Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaski w Polsce obowiązkowe!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Państwo pokrywa koszty leczenia w różnych wypadkach czy to samochodowych czy też narciarskich i im mniejsze niosą one skutki tym z punktu widzenia kosztów lepiej. .

Państwo-czyli MY:pdo tej pory nie są rozliczone koszty leczenia pacjentów po wypadkach z OC kierowców,a koszty miały być pokryte bezpośrednio z OC sprawcy:rolleyes:Ale najważniejsze-chrońmy najmłodszych-i taki cel ma ta ustawa:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mówi prawdę - Państwo to My - i to my ponosimy koszty leczenia poprzez coraz wyższe składki min na ubezpieczenia.

Jeżeli teraz dzieci nauczą się jazdy w kasku - to w przyszłości też będą w nim jeździły i przekażą to dalej swoim dzieciaom itd itp a wymierne oszczędności będą w przyszłości takze dla nas - i odnosi się to nie tylko do kasków na nartach ale także picia na stokach i jazdy pojazdami mechanicznymi po kieliszku i pływania. Chodzi o to aby zrozumieć że jest to dobre dla nas wszystkich a nie tylko "ograniczanie" swobód

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mówi prawdę - Państwo to My - i to my ponosimy koszty leczenia poprzez coraz wyższe składki min na ubezpieczenia.

Jeżeli teraz dzieci nauczą się jazdy w kasku - to w przyszłości też będą w nim jeździły i przekażą to dalej swoim dzieciaom itd itp a wymierne oszczędności będą w przyszłości takze dla nas - i odnosi się to nie tylko do kasków na nartach ale także picia na stokach i jazdy pojazdami mechanicznymi po kieliszku i pływania. Chodzi o to aby zrozumieć że jest to dobre dla nas wszystkich a nie tylko "ograniczanie" swobód

a może nieco konkretów - oprócz demagogii?

np. jakie to oszczedności?

Przez swieta było coś 400 wypadków (Gdzies za plecami usłyszałem w telewizorni). CZyli zakaz poruszania sie przez świeta? Bo i po co? Oszczedności byłyby całkiem namacalne. w dodatku o kilka rzedów wielkości wieksze niż wynikajace z okaskowania :D:D:D

Tak Ty Brawo ale jest wystarczająca grupa rodziców którzy tak nie myślą lub nie zdają sobie sprawy że kask jest przydatny i może uratować ich dzieciom życie

i wielki i mądry Ustawodawca musi pochylić sie nad nami maluczkimi i uszczesliwić ....

Państwo jest od regulacji tam, gdzie ich brak powoduje zagrożenie dla innych.... a nie wszedzie, gdzie jest to medialne....

Pozdrawiam poświątecznie

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nieco konkretów - oprócz demagogii?

np. jakie to oszczedności?

Przez swieta było coś 400 wypadków (Gdzies za plecami usłyszałem w telewizorni). CZyli zakaz poruszania sie przez świeta? Bo i po co? Oszczedności byłyby całkiem namacalne. w dodatku o kilka rzedów wielkości wieksze niż wynikajace z okaskowania :D:D:D

Pozdrawiam poświątecznie

W zeszłym roku było conajmniej kilka wypadków narciarskich dzieci ze skutkiem smiertelnym. Gdyby te dzieci miały kaski to może by przeżyły. Nawet gdyby jedno z nich dzieki temu by przeżyło to i tak warto choćby dlatego taki obowiązek wprowadzić. Jeśli twoja idea dośc dziwnie pojętej wolności przesłania Ci tak oczywista korzyść to nie widzę sensu toczenia tej dyskusji. Jeszcze gdyby chodziło o wszystkich narciarzy to rozumiałbym twoje wątpliwości ale w tym wypadku to nie rozumiem. Każda ingerencja państwa w naszą szerokopojętą wolność może być frustrująca ale zawsze mozna "zakupić kurtkę z wężowej skóry" i manifestować swoją pogardę dla takich decyzji, bez względu, czy są słuszne czy też nie.

Jeśli zaś idzie o demagogię to właśnie w twojej wypowiedzi można ją dostrzec bez wysiłku. Rozumiem o co Ci chodzi ale akurat podpinanie tego przepisu pod ograniczanie naszych wolności do mnie nie przemawia.

Edytowane przez mihumor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było conajmniej kilka wypadków narciarskich dzieci ze skutkiem smiertelnym. Gdyby te dzieci miały kaski to może by przeżyły. Nawet gdyby jedno z nich dzieki temu by przeżyło to i tak warto choćby dlatego taki obowiązek wprowadzić. Jeśli twoja idea dośc dziwnie pojętej wolności przesłania Ci tak oczywista korzyść to nie widzę sensu toczenia tej dyskusji. Jeszcze gdyby chodziło o wszystkich narciarzy to rozumiałbym twoje wątpliwości ale w tym wypadku to nie rozumiem. Każda ingerencja państwa w naszą szerokopojętą wolność może być frustrująca ale zawsze mozna "zakupić kurtkę z wężowej skóry" i manifestować swoją pogardę dla takich decyzji, bez względu, czy są słuszne czy też nie.

Jeśli zaś idzie o demagogię to właśnie w twojej wypowiedzi można ją dostrzec bez wysiłku. Rozumiem o co Ci chodzi ale akurat podpinanie tego przepisu pod ograniczanie naszych wolności do mnie nie przemawia.

I ja sądze, że róznimy sie zbyt daleko w dziedzinie możliwej ingerencji państwa w prywatne życie obywateli. Może to tylko niedobre wspomnienia? Nieważne.

Temat i tak bedzie nieaktualny za 2-3 lata bez ingerencji naszych (p)osłów.

http://tinyurl.com/yhpbtk3

(W marilewie o tej porze roku połowa narciarzy to Polacy).

Pozdrawiam miło i powtarzam , że nie mam nic przeciw kaskom.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na budowie każdy dba o swoje bezpieczeństwo....

no tak bo są świadomi zagrożeń na stoku jest troche inaczej każdy mysli ze ma głowe z betonu a ciało jak z gumy. A mowienie ze państwo nakazuje uzywanie kasków... bo po to jest to państwo zeby dbać o swoich obywateli i nie jest to narzucanie tylko troska, dla nas każdy nakaz to jak by ktoś zabierał kawałek swobód nie wiem moze to strach z komuny ze same nakazy i zero praw? nie wiem bo nie doświadczylem zycia w tamtych czasach. Wiem jedno takie kreowanie wymogów nakazów jest potrzebne by dbać o zdrowie swoich obywateli- dla mnie jest oczywiste ze wszędzie dba się o obywatela a pasy w samochodzie? tez wymóg a sami wiemy jak z tym jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo na budowie każdy dba o swoje bezpieczeństwo....

:D:D

To żart prawda?

Na budowie nakazało państwo, zobowiązując kierownika budowy (ew. kierownika zakładu) i podległy mu dozór do ekzekwowania nakazu, pod groźbą sporych sankcji. (Np. mandat do 5000 zł, w razie wypadku również odpowiedzialność karna). Jak to jest skuteczne widać w raportach Państw. Inspekcji Pracy z wypadków w budownictwie. Wstawiłbym ironiczny usmieszek gdyby to (raporty) nie było tak tragiczne....

Jak pisałem, problem kasków na nartach niedługo - za kilka lat -rozwiąże się samoistnie. Bez nakazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z kaskami jak z pasami

Oczywiście, że kask chroni. Moi synowie od lat w nich jeżdzili. Ale dziś uważam, że gdyby ich nie używali, a przynajmniej ten, który miał wypadek to miałby większą szansę przeżyć. To tak jak z pasami w płonacym samochodzie. Sam jestem za używaniem kasków, ale osoby dorosłe nie powinny być do tego przymuszane. Dzieci z pewnością tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę szukanie dokumentów z datą urodzenia, żeby się wylegitymować wiekiem przed osobą obsługującą wyciąg.

To wymyśl inny sposób to Nobla dostaniesz:)

I żadne bramki wysokości też nie pomogą mój 13 letni plankton ma ponad 170cm

i jak jest w kasku i goglach to mówią do niej proszę pani:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widać,że bardziej doświadczony to zrozumiał;):Phttp://fakty.interia.pl/galerie/swiat/putin-i-miedwiediew-razem-na-stoku/zdjecie/duze,1181801,3,268

A swoją drogą -to szkoda,że nasz Premier nie pojechał na narty z Prezydentem;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę szukanie dokumentów z datą urodzenia, żeby się wylegitymować wiekiem przed osobą obsługującą wyciąg.

zacznijmy od tego ze nie mozesz sie przed nimi wylegitymowac tzn mozesz ale oni nie mają prawa tego żądać i sprawdzać:)

służby takie jak policja straż miejska etc mogą Cię wylegitymowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego ze nie mozesz sie przed nimi wylegitymowac tzn mozesz ale oni nie mają prawa tego żądać i sprawdzać:)

służby takie jak policja straż miejska etc mogą Cię wylegitymowac:)

Mogą w tym przypadku,tak samo jak pani w kasie sprawdzić legitymację czy datę urodzenia w paszporcie przy kupnie skipassu ulgowego;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
skoro ustawa medialnie obowiązuje od dzisiaj, a w rzeczywistości od wczoraj to w sumie warto przeczytać.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20092261809

taaaaa........ juz widze tych małoletnich biegaczy narciarskich w kaskach... :eek:

Ktoś spiewał nieśmietelne słowa:

"Co by tu jeszcze spieprzyć, Panowi... ?"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...