Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Awaria wyciągu na Palenicę w Ustroniu


obal

Rekomendowane odpowiedzi

Awaria wyciągu na Palenicę; uwięzionych jest około 30 osób

Około 30 narciarzy jest uwięzionych ponad 9 metrów nad ziemią z powodu awarii wyciągu Jaszowiec - informuje RMF FM.

Na miejscu pracują już cztery zastępy straży pożarnej - podaje TVN24.

Prawdopodobnie zasilanie wyciągu zostało odcięte, bo na linie energetyczne przewróciły się drzewa.

Trwa akcja ratunkowa, która potrwa jeszcze około godziny - informuje Jerzy Siodłak, szef beskidzkich goprowców, w TVN24.

Wyciąg stanął po godz. 17. Na miejsce natychmiast pojechały dwa plutony strażaków ratownictwa wysokościowego z Jastrzębia Zdroju i Radzionkowa. - Prawdopodobnie wyciąg stanął, gdyż konar drzewa zerwał linię zasilającą wyciąg w energię. Czekamy teraz na agregat, by uruchomić wyciąg - dodał rzecznik śląskich strażaków.

za onet.pl

Czy to jakaś plaga, czy może bezmyślność, zaniedbania gestorów stoku, energrtyki?

Mam nadzieje, że początkowe jak i obecne oznaki tej zimy dadzą wiele do myślenia odpowiednim służbom!:mad: Każdy w kraju zdążył się przekonać, że jak przychodzi zmiana pogody to z bardzo silnymi oznakami, więc najwyższy czas zacząć działać. Taki mój skromny apel, bo kżdego może zastać taka sytuacja w najmniej spodziewanym momencie... w domu, w pracy, na wakacjach... .

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oznaki tej zimy dadzą wiele do myślenia odpowiednim służbom!:... .

Wbij się w przepisy - kiedy energetyka może wjechać na prywatną własność, w jakiej odległości od lini może wycinać i na jaką wysokość, dodaj działania tych, którzy chcą tylko "zielonej energii" tylko nie za swoje pieniądze + nie można wycinać, bo na tym drzewku ptaszek...Sprawa ma wiele aspektów - systemowych, szczegółowych, biznesowych, politycznych na najwyzszym i najniższym szczeblu.

Nic się nie zmieni, na wyciągu trza mieć piersiówkę i tabliczkę czekolady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę spóźniłem się z tą informacją i w czasie pisania ubiegł mnie kolega aries7 http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=92228&postcount=1.

W takim wypadku proszę moderatorów o sunięcie mojego wątku i przeniesienie pozostałych postów do pierwszego tematu w celu nie zaśmiecania forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

za onet.pl

Czy to jakaś plaga, czy może bezmyślność, zaniedbania gestorów stoku, energrtyki?

Mam nadzieje, że początkowe jak i obecne oznaki tej zimy dadzą wiele do myślenia odpowiednim służbom!:mad: Każdy w kraju zdążył się przekonać, że jak przychodzi zmiana pogody to z bardzo silnymi oznakami, więc najwyższy czas zacząć działać. Taki mój skromny apel, bo kżdego może zastać taka sytuacja w najmniej spodziewanym momencie... w domu, w pracy, na wakacjach... .

Gdzie Szczawnica-Palenica,gdzie Jastrzębie Zdrój????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę spóźniłem się z tą informacją i w czasie pisania ubiegł mnie kolega aries7 http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=92228&postcount=1.

W takim wypadku proszę moderatorów o sunięcie mojego wątku i przeniesienie pozostałych postów do pierwszego tematu w celu nie zaśmiecania forum.

skoro tutaj rozwinęła się dyskusja to żeby nie robić wielkiego zamieszania to chyba lepiej usunąć wątek rozpoczęty przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pamiętam jeszcze czasy kiedy Palenica w Ustroniu Jaszowcu była jednym z lepiej prosperujących wyciągów w tej części Beskidu Śląskiego. Był tam wyciąg orczykowy, miła obsługa, zawsze świetnie przygotowany stok. Ogólnie ta dzielnica ustronia tętniła życiem.

Jednak zbyt częsta zmiana właściciela nie mogła wyjść na dobre. Z początkiem XXI w powstała tu obecnie funkcjonująca kolej krzesełkowa. No i po raz kolejny nowsze, nie okazało się lepsze. Zmieniła się obsługa, była ona wręcz wulgarna dla klientów, krzesełka pełne śniegu, kamienie na trasie, często w ogóle trasa była nieprzejechana ratrakiem.

Ostatni raz tam byłem kiedy połowa trasy była przygotowana, a na drugiej połowie zalegałą pół metrowa warstwa ciężkiego, mokrego śniegu. I nie była to bynajmniej atrakcja przygotowana dla ski alpinistów.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście rónież przytrafiła się dosyć długa podróż krzesełkiem, ok 1h, na otwarcie kolejki w Laskowej. Podobo też mieli problemy na lini energetycznej ale na szczęście stacja posiada zasilanie awaryjne, i tak powolutku metr po metrze posuwalismy się w górę.

A swoją drogą, to każdy zawiera umowę o dostawę elektryczności, nie wiem jakie są warunki, ale czy nie powinno należeć się odbiorcy odszkodowanie za braki w dostawie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktoś aktualne warunki na palenicy w ustroniu? głównie warunki sniegowe + jakie jest utrzymanie stoku (czy jest lód, kamienie, muldy popołudniu) chce sie jutro na wieczorne wybrać tylko nie wiem czy są tam warunki?

ewentualnie prosze o info jak wygląda sytuacja na soszowie wiecorem ratrakuja o 16 czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenica

Byłem tam w sobotę rano na 8.00. Ludzi niewielu, mróz -20C. Trasa twarda, dobrze wyratrakowana, pod cienką warstwą sztucznego śniegu środkiem trasy pod spodem lód. Trzeba uważać. Najlepiej jeździć lewą stroną choć miejscami można napotkać niewielkie ilości minerałów. Niestety musiałem się szybko zbierać bo dzieci wymarzły na wyciągu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...