skionline.pl sprzęt narciarski narty 08/09 K2 wyślij link znajomemu dodaj komentarz
poprzedninarty K2 08/09 - lista modelinastępny

K2 COOMBA

Oceń
Narty do puchu zaprojektowane dla żądnych przygód narciarzy jak Doug Coombs
Doug Coombs od lat pracował nad stworzeniem nart do jazdy w świeżym śniegu, stąd narty zostały nazwane na jego cześć. Kształt czubka i ujemne taliowanie (narty zwężają się w kierunku ogona) sprawiają, że Coomba nadaje się do jazdy zarówno po puchu jak i zlodowaciałym, czy twardym śniegu na słabiej przygotowanych trasach. Nie tylko prawdziwi alpiniści, ale i początkujący freeriderzy docenią dobrze zbalansowaną giętkość Coomby i 102 mm szerokość talii nart, które razem dają łatwość radzenia sobie nawet w najtrudniejszych warunkach śniegowych.
Pewien procent ze sprzedaży tych nart będzie ofiarowany rodzinie Cooms. Jakaś suma ze sprzedaży nart zostanie również przeznaczona na American Mountain Guide Associacion’s Chad Vanderham Endowment, które skupia się przede wszystkim na poprawie wiedzy o przewodnictwie i bezpieczeństwie w górach.

Konstrukcja: Torsion Box Cap
Rdzeń: drewniany /jodła
Początkujący
Ekspert
Na trasy
Poza trasy

Parametry techniczneTechnologie
Dlugość: 167/174/181/188
Promień: 22m /174
Taliowanie: 135-102-121
MOD Technology, Triaxial Braiding™, Torsion Box, Progressive Sidecut
porównaj zzobacz wszystkie
poprzedninarty K2 08/09 - lista modelinastępny

MOD Technology


Technologia polegająca na zastosowaniu w nartach K 2 dodatkowego, elastomerowego, absorbującego drgania rdzenia, niezależnie od drewnianego rdzenia głównego .

Drugi rdzeń skutecznie amortyzuje i tłumi drgania, nie ograniczając przy tym elastyczności rdzenia głównego na całej długości narty.

Jak pokazały testy, dzięki technologii MOD, skutecznie wyeliminowano drgania i wibracje oraz stworzono narty, które pozostają pod kontrolą na każdym etapie jazdy, są wszechstronne i łatwe w prowadzeniu.

Zastosowanie Technologii MOD skutkuje również lepszą przyczepnością i trzymaniem krawędzi na całej długości nart. W efekcie udało się zredukować drgania i "odbicia" podczas jazdy na twardych, oblodzonych trasach, zapewniając doskonałe trzymanie krawędzi i pewną, płynną jazdę.

Triaxial Braiding™


Triaxial Braiding™ to obecnie najlepszy system umożliwiajacy nakładanie włókna szklanego na drewniany rdzeń nart. Proces polega na umieszczeniu w specjalnej maszynie zwanej Triaxial Braiding, zmielonego drewnianego rdzenia, który jest następnie owijany zachodzącymi na siebie włóknami szklanymi. Dzięki zastosowaniu technologii Triaxial Braiding™ powstają wytrzymałe i stabilne narty.

Torsion Box


System warstwowej budowy nart K 2, nieco prostszy niż konstrukcja Metal Laminate. W nartach, gdzie zastosowano Torsion Box, również używa się drewnianych rdzeni wykańczanych w technologii Triaxial Braiding™. Konstrukcja Torsion Box może być stosowana w różnych modelach nart, począwszy od wyczynowych po te najprostsze. Dzięki Torsion Box narty szybko reagują, są łatwe w prowadzeniu i stabilne.

Progressive Sidecut


Dzięki Progressive sidecut, narty o szerszej talii nabierają cech uniwersalnych desek, które sprawdzą się w każdych warunkach. Zastosowanie tej technologii sprawia, że szersze narty są bardziej agresywne. Teoria dotycząca sposobu taliowania nart mówi, że narta podążając za linią skrętu powinna zakreślić pełne koło. I faktycznie, taki pogląd sprawdza się idealnie w przypadku nart o wąskiej talii. Gorzej jest w przypadku szerokich nart, które w zróżnicowanych warunkach dostają zbyt dużo energii. Progressive sidecut to specyficzne taliowanie polegające na nadaniu narcie różnej krzywizny w różnych miejscach. Począwszy od tyłów ku dziobom, narta zwęża się coraz bardziej. Efekt jest taki, że na twardym śniegu narta bardzo szybko inicjuje skręt od czubka po talię, natomiast w puchu i na nierównej trasie zachowuje się bardziej łagodnie - inicjacja skrętu następuje pod butem i dalej, poprzez tylną część narty. To pewnie kolejny "wynalazek" K2, który przejdzie do historii narciarstwa.
Rodzaj sprzętu:
Szukaj sprzętu
Producent:
Zaawansowanie:
Przeznaczenie:
Sezon:
Płeć:
Model:
Zobacz
Ultralekkie buty narciarskie K2 z grupy High Performance - nowa jakość dzięki technologii POWERLITE Shell
The Shaxe od K2 Skis - więcej niż łopata
Are you ready to rock?

zobacz więcej

Narty K2 08/09
-
Apache
+
T:Nine
+
Factory
+ rozwiń wszystkie - zwiń wszystkie
Wybierz sezon
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020