skionline.pl sprzęt narty 05/06 Fischer wyślij link znajomemu dodaj komentarz
poprzedninarty Fischer 05/06 - lista modelinastępny

Fischer RX 6 FTI

OcenaOcenaOcenaOcenaOcenaOcena Oceń
narty Fischer RX 6 FTI
Stworzone, by cieszyć. Idealne narty do swobodnej carvingowej jazdy - łatwo wchodzą w skręt i są wyjątkowo stabilne. Z PowerCore Plus, Frequency Tuning Inside i nową szatą graficzną B-Magic. Najlepiej uzbroić je w wiązania Railflex2 Performance i założyć buty MX7. I jeździć.
Początkujący
Ekspert
Na trasy
Poza trasy

Parametry techniczneTechnologie
Długość: 175/170/165/160/150/140
Promień: 13m /160
Taliowanie: 111-67-96
Air Carbon, Power Core, Frequency Tuning (FT), World Cup Tuning
porównaj zzobacz wszystkie
poprzedninarty Fischer 05/06 - lista modelinastępny

Air Carbon


Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.

Power Core


Specjalna konstrukcja drewnianego rdzenia narty wykonanego z różnych gatunków drewna, dzięki której stało się możliwe skonstruowanie uniwersalnych nart dopasowujących się w dużym stopniu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Nawet modele klasy allround posiadające konstrukcję HD Power Core mają fabrycznie wykonany tunning sportowy.

Frequency Tuning (FT)


Ten proces harmonizacji właściwie pochodzi ze świata muzycznego. Fischer jest pierwszą firmą, która wprowadziła tą technologię do nart. Specjalnie skonstruowana siatka harmonizuje wibracje o wysokich częstotliwościach i zamienia je w energię doskonale rozprowadzaną na krawędzie nart.

A co na ten temat ma do powiedzenia jeden z najlepszych alpejczyków - Michael von Gruenigen: "To niewiarygodne - z Frequency Tuning jestem o wiele szybszy, narty prowadzą się bardzo płynnie, a każdy skręt powoduje jeszcze większe przyspieszenie. To naprawdę milowy krok naprzód w konstruowaniu nart, który pomógł mi w zdobyciu tytułu mistrza świata w St. Anton, czyli czegoś co chciałem zrobić od zawsze."

World Cup Tuning


Krawędzie i ślizgi podlegają obróbce na doskonałych maszynach, na których przygotowuje się również sprzęt dla zawodników Pucharu Świata. Fischer dysponuje jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie.
Do kompletu
Fischer MX 7 niebieski Fischer FS 10 RAIFLEX2 silver/blue
Fischer MX 7 niebieski Fischer FS 10 RAIFLEX2 silver/blue

Szukaj sprzętu
Model:
Zobacz
Fischer na Jaworzynie Krynickiej - testy nart i zawody z nagrodami
Fischer zaprasza do jazdy… z tematem!
Premiera Fischera, czyli nowe RC4 CT w akcji
Luca Aerni dołącza do Fischer Race Family - wywiad

zobacz więcej

Narty Fischer 05/06
+
Race
-
X-Sport
+
Sport Carve
+
AMC
+
Women
+
Freeski
+
Junior
+
Tour-Telemark
+ rozwiń wszystkie - zwiń wszystkie
Wybierz sezon