Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Raport narciarski (video) Szczyrk 25.12.2009


JC

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszy dzień Świąt w Szczyrku temperatura wynosiła + 12 C, podał deszcz i wiał silny wiatr. Po śniegu, którego całkiem sporo było tutaj jeszcze tydzień temu - nie ma śladu. W narciarskiej stolicy Podbeskidzia na nartach można pojeździć tylko na stoku Golgota, na którym zalega 20 - 30 cm mokrego śniegu.

Z powodu silnego wiatru nieczynna dziś była druga sekcja kolei krzesełkowej na Skrzyczne, w związku z czym nie można było skorzystać z części dobrze przygotowanej trasy FIS na odcinku Skrzyczne - Jaworzyna. Na szczęście prognozy na najbliższe dni są bardziej optymistyczne - ma się znacznie ochłodzić, a w górach spodziewane są opady śniegu.

qAJEPetp9Uw

Edytowane przez JC
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zrobiony filmik, który pokazał niemal wszystkie aspekty nartowania w tej chwili w ośrodku. Był parking, warunki narciarskie, dojazd na wyciągu z zaangażowaną obsługą. Wypowiedź szybka, konkretna i zwarta. Nie zauważyłem objawów tremy:) u Jacka.

Brakowało mi tylko krótkiej wypowiedzi któregoś z narciarzy tam jeźdżących.

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy umieścić poniższy wpis w wątku z kawałami, czy tutaj ...

Zadzwoniłem dzisiaj do ośrodka COS Skrzyczne w Szczyrku, aby dowiedzieć się jakie są aktualne warunki narciarskie ponieważ na stronie COSu informacje są z 26 grudnia :eek:

Miła Pani w kasie odpowiedziała, że krzesło działa. Na pytanie jakie warunki są na trasach usłyszałem - Panie nie wiem, nie byłam tam, ale chyba jako takie :eek:

Zupełnie przegiąłem pytając Panią o grubość pokrywy śnieżnej na trasie FIS :(

A ludziska jak te jelenie - wsiadają w auta, zabierają sprzęt, PIENIĄDZE, które chcą wydać i jadą ... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z video raportami narciarskimi - bomba:)

prezenter też OK:D , tak trzymać

a co do uwag : to może jakieś opinie na gorąco narciarzy ze stoku , a może i rozmowa z kimś z obsługi:D;)

no ale właśnie - jak pod względem prawnym wygląda umieszczanie w mediach wypowiedzi takich "przypadkowych" rozmówców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te raporty to wyśmienity pomysł, myślę że największe powodzenie będą miały zawsze wtedy gdy śniegu w górach będzie mało lub na trasach mniej popularnych, w momencie gdy śniegu dużo to ciekawość zawsze dotyczy ilości osób na stoku więc dobrą informacją w takim raporcie byłby np czas oczekiwania w kolejce na wyciąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy umieścić poniższy wpis w wątku z kawałami, czy tutaj ...

Zadzwoniłem dzisiaj do ośrodka COS Skrzyczne w Szczyrku, aby dowiedzieć się jakie są aktualne warunki narciarskie ponieważ na stronie COSu informacje są z 26 grudnia

Miła Pani w kasie odpowiedziała, że krzesło działa. Na pytanie jakie warunki są na trasach usłyszałem - Panie nie wiem, nie byłam tam, ale chyba jako takie :eek:

Zupełnie przegiąłem pytając Panią o grubość pokrywy śnieżnej na trasie FIS :(

Żeby czerpać przyjemność z szusowania(o ile to możliwe) na Skrzycznem,trzeba się wykazać wyjątkową cierpliwością i wyrozumiałością,coś jakbyśmy rozmawiali z babcią... :P Zwłaszcza kiedy mamy środek sezonu,należy pamiętać o paru szczegółach,żeby nie utknąć w kolejkach lub korkach,albo żeby nie przepłacić nadmiernie za parking... :eek:

Obsługa - ta się chyba nie zmieniła od początku istnienia tegoż ośrodka narciarskiego.Przypuszczam,że te panie pracują tam dobre 30 lat,od czasów kiedy nie było żadnego ratraka i nikt w ośrodku nie posiadał "metra",a już na pewno nie wpadł na ten pomysł,żeby zrobić pomiar pokrywy... Panie tam zatrudnione są ogólnie miłe,ale potrzebnych informacji od nich nie uzyskasz,do tego wymagają "głaskania" jak ekspedientki w "Społem" za PRL! :eek: Jedyna informacja o warunkach jest na stronce COS w formie:"warunki trudne" itp... Aktualizacja?Jak pan Zdzisek się przejedzie,to bydzie... Żeby nie jechać tam na darmo,trzeba mieć jeszcze trochę wyczucia/doświadczenia...

Parking to niewątpliwie trudny temat.Jest jeden duży po drugiej stronie ulicy,ale cenowo podobnie jak pod Kasprowym! :eek: Dobrze jest być dużo wcześniej,przy odrobinie szczęścia zaparkujemy na chodniku za darmo,jeśli nie to warto wjechać pod sąsiadujący z COS pensjonat,przynajmniej cena jest jedna:10 zł.

Karnety najlepiej kupić... dzień wcześniej,bądź mieć z dnia wcześniejszego choć jeden wyjazd.Stanie w kolejce na dole może trwać nawet ponad godzinę!Później drugie tyle na wyjazd na górę pierwszym odcinkiem! :eek: Jeśli mamy ten jeden wyjazd i będziemy tak ze 20 min przed otwarciem(przed 8.00),wyjedziemy bez czekania,a resztę punktów dokupimy na górze bez kolejki.

Ceny karnetów to kosmos i nie ma żadnych opcji/upustów,jak np.:"kupujemy 10 wyjazdów więc dają nam 5% zniżki".Jeden wyjazd 6 zł,jest jeszcze karnet dzienny za 90 zł(90zł=15 wyjazdów),ale nie ma sensu,bo nikłe mamy szanse wyjechać więcej niż 15 razy,nie mówiąc o tylu zjazdach FIS-em... Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za niewykorzystane punkty!

Kiedy już znajdziemy się na Skrzycznem,najlepiej jeździć FIS-em i do góry na orczyku - tylko tam nie będziemy stali w kolejce do wyciągu pół godziny,poza tym ten orczyk jest szybszy od krzesełka.Tylko ta tras jest też przyzwoicie szeroka i zabezpieczona.

Przygotowanie tras?FIS jeszcze zdarza się przyzwoicie przygotowany,resztę chyba lepiej przemilczeć... Nawet nie potrafią wykorzystać pełnej szerokości trasy!Max szerokość ubijania:ratrak x3 na szerokość...

A ludziska jak te jelenie - wsiadają w auta, zabierają sprzęt, PIENIĄDZE, które chcą wydać i jadą ... :eek:

Prawda,że trudno w to uwierzyć?Zwłaszcza w ilość tych jeleni! :confused:

Może to jest tak,jak powiedział mój kolega:

-"FIS to jest moja górka,najlepsza w okolicy,tam się da najlepiej pojeździć.Wolę już zapłacić więcej i pojeździć na tym orczyku,niż jeździć tam,gdzie nie ma nachylenia,bo to ch... nie jazda..."

Chyba czasem decydują "przyzwyczajenia". :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...