skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ultralekkie buty narciarskie K2 z grupy High Performance - nowa jakość dzięki technologii POWERLITE Shell

2018.10.09
Ultralekkie buty narciarskie K2 - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ
Kliknij, aby powiększyć.
Ultralekkie buty narciarskie K2 - MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ
Amerykańska firma K2 przedstawiła nowość na sezon zimowy 2018 - dzięki wykorzystaniu skorupy POWERLITE Shell buty narciarskie dla kobiet i mężczyzn są wyjątkowo lekkie, a zarazem równie dynamiczne i precyzyjne na śniegu jak tradycyjne, dużo cięższe modele.

Nowe, optymalnie funkcjonalne modele RECON dla panów (modele 130, 120, 120 Heat i 100) i LUV dla pań (modele 110, 100, 100 Heat i 80) produkowane są we Włoszech i wyposażone w nowoczesną technologię POWERLITE Shell. Dzięki niej możliwa stała się redukcja wagi do zaledwie 1.650 gramów dla buta o długości skorupy 26,5 cm - to najlżejsze wśród najlepszych butów Performance!

POWERLITE Shell - dynamika, moc i komfort


Skorupa POWERLITE Shell składa się z czterech rodzajów poliuretanów termoplastycznych (TPU), dzięki czemu możliwa jest optymalizacja grubości ścian buta i połączenie niskiej wagi z dynamiką, mocą i temperamentem. Najsztywniejszy materiał znajduje się w elemencie Powerfuse Spyne (wzmocniona, tylna część cholewy buta), maksymalizując kontrolę fleksu i przekaz energii; nieco mniej sztywne tworzywo zastosowano w Lower Power Chassis (podeszwa i pięta), aby zapewnić optymalną wytrzymałość na skręcanie, niezawodność oraz bezpośredni transfer siły ze stopy na nartę. Główna część skorupy zbudowana jest z materiału o średnim stopniu sztywności, który optymalnie chroni stopę, tłumiąc wibracje i uderzenia z zewnątrz. Najbardziej miękkie tworzywo wykorzystano w strefie Fastfit Instep (grzbiet stopy), co umożliwia wygodne i szybkie zakładanie oraz zdejmowanie buta. Zastosowanie w 100% materiałów TPU ułatwia również indywidualne dopasowanie buta przy pomocy termoformowania i szlifowania, co znacznie poprawia komfort jazdy. W modelach RECON i LUV producenci zastosowali także technologie Dual Cuff Alignment - umożliwiającą dwustopniową regulację nachylenia cholewy buta, Cantable Outsoles, 3D Ankle Pockets w botkach wewnętrznych PrecisionFit Pro i LuxFit Pro, które w całości są termoformowalne i umożliwiają perfekcyjny bootfitting już od pierwszego założenia.

Ultralekkie buty narciarskie K2
Ultralekkie buty narciarskie K2

Linia RECON - wszechstronne buty dla wymagających narciarzy


RECON 130 jest topowym modelem dla mężczyzn, a but w rozmiarze 26.5 waży jedynie 1650 gramów. To propozycja dla narciarzy na poziomie eksperckim, gdyż buty charakteryzują się największą dynamiką jazdy i sztywnością. Są przy tym bardzo lekkie i wygodne, dzięki zastosowaniu wkładki PrecisionFit Pro i paska PowerCinch Strap 45 mm. Ponadto K2 ma w ofercie model RECON 120 - również z kategorii High-Performance, ze wszystkimi technologiami dla narciarzy-ekspertów, ale o nieco mniej twardym fleksie. Model jest dostępny także z wkładką termiczną Therm-ic pod nazwą RECON 120 HEAT, dzięki której jazda w niskich temperaturach jest jeszcze bardziej komfortowa i perfekcyjna. Kolekcję dopełnia RECON 100: doskonały Performance w formie ultralekkiego i niewiarygodnie wygodnego buta narciarskiego z wkładką LuxFit Pro, paskiem Velcro Strap 40 mm i fleksem 100.

Ultralekkie buty narciarskie K2
Ultralekkie buty narciarskie K2

Kolekcja LUV - dla kobiet lubiących narciarskie wyzwania


Panie mogą wybierać spośród czterech nowych modeli Performance z linii LUV, wyposażonych w dodatkową technologię: Women’s Calf Adjustment. Dzięki niej każda narciarka może dopasować skorupę buta do indywidualnej anatomicznej budowy swojej łydki, aby uzyskać optymalny komfort i jeszcze więcej satysfakcji z jazdy. LUV 110 zaprojektowano z myślą o paniach z zacięciem sportowym, które preferują szybką i ostrą jazdę. Ten but łączy w sobie lekkość, dynamikę, moc i optymalną wygodę, którą zapewni wkładka PrecisionFit Pro i pasek Velcro Strap. Model LUV 100 gwarantuje fenomenalny Performance w połączeniu z najwyższym komfortem, jak również flex 100, wkładkę PrecisionFit Pro i pasek Velcro Strap; opcjonalnie można wybrać wersję LUV 100 HEAT z systemem termicznym Therm-ic, dla jeszcze przyjemniejszej i jeszcze bardziej efektywnej jazdy w niskich temperaturach. Last but not least: model LUV 80 to także lekki, niezwykle wygodny but z grupy Performance, charakteryzujący się takimi samymi parametrami jak model 100, ale bardziej miękkim fleksem i znakomitym stosunkiem jakości do ceny.

Ultralekkie buty narciarskie K2
Ultralekkie buty narciarskie K2

Firma K2 w tym sezonie znów podniosła poprzeczkę w kategorii lekkich butów narciarskich Performance dla kobiet i mężczyzn i tym samym dowiodła, że MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ!

mlc / skionline.plO firmie K2


Amerykańska firma K2 z siedzibą w Seattle jest od 1962 roku wiodącym producentem sprzętu narciarskiego i liderem w dziedzinie innowacyjności. Narty, buty, kije, kaski i inne akcesoria narciarskie wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody, a zgodnie z filozofią firmy każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie dla siebie wyposażenie "od stóp do głów", odpowiednie do poziomu umiejętności i upodobań. Czy do jazdy na stoku, czy w snowparku, czy w terenie - K2 oferuje szeroką gamę najwyższej klasy sprzętu sportowego, gwarantującego najwyższe osiągnięcia i niezapomnianą przyjemność.
Więcej informacji na stronie www.k2skis.com

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #k2 #recon #luv #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20