skionline.pl sprzęt testy narty 23/24
Testy sprzętu - narty
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 23/24
Atomic
- Cloud C 12 REVOSHOCK C
- Cloud C9 Revoshock Light
- G9 REVOSHOCK S
- Redster Q 9.8 REVOSHOCK
- Redster Q6
- Redster X9 S Revoshock
Blizzard
- Brahma 82
- FIREBIRD HRC
- FIREBIRD Ti
- FIREBIRD WRC
- PHOENIX R13 CA
- Phoenix R14 Pro
Dynastar
- E LITE 7
- E LITE 9 KONECT
- M-CROSS 82 OPEN
- SPEED 4x4 763 Ti
- SPEED CRS MASTER GS
- SPEED CRS MASTER GS R22
Elan
- ACE GSX Master
- ACE SCX Plate
- PRIMETIME 33 Fusion X
- PRIMETIME No. 5 Fusion X
- PRIMETIME No.3 Power Shift
- WINGMAN 82 CTi FUSION X
Fischer
- RC ONE 86 GT
- RC One Lite 68
- RC4 Worldcup RC PRO
- RC4 Worldcup SC WS
- The CURV
- The CURV Ti
Nordica
- BELLE 72 CA
- BELLE SL DC FDT
- DOBERMANN GSR DC FDT
- DOBERMANN Multigara DC FDT
- SPITFIRE DC 80 Pro FDT
- Spitfire TI FDT
Rossignol
- EXPERIENCE 82 TI
- Forza 60 V Ti
- HERO ELITE LT TI
- HERO MASTER LT
- NOVA 14 TI
- NOVA 8 CA
Salomon
- S/MAX 10
- S/MAX N°10
- S/MAX N12
- S/RACE GS 12
- S/RACE GS Pro
- Stance 84
Stöckli
- Laser GS
- Laser MX
- Laser SX
- Montero AX
Völkl
- Deacon 72
- Deacon 84
- Deacon XTD
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger GS
Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: