.:)

Mam więc pytanie do forumowiczów.

Jakie według Was trzy warunki powinien spełnić każdy narciarz przed rozpoczęciem sezonu aby jazda na nartach w sezonie była przyjemna i bezpieczna?

- odpowiednia kondycja fizyczna

- przygotowanie/sprawdzenie sprzetu (w szczegolnosci sprawdzenie sily wypiecia wiazan - moze sie przytylo albo schudlo albo uroslo ;) )

w przypadku narciarstwa sportowego dodatkowo

- ustalenie celow treningowych

- przygotowanie mentalne, motywacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.mózg na swoim miejscu....

2.przygotowanie fizyczne...szeroko pojęte....

3.dużo dystansu do swoich umiejętności,co za tym idzie poszanowanie reszty narciarzy na stoku...

4.sprawny sprzęt,żeby sie nie rozleciał przy wejściu na wyciąg....straszny obciach:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie wszyscy się przygotowywują, a ja.... robota i robota. Chyba trzeba będzie brać lania od przeciwników.

Race, no co ty ?

Jakich przeciwników ?

Przecież zawody skionline to tylko taki wspólny trening :D

Za przeciwnikami to można się będzie rozejrzeć w Solden w ostatni weekend października :D :D :D

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Race, no co ty ?

Jakich przeciwników ?

Przecież zawody skionline to tylko taki wspólny trening :D

pzdr

misal

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym i wszystko na to wskazuje, że znalazłem dla nas miejsce do zimowych treningów na bramkach (GS i SL) na bardzo dobrych warunkach.

Na razie tyle :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł je :)

Byłoby super.

Oby tylko w weekendy i nie w jakimś mega zakorkowanym miejscu :)

Dla południowej Polski tak,ale innych mniej:rolleyes:Oczywiście jak najbardziej możliwość jazdy i usprawnienie techniki,ale co dla innych?-lepiej przyjąć spotkanie na stoku,jak było wcześniej i przyjazne spotkanie w formie zabawy;)-hotel"Stokrotka":rolleyes:Na treningi i kształcenie techniki -to trochę daleko dla innych;)

hotel-Szarotka-wiadomo!

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym i wszystko na to wskazuje, że znalazłem dla nas miejsce do zimowych treningów na bramkach (GS i SL) na bardzo dobrych warunkach.

Na razie tyle :D

o , i to jest właściwa motywacja:)

chyba zacznę zrywać po dwie kartki z kalendarza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- odpowiednia kondycja fizyczna

- przygotowanie/sprawdzenie sprzetu (w szczegolnosci sprawdzenie sily wypiecia wiazan - moze sie przytylo albo schudlo albo uroslo ;) )

w przypadku narciarstwa sportowego dodatkowo

- ustalenie celow treningowych

- przygotowanie mentalne, motywacja

Jarek wskazał na "motywację" a JC użył motywatora:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dyskutują tylko o zawodach skionline.:D

To jest osobny bardzo ciekawy temat jak dla mnie.:)

Zależy mi również na wypowiedzi forumowiczów,

którzy są krócej na forum niż Wy.

Jak na razie nie zauważyłem żadnej wypowiedzi żadnego

„młodego forumowicza”!

Chciałbym poznać ich zdanie i nie ukrywam, że mam w tym ukryty cel!

Zapraszam i zachęcam do dalszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja jako "młody forumowicz" wypowiem się:)

1. Dla mnie jako studenta, będącego częściowo na utrzymaniu rodziców, głównym warunkiem jest zasobny portfel. Wiadomo wiecej kasy to można sobie pozwolić na wypad w Alpy a nie rodzime stoki. Za tym w 100% idze przeyjemność i bezpieczeństwo.

2. Przygotowanie fizyczne i zdrowotne. Przede wszystkim wyleczenie starych kontuzji. Osoby które uprawiaja narciarstwo podchodzące pod wyczynowe z pewnością będą przykładać większą uwagę do przygotowania fizycznego, a to często będzie szło w parze z czynnym trybem życia.

3. Przygotowanie sprzętowe. Pod tym pojęciem nie mam na myśli tylko nart czy butów, ale także ciuchy i auto. Trzeba sprawdzić czy spodnie nie będą za ciasne:), a może jakąś nową bieliznę termoaktywną zakupić, w jakim stanie są opony, akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie zauważyłem żadnej wypowiedzi żadnego

„młodego forumowicza”!

Chciałbym poznać ich zdanie i nie ukrywam, że mam w tym ukryty cel!

Zapraszam i zachęcam do dalszej dyskusji.

OK, skoro masz cel i do tego ukryty to jestem.

Poniewaz ja to mlody forumowicz i narciarz - mierzac nie "iloscia" a "jakoscia" :) wiec

Do tej pory bylo:

1. wlasciwe przygotowanie fizyczne (kondycyjno-silowe), szczegolnie ze wczesniej na nartach nie jezdzilem, wiadomo ze przy roznych sportach jest specificzna specyfika obciazen i wykorzystania tych samych partii miesni etc.;

2. zabezpieczenie sprzetowo - ubraniowe (w tym ochronne) + bardzo wazne zaufany i sprawdzony serwis (do tej pory sam nart nie robie);

3. Podklad teoretyczny, analiza techniki, terning techniczny na sucho (jakby to glupio nie brzmialo)

Aktualnie jest:

1. bez zmian jak wyzej ale troche bardziej "specjalistycznie" + mala rehabilitacja kolan;

2. powyzszy zrealizowany i jakby na ten czas "wyparty" przez właściwe zabezpieczenie logistyczno - finansowe sezonu zimowego;

3. bez zmian

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...