skionline.plsprzęt testy Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

TEST Narty K2 Rictor

2011.03.02
K2 Rictor test
Kliknij, aby powiększyć.
K2 Rictor test
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Chcąc bliżej poznać ich charakter, w styczniu zabrałem je na lodowiec Stubai.

Warunki do testowania nart z grupy All Mountain były idealne. Przygotowane trasy, trochę świeżego puchu; gdzieniegdzie pojawiał się nierozjeżdżony kopny śnieg. Część tras, gdzie zalegał sztuczny śnieg była dość twarda. W kilku miejscach udało mi się również zjechać z trasy i wyciąć parę skrętów w świeżym puchu. Mówiąc krótko, wymarzony "poligon" do testów desek, które powinny poradzić sobie w zróżnicowanym terenie i zmiennych warunkach.

K2 Rictor test
Kliknij, aby powiększyć.
K2 Rictor test
Model Rictor nie zawiódł i potwierdził, iż zasługuje na najwyższe noty. Narty sprawdziły się podczas jazdy z dużą prędkością - były stabilne i "nie myszkowały". Co prawda, 80-milimetrowa talia nie umożliwia super szybkiej zmiany krawędzi, ale za to narty pewnie suną na krawędziach i trzymają w skręcie.

Ponadto, są dość elastyczne, dzięki czemu jazda krótkim skrętem sprawia sporo frajdy. 16-metrowy promień skrętu umożliwia wycinanie carvingowych łuków i "szorowanie" biodrem po stoku.


K2 Rictor test
Kliknij, aby powiększyć.
K2 Rictor test
Poza trasą K2 Rictor nie zakopał się w śniegu; lekko sunął po powierzchni, a dzioby nie grzęzły w puchu. Zaskakująco dobrze poradził sobie też na twardym, przygotowanym stoku, nawet na odcinkach sztucznego, przypominającego "beton" podłożu. Deski popisały się pewnym trzymaniem krawędzi i stabilnością.

Reasumując, K2 Rictor w pełni zasługuje na wysokie oceny i miejsce na czele rankingu przyznane w WorldSkitest. Właściwie, nie powinniśmy się zbyt dziwić, zważywszy na fakt, że K2 to przecież "stary wyjadacz" w produkcji nart z grupy All Mountain i Freeride.

K2 Rictor test
Kliknij, aby powiększyć.
K2 Rictor test
Bardzo polecam wszystkim, którzy szukają uniwersalnych desek, na których zarówno pośmigają na przygotowanych stokach, jak i w miękkim śniegu - bez ryzyka zakopania się po pas!

A teraz trochę o rodowodzie Rictora będącego następcą modelu Recon. Podobnie jak jego poprzednik jest to chyba najbardziej uniwersalnym modelem na świecie. Testowany i ulepszany przez długi czas, zasługuje na miano lidera wśród wszechstronnych desek z grupy All Mountain. W ich konstrukcji producent zastosował m.in technologię Metal Laminate Hybritech, dzięki której są stabilne na twardych trasach lecz zwinne i lekkie w puchu.

To moje wrażenia z jazdy. Jeżeli mieliście okazję poszusować na nartach K2 Rictor proszę napiszcie do nas. Chętnie opublikujemy Wasze opinie.

Przeznaczenie: do jazdy na i poza trasami (50 / 50 proc.)
Dostępne długości: 160, 167, 174 i 181 cm
Taliowanie: 127-80-109
Promień: 16m@174
Konstrukcja: Metal-Laminate Hybritech Sidewall
Rdzeń: Aspen/Paulownia
Wiązania: Marker K2/MX 12.0

Jacek Ciszak / skionline.pl


skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 23/24
Inny sezon:
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: