skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty, Fischer
Accelerator - narty - Fischer
Jest to płyta sprzężona z nartami za pomocą ramion osadzonych na elastomerach i śrub zajmujących elipsoidalne otwory. Głównym zadaniem Acceleratora jest przekazywanie ruchów sterujących narciarza bezpośrednio do krawędzi pracującej narty. Pozwala to na harmonijne wejście w skręt i dynamiczne przyspieszenie przy wychodzeniu z niego, bez utraty kontroli nad nartami nawet przy bardzo dużej prędkości. Ponadto płyta ta doskonale tłumi drgania i wygasza nadmierne ugięcia nart w osi pionowej powstające po wyjściu ze skrętu
Aeroshape - narty - Fischer
Optentowana technologia Aeroshape sprawia, że narta jest lżejsza i dzięki specjalnej konstrukcji rdzenia i powłoki także bardziej stabilna. Oto w jaki sposób narta Fischer Aeroshape oferuje lepszą wydajność w podejściach razem z poprawieniem osiągów w zjazdach.
więcej
Air Carbon - narty - Fischer
Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.
Air Carbon Biaxial - narty - Fischer
Włókno szklane z wtopionymi krzyżującymi się pod kątem 90° włóknami AirCarbon.

Dynamiczne ugięcie narty pozostaje bez zmian, stabilność bez drgań uzyskana dzięki AirCarbon.

Zastosowane w nartach dla narciarzy zaawansowanych
Air Carbon Chassis - narty - Fischer
Specjalna struktura z włókien węglowych wykorzystywana również w przemyśle lotniczym i w Formule 1. Sprawia, że narta doskonale zachowuje się w skręcie, a jazda wymaga mniejszego nakładu energii.
Air Carbon Ti - narty - Fischer
Niezwykle lekki i wytrzymały materiał będący połączeniem węglanu (Air Carbon) i tytanu. Gwarantuje doskonałą jakość jazdy i lepszą kontrolę nart
Air Carbon Ti Chassis - narty - Fischer
Konstrukcja Air Carbon Chassis wzmocniona warstwą titanalu. Rozwiązanie zapewniające płynną jazdę i doskonałe właściwości skrętne narty
Air Carbon Titanium - narty - Fischer
Materiał używany w inżynierii lotniczej stosowany w wysokiej klasy nartach FISCHER AirCarbonTi podwyższa twardość pozbawioną drgań, redukuje wagę i doskonale przekazuje energię. Wyłącznie Fischer używa AirCarbon materiał stworzony przez FACC (Fischer Advanced Composite Components) Titanium (Titanium / Aluminum) zapewnia stabilność przy dużych prędkościach.
Air Channel - narty - Fischer
Rewolucja w nartach zjazdowych. Rozwiązanie stosowane dotychczas wyłącznie w nartach biegowych. Dzięki lamelowej budowie narty o tej konstrukcji są o 20 % lżejsze od tradycyjnie zbudowanych odpowiedników. Nowoczesne materiały i technologie Fischer’a rodem z F.A.C.C. pozwalają na takie rozwiązanie bez utraty wymaganej wytrzymałości w nartach ekstremalnych.
Air Core - narty - Fischer
Rdzeń, którego 80 proc. stanowi... powietrze. Technologia, dzięki której udało się stworzyć niezwykle lekkie narty. Wcześniej rozwiązanie to wykorzystywano w przemyśle lotniczym w elementach narażonych na działanie dużych sił i skręcanie.
poprzednie1 - 10 z 78następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt