skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę

2017.02.17
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Kliknij, aby powiększyć.
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Narty wycinające precyzyjne skręty, stabilne i szybkie. Czy to możliwe? Tak, pod warunkiem, że zarówno konstrukcja, materiały jak i technologie dopracowane zostaną do perfekcji. Jak zapewnia austriacki producent, obejmująca aż dziesięć różnych modeli kolekcja Quattro, to prawdziwy majstersztyk. Poszczególne modele zostały zaprojektowane tak, by sprostać wymaganiom i preferencjom narciarzy o różnym stopniu zaawansowania.
Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, profilem rockera, konstrukcją i technologią Suspension (system odpowiedzialny za tłumienie drgań, trzymanie krawędzi, stabilność i dynamikę nart).

Najnowsza kolekcja Quattro została zaprojektowana według konceptu opartego na czterech kluczowych elementach cechujących dobry sprzęt: poczuciu kontroli, stabilności, zwinności i precyzji. We wszystkich dziesięciu modelach, na całej długości nart, znajdziemy drewniany rdzeń oraz ściany boczne wykonane w technologii Sandwitch Sidewall IQ - to rozwiązania, które zdecydowanie poprawiają stabilność jazdy. W konstrukcji poszczególnych modeli Blizzard zastosował płyty wykonane z różnych materiałów - titanalu lub włókna węglowego. Co więcej, każda para z serii ma również nieco inny kształt.

Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę
Blizzard Quattro 17/18 - strzał w dziesiątkę

O tym jak zwinnie i precyzyjnie narta kręci, determinują takie parametry jak szerokość talii, długość i sposób taliowania. Każdy z modeli Quattro dostępny jest w dwóch wersjach różniących się szerokością talii, tak więc narciarze wybierać mogą między nartami, które na twardym stoku błyskawicznie zmieniają krawędź, a charakterem przypominają modele race’owe, a takimi, które będę łatwiejsze w prowadzeniu i mniej agresywne. Kolejnym czynnikiem wpływającym na skrętność nart jest rocker. Im krótszy rocker, tym bardziej dynamiczne narty. Modele z dłuższym rockerem chętniej wybaczają błędy i łatwiej inicjują skręt. W kolekcji Blizzard Quattro znajdują się modele z trzema różnymi profilami - od konstrukcji full camber, po 2- i 4-milimetrowy rocker - tak więc każdy narciarz może dopasować takie narty, które dokładnie odpowiadają jego umiejętnościom i stylowi jazdy.


Chcąc zapewnić niezawodne trzymanie krawędzi, austriacki producent wyposażył wszystkie modele w technologię Suspension oraz technologię IQ. Wspomniane systemy łączące nartę z płytą wiązania wpływają na doskonały przekaz energii i równomierny rozkład siły nacisku na całej długości krawędzi.

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #blizzard #quattro #ispo #nowości sprzętowe #ispo

Powrót

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Hotel Alex Hotel Alex

Zermatt
Wallis, Szwajcaria

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.