skionline.pl sprzęt testy narty 18/19
Testy sprzętu - narty
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 18/19
Atomic
- Cloud 12
- Cloud 9
- Redster G9
- Redster X5
- Redster X9
- Vantage X 83 CTI
Blizzard
- Alight 7.2
- Alight Pro
- Firebird TI
- Firebird WRC
- Quattro RS
- Quattro RX
Dynastar
- Intense 10
- Legend X84
- Speed Zone 10 Ti
- Speed Zone 12 Ti
- Speed Zone Elite SL
Elan
- Amphibio 14 TI Fusion
- Amphibio 16 Ti2 Fusion
- Amphibio 84 XTI Fusion
- GSX Fusion
- Insomnia
- Inspire
Fischer
- My Curv
- My Turn 68
- Pro MT 86 Ti
- Progressor F18
- RC4 The Curv DTX
- RC4 Worldcup RC
K2
- Charger
- iKonic 80 Ti
- LUV Machine 72 Ti
- Secret LUV
- Speed Charger
Nordica
- Dobermann GSR RB FDT
- Dobermann Spitfire RB FDT
- Dobermann Spitfire TI FDT
- GT Speedmachine 80 FDT
- Sentra S4 FDT
- Sentra SL 7 FDT
Rossignol
- Experience HD 84 AI
- Famous 6
- Hero Elite LT TI
- Hero Elite Multiturn Carbon
- Hero Master
Salomon
- S/Max 8
- S/Max W 6
- S/Max W Blast
- S/Race Pro
- S/Race Rush GS
- XDR 80 Ti
Stoeckli
- Laser GS
Voelkl
- Deacon 74
- Flair 76 Elite
- Flair SC Carbon
- Racetiger GS
- RTM 79
- RTM 84
Testy 18/19
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: