skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Atomic 16/17 Vantage X - ekstra lekkie, ekstra dynamiczne

2016.12.13
Atomic 16/17 narty Vantage X - ekstra lekkie, ekstra dynamiczne
Kliknij, aby powiększyć.
Atomic 16/17 narty Vantage X - ekstra lekkie, ekstra dynamiczne
Dobra wiadomość dla osób poszukujących fajnych nart z grupy all mountain. Pamiętacie zeszłoroczny, mocno zmodyfikowany model Vantage? Nawiasem mówiąc, na przestrzeni ostatnich lat narty te zgarnęły całkiem pokaźną ilość nagród. Popularność wspomnianego modelu sprawiła, że w tym roku Atomic wypuścił kolejną, bardziej przystosowaną do jazdy na trasach wersję Vantage - Vantage X. Nowe narty są ok. 20 proc. lżejsze od swoich poprzedników i niezwykle wytrzymałe - idealne dla osób, które na stoku planują spędzić w sezonie naprawdę sporo czasu. Fantastyczna kontynuacja serii Nomad i Affinity.
A oto krótka historia, jak powstały Vantage X: austriacki producent postanowił skorzystać z doświadczenia konstruktorów zaangażowanych w projektowanie nart z dwóch różnych grup: touring i racing. Efektem ich współpracy była właśnie zeszłoroczna, ciesząca się tak ogromną popularnością seria Vantage. W tym roku narty mają nieco bardziej sportowy charakter, nowoczesną, oryginalną szatę graficzną i nieco cieńszą talię. Podsumowując, udało się stworzyć nowoczesne, bardzo lekkie, lecz wytrzymałe deski.

Najwyższy model - Vantage X83 CTi


Vantage X 83 CTi to najwyższy i najbardziej zaawansowany technologicznie model w tegorocznej serii, przeznaczony zarówno do jazdy na, jak i poza trasami. W jego konstrukcji Atomic zastosował najnowszą technologię Carbon Tank Mesh - warstwę super twardej siatki wykonanej w włókna węglowego, która zastąpiła włókno szklane, nadając nartom sztywności poprzecznej i wytrzymałości przy jednoczesnej redukcji wagi. Kolejnym rozwiązaniem jest Exo Profile - trójwymiarowy profil o lekko skośnych i wzmocnionych bokach, który sprawia, że narty są lżejsze i sztywniejsze (łatwiej jeżdżą uślizgiem). Boki nart, na całym obwodzie posiadają Fire Wall, czyli ściany boczne zapewniające doskonały przekaz sił i pewne trzymanie krawędzi na twardym śniegu. Za dynamikę w znacznym stopniu odpowiada solidny, drewniany rdzeń - Power Woodcore oraz Ti Backbone 2.0.,(bardzo lekkie tytanowe wstawki biegnące na całej długości nart; lepsza stabilność i płynność jazdy). Dodatkowo, profil All Mointain Rocker gwarantuje idealną inicjację skrętów i lekkość jazdy w każdych warunkach, również w głębszym śniegu. Warto również zwrócić uwagę, na bardzo wytrzymałą i odporną na zarysowania górną warstwę, dzięki której narty na długo zachowają nowy wygląd.


Specjalne narty dla specjalnych potrzeb, czyli narty dla pań


W tegorocznej kolekcji znajdziemy cztery damskie modele Vantage X. Wyróżniają je takie cechy jak: charakterystyczny profil V-shape, nieco uniesiona pięta (Heel Lift) i bardzo lekki, drewniany rdzeń rdzeń (Light Woodcore). W efekcie narty są bardzo lekkie i łatwe w prowadzeniu, co w przypadku nart dla pań jest najbardziej istotne. Niemniej jednak, proszę nie sądzić, że wspomniane deski pozbawione są zupełnie najnowszych technologii. Wręcz przeciwnie. Za wysoką jakość jazdy odpowiadają m.in. Carbon Tank Mesh (konstrukcja polegająca na zastosowaniu na całej powierzchni nart specjalnej siatki, która wzmacnia konstrukcję, a jednocześnie obniża wagę), Exo Profile i Firewall (ściany boczne, które redukują drgania i gwarantują niezawodne trzymanie krawędzi). Tak więc, w damskich nartach udało się połączyć cechy łatwych i przyjemnych w prowadzeniu nart z wysoką jakością jazdy.


Różne szerokości talii


W kolekcji Vantage X, zarówno w modelach uniseks, jak i damskich, austriacki producent zastosował różne szerokości talii i różne konstrukcje: model Vantage X 83 CTi ma najszerszą talię i jest następcą modelu Nomad Crimson Ti; Vantage 80 CTi zastąpił natomiast prawdziwy bestseller - narty Nomad Blackeye Ti. Zamiast Affinity Storm możemy zaopatrzyć się również w Vantage X 80. W zależności od modelu, w nartach znajdziemy różne technologie - w niektórych są, a w niektórych nie ma tytanowych wstawek, co sprawia, że deski są nieco mniej dynamiczne, za to łatwiej i płynniej się prowadzą.

Buty narciarskie Atomic - kolekcja 16/17
Narty Atomic - kolekcja 16/17

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #atomic #vintage #all mountain

Powrót

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Alagna Experience Resort Alagna Experience Resort

Alagna Valsesia
Piemont, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.