skionline.pl sprzęt testy narty 21/22
Testy sprzętu - narty
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 21/22
Atomic
- Cloud 9
- Cloud C12 SERVO
- Redster G9 Revo
- Redster X5
- Redster X9 S REVO
- Vantage 82 TI
Blizzard
- Brahma 82
- Firebird TI
- Firebird WRC
- Phoenix R 14 Pro
- Phoenix S R13 Ti
- Thunderbird R 15
Dynastar
- E Lite 5
- E Lite 9
- Speed 4x4 763
- Speed 563
- Speed 763
- Speed Course Master GS
Elan
- ACE GSX Fusion X
- Ace SCX Fusion X
- ACE Speed Magic
- Amphibio 16 Ti
- Insomnia 16
- Wingman 82 CTi
Fischer
- RC ONE 82 GT
- RC4 Worldcup RC Pro
- The Curv
- The CURV DTI
- The CURV DTI WS
- The Curv DTX WS
Nordica
- Belle DC 72
- Belle SL
- Dobermann GSR RB
- Dobermann Spitfire 70 Pro
- Spitfire 70 Ti
Rossignol
- Experience 82 Ti
- Hero Elite LT Ti
- Nova 10 Ti
- Nova 14 Ti
- React 10 TI
- React 8 Basalt
Salomon
- S/Force 80 Ti Pro
- S/Max 8
- S/Max W 8
- S/Max W Blast
- S/Race Pro
- S/Race Rush GS
Stöckli
- Laser AR
- Laser GS
- Laser MX
- Laser SX
Völkl
- Deacon 74
- Deacon 84
- Deacon XTD
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger GS Master
Testy 21/22
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: