Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kaski w Polsce obowiązkowe!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

taaaaa........ juz widze tych małoletnich biegaczy narciarskich w kaskach... :eek:

Z ustawy wynika jasno:

- Art. 53d. 1. Uprawianie rekreacji zimowej w formie narciarstwa lub snowboardu odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

2. Osoba uprawiająca narciarstwo lub snowboard, do ukończenia 15 roku

życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.”

Obojętne gdzie dzieciak będzie jeździł na biegówkach musi mieć kask. Nie ma tu żadnej innej możliwej interpretacji.

Znowu te barany sejmowe wypuściły bubla ustawowego. :mad::mad::mad:

Szlag człowieka może trafić w tym kraju. :mad::mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypadek dzieciaka w Austrii

Wątek o wypadku w Szczyrku zmobilizował mnie do opisania Wam sytuacji jaka miała miejsce wczoraj na stoku.

Zjeżdżając po czerwonej trasie zrobiłem sobie krótki postój w miejscu, w którym w las odchodziła wąska nartostrada dla słabiej jeżdżących. W pewnym momencie na nartostradę zaczęła wjeżdżać szkółka austriacka składająca się z dzieciaków w wieku ok 10-12 lat. Oczywiście jechali - kto szybciej!

Dwóch ostatnich walczyło do końca, czyli do momentu kiedy jeden z nich widząc, że nie zmieści się na wąskiej nartostradzie zaczął gwałtownie hamować.

I co dalej ...

Chłopaka obróciło i z całym impetem wyleciał w las. Zatrzymał się uderzając tyłem o drzewo. Stałem ok. 10 m od tego miejsca, więc odpiąłem narty i ruszyłem w stronę nieruchomego chłopca. W głowie miałem już czarny scenariusz. Zanim doszedłem widziałem, że chłopak zaczął się ruszać. Znaczy żyje!

Na całe szczęście nic mu się nie stało oprócz ogólnych potłuczeń.

Dlaczego nic, skoro wyglądało to przerażająco? Bo chłopak miał kask i ochraniacz na plecach i... wiele, wiele szczęścia, bo uderzył w drzewo plecami i trafił w "czysty" pień! Gdyby uderzył po innym kątem nabiłby się na 15 cm kikut po ściętej gałęzi!

I jeszcze jedno. Zwróciłem uwagę, że w Austrii 90% narciarzy jeździ w kaskach!

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...